Mikrofala a telewizor

Mam pytanie:
Mój telewizor w znajduje się w kuchni nad mikrofalą. Czy fale z mikrofali mogą zaszkodzić telewizorowi?
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Mikrofale pełzają sobie tylko wewnątrz kuchenki, więc jeśli chodzi o nią to nie powinna niczego zrobić telewizorowi.
Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, bowiem mikrofalówki mają zabezpieczone wnęki (tzn. fale nie przenikają poza obudowę) i jest też blokada, która włącza mikrofalę dopiero po zamknięciu drzwiczek i odpaleniu minutnika.
Czy masz telewizor CRT? Jak tak, to upewnij się czy nie jest za ciężki. No i weź pod uwagę, że CRT mogą mieć zakłócenia ale przecież mikrofala nie będzie się w kółko kręciła, także nie ma co się przejmować.
Obrazek
Nie wiem czy dobrze myślę, ale pamiętam z fizyki, że fale mikrofalowe i radiowo-telewizyjne różnią się częstotliwością o pareset mhz, więc w ogóle nie powinno być jakichkolwiek problemów tego typu.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Uff to dobrze,bo kupiłem właśnie nowego LG i niechciałbym aby coś się 'zdupcyło' ;)
Temat można zamknąć
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
cron