Nawiązania do filmów

Ten wątek miałem zamiar założyć już dawno temu, ale dopiero do tego usiadłem... Do rzeczy! W Mafii II jest baaaardzo wiele nawiązań do klasyki kina gangsterskiego. Chciałbym wymienić kilka nawiązań:

1. Nasza trójka bohaterów (Vito, Joe, Henry) są idealnym odwzorowaniem bohaterów z filmu Goodfellas

2. Imię Vito nosił ojciec Michaela Corleone (Ojciec Chrzestny)

3. Misja Spoczywaj w pokoju... odnosi się (wg. mnie) do sceny w Goodfellas z zakopywaniem trupa

4. Nazwa sklepów z bronią w EB to McKlusky&Son - Nazwisko McKlusky nosił kapitan policji w Ojcu Chrzestnym

5. Tekst sąsiedniego więźnia w misji Dobrze spędzony czas brzmi: I can smell a new fish. And you smell good. - jest to tekst z filmu Skazani na Shawshank

6. Vito jest bohaterem wojennym - zupełnie jak Michael Corleone!

Na razie to tyle! Liczę na Wasze odkrycia :))
[img]http://i49.tinypic.com/2m3oaz5.png[/img]
Uwaga, w poście spoilery co do Filmy "Chłopcy z ferajny" i Mafii II.

Moim zdaniem końcówka fabuły lat 50 (od rozdziału "Dar morza" ) Mafii II opiera się na filmie "Chłopcy z ferajny" - Główny bohater w filmie Henry, a w grze Vito chce się wzbogacić na handlu narkotykami i to go "gubi". W filmie Henry wydaje przyjaciół policji , w grze Vito również traci przyjaciół. Co do końcówki gry i filmu - oba zakończenia też są nie jasne ( Henry wydaje przyjaciół na policję i co dalej...? , Joe zostaje wywieziony i co dalej...? :) Mimo to końcówka gry bardzo mi się spodobała ;)
@Up: Mylisz się co do Henrego z Goodfelas. Na końcu filmu był pokazany na osiedlu domków, powiedział kilka słów i na samym końcu w napisach opowiadających dalsze losy bohaterów (film jest na faktach autentycznych) pisało, że został objęty programem obrony świadków. Zresztą tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Hill#Later_life masz jego historię.

Co do tematu to wydaje mi się, że ktoś już wcześniej o tym wspominał, sam też kojarzyłem grę właśnie z tymi filmami :)

@Edit: ooo tutaj co nieco pisze podobizna-postaci-mafii-do-bohaterow-filmowych-t1734.html :)
Jest jeszcze coś jak w misji "Dzikusy" sprzedajemy papierosy to podjeżdża do nas policja podobnie było w Chłopcach z Ferajny że policja też kupowała papierosy i nawet pamiętam tekst z Filmu cytuje -Policjant-"Mógłbym was złapać ale kto by mi uwierzył" :lol: .Ogólnie było dużo wątków z Chłopców z Ferajny i przez to gierka mi się jeszcze bardziej podobała w końcu jak dla mnie jest to najlepszy film Gangsterski :mrgreen:.
"Pewnego razu moi koledzy przynieśli mojej mamie zakupy wiecie dlaczego..???
Z wyrazu SZACUNKU (Chłopcy z Ferajny)
Sam wątek z Erikiem jest podobny do wątku z mężem siostry Santino w ojcu chrzestnym. Sonny pojechał obić mordę szwagrowi, tak samo jak vito. Nawet jeden z tekstów jest taki sam... tylko nie pamiętam który. Może to : jeszcze raz ją tkniesz, to cię zabije ".
ODKOP
W grze często pojawia się wzmianka o irolach (irlandczycy)ojciec Henry"ego Hilla był/jest irlandczykiem,w kilku innych filmach
też pada te słowo.
cron