Nadszedł czas na mobilność, czyli jaki tablet wybrać...

Witam !

Dawno nie pisałem ,ale mam kolejne pytanie do was i mam nadzieję że ktoś mi doradzi w tej kwestii a mianowicie:
Planuję zakup tableta ( Jak to zagorzały gracz, maniak pieców , grzebania w bebechach i buszowania na giełdzie kupuje tablet?! :)) ), od dłuższego czasu noszę się z tym zamiarem bo po prostu nie mam już tak dużo czasu na komputer, (o grach nie wspominając) i coś mobilnego by się przydało ( zwłaszcza że jadąc do szkoły , spędzam około 2h łącznie na dojazdach). No i tu się pojawia dylemat...
Tego jest po prostu za dużo! (tak uważam)
Nie wiem czy warto iść w takie "chińczyki" jak Lark, Modecom, GoClever(włos się na głowie jeży jak poczytałem opinie o ich produktach !), i bezmarkowce typu Tablet 7 cali.

Ale moje oko przykuł ciekawy sprzęcik , który pojawi się 21 grudnia ( i tylko wtedy) w Selgrosie a mianowicie:
Acer Iconia Tab B1-A71

No i tu mam kilka pytań:
Czy to taki naprawdę markowy tablet?
Jak z serwisem ? ( to jest bardzo istotne bo Dell tak mnie rozpieszcza ,że po zalaniu laptopa wymienili płytę główną na nową :mrgreen: )
Wydajność ? (nie ukrywam , że gierczył bym w Dead Triger, GTA III, GTA VC , Real Reacing czy mniej wymagające 2D np. Angry Birds)
Filmy ? (Nie tylko ja mam na niego chrapkę, ale również ma to być prezent dla 5 latka, więc bajki muszą śmigać we wszystkich formatach a do tego czyli : AVI , DVIX, no nie chcę wymagać za wiele ale Blu-Ray - było by miło :oops: )
Internet ? (skype, you tube, facebook, zwykłe stronki)


Nie sugerujcie się ceną z RTV bo cena w selgrosie to jedyne : 310 zł!!!

Prosiłbym o szybką odpowiedź bo mikołaj chciał wiedzieć wcześniej w tym roku , bo musi zaplanować budżet :-P


foka970
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Mojego pierwszego tableta zakupiłem rok temu w październiku, było to jakieś tanie 7 calowe gówno, które tylko zamulało za 200zł. Po jakimś czasie, bodajże w styczniu czy lutym kupiłem http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/tablety,c5/tab-r83-2,a113.html, za 500zł. w Komputroniku, razem z gwarancją za 100zł. na 3 lata. (w razie jakby spadł itp.), jestem z niego bardzo zadowolony. Jak za taką cenę, to śmiga na nim spokojnie i bardzo płynnie GTA III, GTA Vice City itp. gry, sprawdzałem, i chodzą w ponad 30 FPS'ach. Dodatkowo tablet ma 8" ekran w proporcjach 4:3, co czyni go całkiem dużym i bardzo wygodnie się na nim przegląda internet. W proporcjach 16:9 jakie mają większość tabletów jest dużo gorzej. Co tu więcej mówić, sprzęt naprawdę wart polecenia. Jak będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj. Jest trochę droższy od tego co zaproponowałeś, ale korzystam z niego już prawie rok, i jestem bardzo zadowolony. Co do filmów jeszcze, to nie wiem, bo nie sprawdzałem więcej formatów poza .wmv i .mp4, ale w razie czego, na YouTube wszystko śmiga.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Generalnie z tabletami jest tak, jak z innymi sprzętami elektronicznymi - w chińskie gówniaki lepiej się nie pakować, bo skończy się to w najlepszym przypadku zamulaniem i niemożnością korzystania z tegoż tableta. W najgorszym zaś przypadku tablet po prostu się zawiesi i już się nie odwiesi, albo padnie całkiem i to nie są przypadki pojedyncze, ale bardzo liczne.

