"Modern Silent Films" project

Witam! Witam!

Chciałbym przedstawić Wam projekt nowoczesnych filmów niemych. Mianowicie. Jako, że jestem fanem kina początku XX w. gdzie najważniejszą rolę odgrywała przegenialna gra aktorska, która była całkowicie improwizowana i zazwyczaj odgrywana przez zwyczajnych ludzi. Postanowiłem, że spróbuję swoich sił i spróbuję stworzyć coś w tym stylu. Postanowiłem, że co najmniej do końca wakacji będę wrzucał na mój kanał YouTube DM films jedną taką prostą i krótką komediową produkcję tygodniowo, w każdy piątek o godz. 19:00. Do tej pory opublikowałem dwa takowe filmy. Są one dość specyficzne pod względem wizualnym i stylistycznym, np. nieokreślony czas akcji wszystkich filmów czy bardzo proste kadrowanie. Można rzucić okiem ;)
Zapraszam!



ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Fajne, oba tak samo świetne. Tylko jedno mnie zastanawia: czy tam nie było takich klatek z napisami, które były dialogami?
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Zaczęto je wprowadzać dopiero w późnym kinie niemym (lata 20/30), kiedy jeszcze nie było dźwięku i szukano rozwiązania aby wprowadzić lepsze i bardziej urozmaicone treści. Były wprowadzane różne - głównie w filmach fabularnych. Czasami była na nich napisana jakaś historia, np. co się działo przed i po akcji filmu. Były wyjaśniane różne sytuacje lub po prostu zawierały dialogi. Jednak według mnie najlepsze filmy nieme to były takie, w których aktorzy samą grą potrafiły coś przekazać - daną historię lub żart. To jest właśnie to co lubię w kinie niemym i w moim renesansie tej sztuki (że tak nieskromnie pozwolę sobie to nazwać) również staram się robić to w ten sposób.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Bardzo ciekawy i nowatorski projekt. Naprawdę aż sie fajnie człowiek czuje jak widzi, że ktoś pamięta o tym najstarszym kinie i do niego wraca, tym bardziej, że ja jestem miłośnikiem kina we wszystkich jego rodzajach. Dobra robota. Jak zawsze.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Kolejny tydzień - jest i kolejny film.
Zapraszam! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
cron