Moja Płyta Główna i jej możliwości

Witam, mam do Was takie małe pytanko:
a więc mam płytę główną Asus P5VD2-MX i na niej kartę graficzną NVIDIA GeForce 8600 GT 256 MB DDR3.
A dowiedzieć bym się chciał tego, czy mogę do tej płyty założyć mocniejszą kartę graficzną mającą 512 MB?
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to już najnowsza płyta i dlatego boję się zakupić do niej lepszą kartę, ponieważ może się okazać że nie będzie jej obsługiwała. Więc może trzeba by zacząć ulepszanie sprzętu właśnie od płyty? Tyle, że płyta główna to większy wydatek, dlatego wolał bym wymienić kartę na lepszą, jeśli ta płyta może jeszcze jakąś lepszą uciągnąć i jeśli to się w ogóle opłaca?
Obrazek
Obrazek
To o co musisz się martwić to o moc zasilacza i o miejsce w obudowie.
Albo możesz zmostkować ta kartę z tą którą kupisz i jeeedziesz i obowiązkowo jakiś dobry zasilacz ;)
Obrazek
Mam tą samą płytę i pewnie jak niektórzy wiedzą, mój komp nie jest zbyt eee nowoczesny. Dlatego chciałbym was spytać czy mógłbym do niej włożyć jakiś core 2 duo tak z 2,4 ghz na rdzen i jakas mocniejszą kartę np 8600 gt, czy coś w tym stylu. Chodzi mi też, żeby nie było to za drogie. Czytałem już o tym dosyć dużo, ale w końcu nic z tego nie wiem
Obrazek
Mafioso napisał(a):
To o co musisz się martwić to o moc zasilacza i o miejsce w obudowie.


Czyli o to, że płyta nie udźwignie lepszej karty nie mam się co martwić, jeśli będzie odpowiednio mocny zasilacz? A co do samego zasilacza to mam Tracera 4Life/400 HF i dużą obudowę.

Jurass napisał(a):
Albo możesz zmostkować ta kartę z tą którą kupisz i jeeedziesz i obowiązkowo jakiś dobry zasilacz ;)


Szczerze mówiąc pierwszy raz o czymś takim słyszę, mógłbyś przybliżyć na czym to polega? Miałbym dwie karty graficzne? Tylko, że nie mam miejsca na drugą.

bananmaciek napisał(a):
Mam tą samą płytę i pewnie jak niektórzy wiedzą, mój komp nie jest zbyt eee nowoczesny. Dlatego chciałbym was spytać czy mógłbym do niej włożyć jakiś core 2 duo tak z 2,4 ghz na rdzen i jakas mocniejszą kartę np 8600 gt, czy coś w tym stylu. Chodzi mi też, żeby nie było to za drogie. Czytałem już o tym dosyć dużo, ale w końcu nic z tego nie wiem


Ja na tej płycie mam właśnie Core Duo, tyle, że 1.8.
A co do karty, to jak już napisałem wyżej, mam właśnie 8600 GT i śmiga bezproblemowo.
Obrazek
Obrazek
patricko napisał(a):
Czyli o to, że płyta nie udźwignie lepszej karty nie mam się co martwić

Nie. O to trzeba się martwić, gdy kupujesz np. procesor albo RAM.
Rozumiem, wiec jak bym np chciał założyć kartę GeForce with CUDA GT220 Gigabyte 1GB to mój sprzęt da radę? Chodzi mi o mój zasilacz.
Obrazek
Obrazek
Nie wiem za dużo o tej karcie. Może ktoś inny tutaj będzie Ci mógł więcej na temat potrzebnej mocy zasilacza. Od siebie mogę powiedzieć, że jeśli będzie za mało watów, komputer może się restartować lub wyłączać podczas pracy.
Poczytaj sobie o mostkowaniu tutaj:


Od siebie dodam jeszcze, że jeżeli chciałbyś mostkować, to druga karta też musi być Nvidii
Obrazek
Ok, wielkie dzięki za oświecenie panowie.
Obrazek
Obrazek
patricko napisał(a):
Rozumiem, wiec jak bym np chciał założyć kartę GeForce with CUDA GT220 Gigabyte 1GB to mój sprzęt da radę? Chodzi mi o mój zasilacz.


Seria GT2xx jest odpowiednikiem mocniejszych kart z serii 9xxx, sprzedawanych w nowym opakowaniu.
Nic złego w nich nie ma. Natomiast pozostawiłbym GT2xx i poważniej myślał nad serią GTX.

Oczywiście wszystko zależy od zasilacza.

Bananmaciek
Core 2 Duo włożysz tylko gdy proc jest w technologii 65nm.
I koniecznie musi być, to x-series nie SE!

Core 2 Duo E6600 2.40GHz byłby dobrym wyborem.
Podobno do tej płyty nie można ładować nic od AMD.
Obrazek
Właśnie o tym procku myślałem, ale niestety na razie nie mam zbytnio funduszy. Ale przynajmniej wiem, że na kompa do Mafii 2 wystarczy mi z 400 zł, a nie 3000 :-D Procek koło 200 (używany ;p), karta jakaś GF 8600, 8800 (używana) i ewentualnie jeszcze 1gb ram. (nowe ^^) Zaczynam zbierać ;) Jakby ktoś miał coś takieog na sprzedaż to walić śmiało ;d
Obrazek
cron