Obserwacje nieba

Bawiliście się już w to? Ja od dzisiaj zaczynam ;) Polecam program Heavensat. Przed chwilą wypatrzyłem sobie satelitę, która powinna być widoczna (o ile zabłyśnie) z mojego obszaru ;) Jutro albo po 22 dam znać co było ;) A dla znawców tematu: czy FENGYUN 1C DEB jest widoczna? Zapraszam do komentowania i dzielenia sie wrażeniami.
A skąd można pobrać ten program ?
U mnie ten program jakoś nie chce się uruchomić... Podaj dokładną stronę, skąd go ściągnełeś. A moj Orbitron (też podobny program) nie ma namiarów na tego satelitę, którego podałeś, więc nie wiem, co to jest... :mrgreen:
http://www.heavensat.ru/english/ ;)
A możesz jeszcze napisać, jak go sciągnąłeś? :mrgreen: Bo u mnie wyskakuje, że brak jakiegoś pliku. :-?
Ja pobrałem stąd
To nie działa! NIE działa! :-x Napisane jest, że nie znaleziono sowin 1, dll. , chociarz ten plik JEST zainstalowany... :-(
Hmmm, no to ja nie wiem. Pogadaj z Mafiosem - on na takich pliczkach raczej się zna ;)

PS. Udało mi się dzisiaj zobaczyć jedną z metorologicznych satelitów (głupio brzmi, ale tak jest poprawnie), a mianowicie NOAA 14 :)
Krystian napisał(a):
To nie działa! NIE działa! :-x

JEZU!!! JEZU!!!

A tak normalniej to jak pisze, że nie znaleziono to skopiuj go do C:\Windows\System32 lub jeśli nie ma w katalogu programu - tam też.
To działa! To DZIAŁA! :-) Dzięki Mafioso, ale Kevin nie ma tam żadnych satelitów... trzeba je skądś pobrać? Bo jeśli z tej samej strony, to gdzie trzeba kliknąć? :mrgreen:
Włączasz program i do góry masz przycisk "Satelites". Z rozwijanego menu wybierasz "Satelites bases", a następnie klikasz na "Opertions" po lewej, na dole. Otwiera się nowe okno i przechodzisz do zakładki "CelesTrack" i pod listą klikasz na "Check all", a kolejnie na "Download". Teraz zaczną pobierać się wszystkie składniki, a kiedy będzie napisane "Done" wybierasz "OK" i tak samo robisz z zakładką "Mike McCants". Potem już tylko "OK", "OK" itd. i wszystko gra :D
No, wszystko ładnie, fajnie, tylko jak mam znależć satelite który nademną leci? Bo mam ich miliony.
Obrazek
Czyli jak działa ten program, wyszukuję satelitę i mogę sobie przez niego patrzeć czy ttylko dla mojej wiedzy, że akurat jest nad moją głową, bo rozumiem, że satelity i tak nie zobacze gołym okiem?
Obrazek
To ma się tak: klikasz na satelite i wybierasz "informacje", czy coś takiego, wyświetla się tabela i szukasz "mag", obok jest liczba, jeśli jest nie większa niż 3, to zobaczysz go gołym okiem ze środka miasta, ale "mag" niektórych satelitów jest nieznane (nie należy ich szukać). Jeśli znajdziesz odpowiedniego to wiesz, gdzie jest lub gdzie będzie widoczny na niebie...
Takie buty, dzięki za wytłumaczenie:)
Obrazek
cron