Nowa komórka

Nie jestem pewien czy to dobry temat, ale raczej tak, jesli nie, proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Otóż mój Sony Ericsson c902 będzie miał niedługo już 2 lata. Nadal jest w niezłym stanie, ma dobry aparat, ale ma jedną dość istotną wadę: brak dostępu do internetu...

Pytanie do Was, czy możecie polecić mi jakąś komórkę, która ma bardzo dobry dostęp do internetu, a korzystanie z niej jest wygodne i intuicyjne. Na razie nie mam określonego budżetu, ale myślę, że tak do 800-900 zł maks.
Obrazek
Mam Ci do zaoferowania telefon idealny.

SONY ERICSSON HAZEL

Obrazek

Jest to telefon jak dla mnie idealny, przypuszczam, że dla Ciebie również się spodoba. Wspomniałeś o tym, że pragniesz telefonu, z którego korzystanie jest wygodne i intuicyjne. Hazel ma bardzo intuicyjne menu, zresztą sam powinieneś o tym wiedzieć, bo miałeś Sony Ericssona, który ma bardzo podobne menu do Hazela.

Aparat jest świetny - 5 Megapikseli to jak na telefon komórkowy bardzo dobrze. Lampa błyskowa jest. Kręcone filmiki są bardzo dobrą jakość, zwłaszcza dźwięk jest boski.

I teraz najważniejsze: telefon posiada Wi-Fi. Co prawda wbudowana przeglądarka nie poraża szybkością przeglądania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zainstalować Operę Mini, co ja właśnie uczyniłem. Z Operą Mini internet śmiga jak ta lala.

Oczywiście odtwarzacz MP3 jest, jak przystało na nowoczesny telefon. Do tego odtwarzacz posiada funkcję MegaBass, która przy odtwarzaniu muzyki na dobrych jakościowo słuchawkach daje niesamowity efekt :-)

Wiadomo, do tego bluetooth, nawigacja GPS, i parę mniej, lub bardziej potrzebnych aplikacji. Jedna z nich to WalkMate Eco, która mierzy ile kroków przeszedłeś pieszo przeliczając tym samym ile dwutlenku węgla zaoszczędziłeś. Hazel to telefon z serii Greenheart, toteż jest wykonany z myślą proekologiczną, więc i takiej aplikacji nie zabrakło.

Posiada on też dwie funkcje przydatne osobom, które dużo rozmawiają. Są to funkcje Clear Voice i filtr hałasu, które znacznie poprawiają jakość naszego głosu w słuchawce naszego rozmówcy. Clear Voice poprawia jakość, a filtr hałasu wyłapuje wszystkie szumy oraz hałasy otoczenia. Przydatne funkcje.

Według mnie, ten telefon to telefon idealny. Ma wszystko co potrzebne nowoczesnemu telefonowi, który nie będzie jednocześnie przeładowany niepotrzebnymi ficzerami. Doskonały aparat + Wi-Fi + prostota obsługi + szybkość działania. Telefon w żadnym wypadku się nie zawiesza. Nie ma żadnych zwieszek. Gorąco ci go polecam, tym bardziej, że powinieneś wiedzieć, że Sony Ericssony to telefony genialne :-) Ceny nowego Hazela wahają się od 400-500 zł.

Hazel zbiera w sieci dobre opinie. Jest opiniowany jako telefon solidny, łączący w sobie cechy telefonu nowoczesnego a zarazem porządnego. Poczytaj trochę, niewiele znajdziesz opinii czysto negatywnych.

PS. Hazel to slider, jednak jeśli nie podchodzi ci z jakiegoś powodu ten typ telefonu, to zwróć uwagę na Sony Ericsson Elm. Jest to identyczny telefon jeśli chodzi o specyfikację, bo są to telefony bliźniacze, wykonane w serii Greenheart. Posiadają takie same funkcje, różnią się jedynie wyglądem, Elm to klasycznie wyglądający telefon, Hazel to slider, jednak ten slider jest używany przeze mnie od 2 miesięcy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Bateria trzyma 2-3 dni jednak ja dużo korzystam z internetu, dużo słucham muzyki i rozmawiam, więc to pewnie dlatego. Przy zwykłym użytkowaniu bateria trzyma 4-5 dni.

Wybór należy do Ciebie :-)
Bardziej by mi odpowiadał Elm, ale wolałbym coś z klawiaturą qwerty, ewentualnie jakiś dotykowy.
Obrazek
Ja równierz będę zmieniał tel i trochę na ten temat grzebałem. Ja myślę nad N8 albo E7 (ale to dotyki) a jeśli potrzebujesz do internetu to samsungi mają bardzo dobre procesory i HTC są teraz w modzie. A co powiesz na Iphona 3GS? Pamięć nawet 32GB.
Zerknij równierz na Nokie C6 jest w tej cenie posiada klawiaturę QWERTY.

Do SE nie mam pewności ale ten przykuł moją uwagę,
Procesor 720MHz ,Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA

http://www.umnet.com/phone/2868-Sony_Ericsson_U8i_Vivaz_Pro

A tutaj fajna stronka z podziałem na tel. "Business Phones", "Smartphones" itp. i Parametry telefonów:

http://www.umnet.com/Mobile/phonechoice.aspx

Chętnie będę śledził ten temat bo może ktoś poleci coś najbardziej odpowiedniego w tej cenie..

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Bierzesz w sieci czy osobno telefon? Jak w sieci to abonament/mix i masz SGS II. Najlepszy smartfon z Androidem na rynku.

@rR88 Jak SE, to tylko Xpreria X8/Play/Arc/Ray
Obrazek
Telefon biorę osobno.
Obrazek