Mafia: The City of Lost Heaven na Windows 8.1 Pro

Witam mam Mafia: The City of Lost Heaven z serii Kolekcja Klasyki i mam problem z odpaleniem jej na Windows 8.1 Pro, czy jest może na to jakiś fix, bo bardzo zależy mi by przejść Mafie do końca, ponieważ kiedyś przeszedłem tylko kilka misji (ale to jeszcze na Windows XP). Ostatnio przeszedłem Mafię II i bardzo mi się spodobała... Szukałem w googlach ale nic nie znalazłem do Mafii, były fixy tylko do Mafii II.

Z góry wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam.

edit: Na Win 10 gra działa bez żadnego problemu (nie instalowałem pakietu DirectX, dostarczanego z instalką gry, nie używałem też żadnych programów)
Patchowałeś grę do wersji 1.0? Jeżeli to nie pomogło/nie pomoże, spróbuj uruchomić grę poprzez programik 3DAnalyze. Jesteś pewny że problem dotyczy właśnie systemu? Może wina leży po stronie karty graficznej - nowsze nie są przystosowane do uruchamiania starszych gier. Mafia raczej nie miewa problemów z uruchamianiem na nowszych systemach. Wyświetla się jakiś komunikat?
Karty graficzne: Intel HD Graphics 3000 (zintegrowana) oraz NVIDIA GeForce GT 540M, Wersja gry „MAFIA” wersja 1.2 PL


Występuje taki błąd:
Obrazek
Próbowałeś uruchomić grę na obu kartach? (ustawienia są w pliku "konfiguracja") Jeżeli nic z tego, to tak jak wspomniałem wcześniej pobierz program 3DAnalyze, zaznacz pola tak jak poniżej, w polu SELECT zaznacz ścieżkę do pliku otwierającego grę - Start.exe lub Game.exe i spróbuj uruchomić na obu kartach (przycisk RUN), na Intelu powinno odpalić się bez problemu.





EDIT: Po dodaniu przez autora screena z błędem.

Tego typu błędy wskazują z reguły na jakiś proces, spyware czy jakoś tak. Instalowałeś jakieś programy ostatnio? Przeskanuj komputer Antywirusem i CCleanerem.
Karty NVIDIA GeForce GT 540M nie wykrywa w konfiguracji Mafii, a przez ten program też nie chce odpalić :|
Cóż, problemu nie stanowi sama gra, lecz system a w zasadzie jakieś śmieci. Tak jak wspomniałem, pewnie jakiś program blokuje uruchomienie. Powyłączaj zbędne usługi i spróbuj ponownie. Jeżeli nic nie da, skanowanko.

Btw. Ostatnie zdanie w oknie błędu "Pamięć nie może być read" już wiele mówi. Spróbuj jak pisałem wyżej, ewentualnie poszukaj rozwiązania na innych specjalistycznych forach wpisując w wyszukiwarkę ten tekst.
Ja mam taki sam błąd jak wyłączam mafie. Może chodzi o windowsa. Spróbuj uruchomić gre jako administrator
SalieriBoss napisał(a):
Spróbuj uruchomić gre jako administrator

oraz przez tryb zgodności z poprzednimi wersjami systemu, win 98, xp (o ile taki w Windows 8 jest) Czy możliwe aby rozwiązanie było aż tak proste?
Winnym może być 8.1. Gdy przestawiłem się z 8 na 8.1, to gry przestały działać.
Obrazek
Jako admin powinno dzialac sam tak gram
Uruchamiałeś program Setup.exe (z prawami administratora) z katalogu gry, ustawiałeś opcje i zapisywałeś je?
Dalej nic, po formacie jest to samo :P

Maf napisał(a):
Uruchamiałeś program Setup.exe (z prawami administratora) z katalogu gry, ustawiałeś opcje i zapisywałeś je?


Tak

@edit: teraz na innym laptopie próbuje odpalić, ma nowsze karty graficzne, ale nie idzie odpalić na nvidii tylko na zintegrowanej można (ale i tak nic z tego)

Screen
Zrób se partycję 50 - 100 GB i wgraj na nią XP. Problem z głowy.
Obrazek
Ja miałem podobny problem z Mafią w Windows 7, tzn. też mam wersję z KK i też nie mogłem jej uruchomić, bo brakowało jednego pliku. Link do tematu:
mafia-nie-idzie-pod-windows-7-t1726.html
8.1 to może i nie 7, ale spróbuj w ten sposób ;)
Obrazek
W sygnaturce nie ma żadnych ukrytych spiskowych teorii na temat forum lub osób z nim powiązanych...
Nie cytujemy całego posta wyżej - M.

Działa, właśnie nie miałem tego pliku, ale teraz mam problem z obiektami w grze

coś takiego jak w załączniku
cron