Witam po dość długim okresie nieobecności.
Otóż natrafiłem na błąd na stronie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Błąd występuje w opisie postaci z gry Mafia 2, a chodzi tutaj o Vito Scalettę.
Cytuję :
"Vito Scaletta - główny bohater Mafii II. Vito pochodzi z biedniej rodziny sycylijskich imigrantów. Spędził swoje dzieciństwo na ulicy razem ze swoim dobrym przyjacielem, Joe Barbaro, z którym wspólnie okradali drobnych przedsiębiorców. Pewnego razu, jeden z przedsiębiorców oskarżył Vito i Joego o kradzież. Ponieważ było to w czasach wojny, policja miała dla nich propozycję: albo pójdą siedzieć albo pomogą Jankesom na Wojnie w Europie. Joe wybrał grypserkę natomiast Vito służbę ojczyźnie."

Z filmiku wstępnego w Mafii 2 można zobaczyć, że Vito razem z Joe'm okradają jakiś sklep/ jubiler. Podczas tego czynu przechodzi policjant i bohaterowie zaczynają uciekać. Joe przychodzi przez ogrodzenie pierwszy natomiast Vito już nie daje rady. Policjant go zatrzymuje, w tym momencie Joe cały czas ukrywa się za ścianą. Tylko Vito został zatrzymany i skazany na wojsko. Joe sobie siedział w domu, podczas gdy Vito walczył.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.