Opinie na temat tabletów firm takich jak Lark, Modecom, GoClever czy chociażby Pentagram, lub tych bezmarkowców o których wspomniałeś nie są w żadnym przypadku przesadzone. Są to tablety stosunkowo tanie, ale też zarazem najzwyczajniej w świecie bywają gówniane. Po prostu lepiej zainwestować więcej pieniążków np. w takiego Samsunga, ewentualnie coś od Asusa, Huawei czy rzadziej od Lenovo i cieszyć się świetnym jakościowo tabletem przed naprawdę długi czas.

Decyzja należy do Ciebie, ja kupowanie tańszych tabletów nieznanych marek zdecydowanie odradzam.
Widzisz DonMateo ale właśnie jest tej sławetnej firmy GoClever (tata i sąsiad mają nawigację tej firmy, taty działa bardzo dobrze natomiast sąsiad już 3 miesiąc buja się z serwisem) dlatego to mnie osobiście odrzuca. Poza tym czy aż tak potężnie odczuwalna będzie ta różnica 512 RAM czy 1 GB ????



Niv a co sądzisz o tym konkretnym Acerku ??? Firma niby nie krzak.
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Też nie polecam GoClever, swego czasu mama miała jakąś tam umowę (z jakąś firmą, nieważne) że dostawała w prezentach różne gadżety od GoClevera - a to nawigacja, a to inne gówienko.

Sam badziew, z serwisowaniem problem i często wypuszczane wadliwe partie, które do niczego się nie nadają. Nie polecam.

Don, z tym GC musiałeś mieć po prostu dużego farta.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Również nie polecam GoClever - sam miałem nawigację i nie dość, że się wieszała, to po dwóch miesiącach całkiem padła, a serwis mnie olał pisząc w odpowiedzi na reklamację, że uszkodzenie wynikło z mojego nieprawidłowego użytkowania (chociaż nawigacja była na stałe przytwierdzona do szyby i nie była w ogóle z samochodu wyjmowana).

Co do Acera to cóż... Tableta od nich nie miałem w ręku, toteż nie wiem jak to jest u nich z jakością, laptopy natomiast robią całkiem niezłe. Z tego co się orientuję, to ten model ma dwa wyraźne mankamenty, mianowicie 512 MB pamięci ram, no i niezbyt żywotna bateria. Co do jakichś poważniejszych awarii, to i tu głosy są podzielone. U jednych się zdarzają, i to takie całkiem poważne (jak zawieszenie się bez możliwości odwieszenia tableta), natomiast u innych nie. Jedno jest pewne - Acer ma na pewno bardziej profesjonalny serwis, niż wspomniane wyżej Pentagram, GoClever, Lark, Modecom czy chociażby Manta, więc pod tym względem na pewno stoi wyżej od tabletów ww. firm. W Acerze nie powinni cię odesłać z kwitkiem jak to często bywa w przypadkach reklamacji w tych słabszych firmach.

Reasumując - gdybym był na Twoim miejscu, nazbierałbym więcej kasy i kupił konkretny tablet, ale rozumiem, że szukasz czegoś bardziej "budżetowego". W tej natomiast kategorii ten Acer wydaje się być niezłym rozwiązaniem - stosunek jakości do ceny jest całkiem niezły, do tego masz do dyspozycji profesjonalny serwis w razie awarii. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż jakiś Lark, Modecom czy GoClever, ale na pewno stoi trochę niżej niż Samsung, Apple, czy chociażby Asus. Taki tablet ze średniej półki.
Niv i dokładnie o taką odpowiedź chodziło!

Nie potrzebuję czegoś pokroju iPada , a to urządzenie świetnie by spełniało moje potrzeby.

Decyzja zapadła :mrgreen:

Kupuję go z oferty Selgrosu (się będzie działo , a od 5.00 otwarty jest sklep ), mam nadzieję że go chwycę , bo często hurtownicy wykupują wszystko :->

Dzięki wielkie!



To zamykam, otworzę ponownie na prośbę autora - niv

Obrazek
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
cron