Napisy Dialogowe w wysokich rozdzielczościach.

Z tego co pamiętam problem przycinania napisów zaczyna się od 1024x768, od wyższych rozdzielczości napisy dialogowe są przycięte z prawej strony ekranu, czy powstał jakiś fix który to naprawia? Ja niestety żadnego nie znalazłem.
Istnieje Widescreen Fix do Mafii. Jeżeli mamy monitor panoramiczny, zdecydowanie to poprawia widoczność (Jest taj jak w pierwotnym 4:3 czyli kamera od pasa w górę a podczas jazdy cały samochód na ekranie), ale nie wiem jak to się ma do napisów. Musisz sprawdzić sam, może to akurat naprawi problem. Tu masz link:

Rozciąganie to największa głupota jaka może być. Nie potrzeba do tego nawet żadnych "fixów", wystarczy w setupie zmienić rozdzielczość na taką, która jest w proporcjach 4:3. Ale najlepiej po prostu ustawić grę w oknie z rozdzielczością 4:3. Sam korzystam z 1280x960.

EDIT: Nie potrzebnie opieprzyłem, sorry. Nie wszedłem w linka a z opisu wywnioskowałem, że chodzi właśnie o rozciąganie, a tu taki bajer. Też rozwiązanie, ale ja preferuję grę w oknie, bo i problemy z minimalizacją znikają.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
DonMateo07PL napisał(a):
Też rozwiązanie, ale ja preferuję grę w oknie, bo i problemy z minimalizacją znikają.


Jeżeli chodzi o minimalizowanie Mafii, to owszem jest problem, ale ja stosuję taki patent: przed uruchomieniem Mafii uruchamiam jakiś program okienkowy. (obojętnie jaki, w moim przypadku jest to mafia text editor.). Następnie uruchamiam Mafię, i gra normalnie minimalizuje się przy pomocy Alt+Tab, nawet przy największej rozdzielczości.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Logiczne, że odpalając grę na pełnym ekranie użyjemy najwyższej rozdzielczości.
Alt + tab to jedyny sposób minimalizacji, ale sam problem z jest taki, że czasami jak jest na pełnym ekranie to nie chce przywrócić i jest tylko czarne tło.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Właśnie wiem, na 1.0 jest czarne tło. Ale z tego, co wiem, to w wersji 1.2 zostało to naprawione. (pewności nie mam, bo od zawsze używam 1.0)
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
U mnie niestety ten Fix nie działa ;/ Może działa tylko z wersją 1.0
Patch do lepszej wersji - 1.0
http://www.mediafire.com/download/0nyka36yyn8yig6/mafia10patch.exe
Nie ma za co.

Mam obie wersje i błąd jest na obu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Testowałem Fixa na 1.2 i 1.0 ale na obu nie działa (nie chodzi o napisy tylko o całego Fixa) ;/
Jamaican_boy napisał(a):
Testowałem Fixa na 1.2 i 1.0 ale na obu nie działa (nie chodzi o napisy tylko o całego Fixa) ;/


Wkleiłeś folder missions do katalogu z grą? Nie zapomniałeś zamienić pliku rw_data.dll? Mi fix działa na każdej wersji Mafii. Cały czas go używam (ale nie zwracałem uwagi, czy naprawia napisy). Później uruchomię sobie grę i po zabawie napiszę.


Edit

Sprawdziłem i jednak fix nie naprawia napisów. Są czasem poucinane, lecz uważam że jest to niewielki problem. Czasem braknie jedynie kilku liter kończących wyraz, lecz nie sprawia to problemów z odbiorem tekstu.

Poza tematem, polecam osobom posiadającym panoramiczny ekran zaopatrzenie się w ten fix. Kamera jest położona w znacznie lepszej pozycji co zdecydowanie uprzyjemnia grę. Ja tego ciągle używam i wygląda to u mnie tak: