Nowy PC - doradzicie?

Witajcie.

Nadszedł taki czas, żeby wreszcie swojego starego, ośmioletniego pieca wymienić na nowego. Chciałbym pograć w nowości, a niestety, ostatnią z nowych gier jakie na moim kompie się odpalają jest CoD 4. I tu mam kilka pytań do ludzi, którzy się na tych sprawach znają:

- Czy lepiej kupić gotowy zestaw, czy samemu coś sklecić?
- Jaki powinien być ten zestaw/części, abym mógł komfortowo i bez ŻADNYCH ścin, czyli zupełnie płynnie, grać w nowości (dajmy na to, w Wiedźmina 2)?
- Gdzie skierować się w poszukiwaniu nowego sprzętu - szukać w internecie, czy w jakichś sklepach?

Po prostu doradźcie mi coś, bo ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach. Jak wspomniałem jadę na jednym kompie od 8 lat, więc nie wiem obecnie na jakie karty graficzne, czy płyty główne zwrócić szczególną uwagę. Zdaje się całkowicie na was, forumowicze. Liczę na was ;-) Pozdro.
Witaj,

1. Złóż samemu - dlaczego, zobacz tutaj (klik)
2. Najpierw podaj budżet. Na porządny PC go gier, który pociągnie wszystko w FullHD trzeba wydać ok. 3000zł.
3. Sklepy internetowe, najlepsze rozwiązanie.
Absolutnie nie chodzi mi o fullHD. Chociażby na niskich średnich. Nie zależy mi w żadnym razie na grafice i jakości. Dla mnie może występować nawet zjawisko pikseliozy, byleby tylko nie było ścin :)) Takim jestem dziwnym typem - grafika nie jest dla mnie ważna. Po prostu ma pójść i już. Nawet na minimum.

Budżet... hmm... powiedzmy, że na chwilę obecną to 1500 zł. Później będę miał więcej, jednak chciałbym się dowiedzieć, co mógłbym zdziałać na chwilę obecną z 1500 zł.
Procesor : AMD Phenom II X4 955 - nowoczesny, czterordzeniowy procesor
Płyta Główna : Gigabyte GA-MA770T-UD3 - nowoczesna płyta, ma wszystko co potrzeba
RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - dobra i tania Polska pamięć
Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6770 1GB - najtańszy model 6770, wystarczy do gier na full w 1280x1024 lub podobnej rodzielczości
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - dobrej klasy zasilacz, uznanej firmy (nie jest to chińska tandeta)
HDD : Samsung 500GB 16MB F3 - najszybszy dysk w swojej klasie cenowej
Napęd: jeżeli da radę, zostawić ze starego PC, jak nie - Samsung SH-223C SATA - 90 zł

Cena - w zależności od sklepu, ~1500zł
Właśnie takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem ;-) Zestaw z tego co widzę bardzo konkretny, do tego w bardzo dobrej cenie. Dziękuję ci Quatrox :-)

Na razie nie mam więcej pytań, ale proszę o pozostawienie tematu otwartego, może jeszcze będę chciał o coś zapytać.
Skorzystam z tego tematu, o ile Nivener się nie obrazi ;-)

Mam okazję kupić jakiś nowy komputer. W grę wchodzi laptop. Chcę się dowiedzieć czy parametry, które podam nie są najgorsze.

ASUS - X53SJ-SX503V

Procesor Intel Core i7-2630QM (2,00 GHz, cache L2 6MB)
matryca TFT 15,6" LED HD
pamięć RAM 6 GB
dysk twardy 640 GB
grafika GeForce GT520M z pamięcią 1 GB
nagrywarka DVD-RW
WiFi
złącze HDMI
Bluetooth
system operacyjny Windows 7 HP

Edit. No i jeszcze 4 rdzenie.
muore il bandito, la mafia vive
Mocny sprzęt do renderowania czy pracy biurowej, ale do gier mocno średni.

Niestety dokładnie Ci nie pomogę, laptopy to nie moja branża.
Znalazłem na allegro taki sam model. Jest tam więcej informacji :

Processor Intel Core i7 2630QM, 6MB Cache, 4 Rdzenie, 2 GHz z TURBO 2,9 GHz

System operacyjny Oryginalny Windows 7 Home Premium 64 BIT PL

Chipset Intel HM65 Express Chipset

Pamięć 6 GB DDR3 1333 MHz SDRAM

Wyświetlacz 15.6" 16:9 HD (1366x768) podświetlany diodami LED

Grafika NVIDIA GeForce GT 520M 1GB DDR3 VRAM DIRECTX 11

Dysk twardy
640 GB SATA 5400 obr./min

Napęd optyczny DVD Super-Multi

Czytnik kart 4 formaty ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC)

Kamera 0.3 megapiksele

Połączenie sieciowe Zintegrowana 802.11 b/g/n
10/100/1000 Base T

Interfejsy 1 x Wejście mikrofonu
1 x Wyjście słuchawek
1 x port VGA port/Mini D-sub 15-pinowy dla monitora zewnętrznego
3 x USB 2.0
1 x RJ45 LAN Jack dla LAN
1 x HDMI

Dźwięk Wbudowane głośniki i Mikrofon
Głośniki Altec Lansing

Bateria 6komór : 5200 mAh 56 Wh

Zasilacz Wyjście : 19 V DC, 4.74 A, 120 W
Wejście : 100 -240 V AC, 50/60 Hz uniwersalne
muore il bandito, la mafia vive