Nokia e51 vs Nokia e63

Nokia e51 vs Nokia e63
75% (3)
25% (1)
Liczba głosów: 4
Witam serdecznie. Zakładam podobny temat do tematu Pazia, ale mój dotyczy zupełnie innych telefonów.

Za miesiąc mogę zmieniać telefon. Od jakiegoś czasu przyglądam się poszczególnym modelom. W końcu po wyeliminowaniu zostały dwa. Nokia e51 i Nokia e63. Oba telefony posiadają symbiana, mają podobne parametry. Największą różnicą jest klawiatura. W e51 zwykła, a w e63 qwerty. Oba rozwiązania są dla mnie ok. I tu was proszę o pomoc. Jestem bardziej za e51, ale znowu użytkownicy narzekają na mały ekran. Powiedzcie który byście wybrali i dlaczego. Wiem, że temat może wydawać się nudny i że odgapiam od Pazia, ale naprawdę potrzebuje jakiejś rady :) To może zagłosuje jako pierwszy na e51. Tak na zachętę

Specyfikacja obu telefonów:

Nokia e51
Obrazek
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1256

Nokia e63
Obrazek
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1480

// Przenoszę ;) - M.
//Chciałem żeby mój temat był obok tematu Pazia, ale trudno - b.
// Przeoczyłem tamten temat. Teraz jest w gronie rodzinnym ;) - M.
//To fajnie :) - b.
Obrazek
Telefony technicznie prawie identyczne, E63 ma dwa aparaty i flasha.
Mały ekran w e51 to chyba nie problem, ja mam w moim roździałkę 176x220 i nie uważam tego za wadę.
Jeśli jest jakaś większa różnica cenowa weś e51, jeśli nie zastanów się czy przypasi Ci klawiatura querty.
A do czego potrzebny Ci będzie telefon?
Nie będzie Ci przeszkadzało, że tamten jest duży? Jak nosisz w kieszeni to będziesz musiał zaopatrzyć się w pasek do spodni i pokrowiec do paska ;-)

Gdybym to ja miał wybierać to do moich potrzeb spokojnie by starczył E51 ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Telefon do muzyki, do grania, do sms, do gadania, czyli jak dla każdego 16 latka. Właśnie z e63 jest ten problem, że problem z grami może być.
Acozz w swoim k750i mam taki sam wyświetlacz jak ty. Chciałbym trochę większy. e51 ma większy o 0,2 cala chyba. Taki mi starczy.
Jeszcze nokia e51 ma metalową obudowę, co przy moich czasami dziurawych rękach jest dużym plusem. Na razie jestem za e51. Czekam na dalsze propozycje :)

PS Podoba mi się jeszcze Nokia 5800, ale to już inna kategoria cenowa.
Obrazek
Jeżeli potrzebujesz telefonu do muzyki, grania, weź coś z serii N. Seria E jest typowo biznesowa,w niej liczy się wykonanie i funkcjonalność. Ja aktualnie posiadam N80, jestem z niej zadowolony, ale z chęcią wymieniłbym ją na E51 ze względu na wykonanie, szybki procesor(szybszy nawet niż w N95), więcej pamięci oraz nowszy Symbian.
Zgadzam się seria N jest bardzo udana i będziesz z niej zadowolony ;-)
Ja bym Ci podsunął jeszcze N70 i N73 ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Niestety mój kolega ma n73 i ten telefon muli tak, że można cholery dostać. W orange nie ma telefonu z serii N w moim przedziale cenowym. Xpress Music też nie chce (chyba że 5800 8-)), ani innego telefonu bez symbiana. No i oczywiście tylko Nokia.
Obrazek
bananmaciek napisał(a):
No i oczywiście tylko Nokia.


Czy ja wiem, obecnie SE króluje w średnim przedziale cenowym.
SE nie ma symbiana, a ja się uparłem, że muszę mieć
Obrazek
cron