Nowy procesor

Mam pytanie. Widzicie dostałem nowego laptopa Lenovo G50 i bardzo przeszkadza mi procesor AMD A6-6310 APU 1,80 GHz to trochę mało jak na szybkość na granie. Czy jest szansa zwiększyć jego obroty? Zakupić nowy procesor albo go podkręcić? I jaki byłby tego koszt? Albo jaki procek byście polecali. Z góry dzięki.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Pytanie czy procesor jest przylutowany do płyty czy nie, ale raczej po modelu wydaje mi się że jest, wiec wymiana teoretycznie niemożliwa.

Co do podkręcania to się nie znam.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Z tego co wiem to nie jest przylutowany. A jeśli chodzi o wymianę to mam nawet gdzie to zrobić ale chodzi o to że nie wiem czy reszta parametrów laptopa nie zwolni działania procesora.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
nie za bardzo rozumiem. Jak nie jest przylutowana no to da sie łatwo zmienić.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Chodzi mu o to, czy jak wstawi nowy procesor, to czy nie zabierze on prądu innym podzespołom.
Obrazek
A widzisz, zasilacz tez wypadało by zmienić dla bezpieczeństwa, chociwz w sumie na tym to już się tak nie znam.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Chodzi mi o fakt, że gdy wstawię nowy procesor czy reszta podzespołów: karta graficzna, ram itd. Nie spowolni pracy tego nowego procka.

Joguś napisał(a):
A widzisz, zasilacz tez wypadało by zmienić dla bezpieczeństwa, chociwz w sumie na tym to już się tak nie znam.


Ale dla jakiego bezpieczeństwa? Sugerujesz, że zasilacz może nie wytrzymać?
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
MadaraUchiha napisał(a):
Ale dla jakiego bezpieczeństwa? Sugerujesz, że zasilacz może nie wytrzymać?

Chodziło mu zapewne o to, że jest prosta zależność: mocniejsze podzespoły potrzebują więcej mocy. Jak fabrycznie masz zasilacz to jest on dopasowany do obecnych podzespołów i dostarcza im tyle mocy ile potrzebują. Jak kupujesz nowe, mocniejsze podzespoły to mogą one wymagać do działania większej mocy i trzeba będzie kupować mocniejszy zasilacz.
Tak, o tą zależność mi chodziło. Pamiętajmy, że awaria zasilacza może "spalić" płytę główną np. a tego byśmy nie chcieli.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Ok. Czyli przy zakupie procesora powinienem jeszcze, o ile to będzie konieczne zakupić nowy zasilacz ale czy będzie mi potrzebne coś jeszcze? Jeśli tak to napiszcie.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Ja już nie mam pomysłów. Nie jestem za dobry w te klocki. Ale chyba nic już.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Ok. Dzięki wszystkim i jeśli nie macie nic do dodania to Administratorzy mogą przenieść temat do archiwum.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
cron