Mafia spełnieniem marzeń

Witam. Na wstępie chciał bym zaznaczyć że tematy poruszane w tym wątku zapewne będą sie powtarzać z innymi na forum ale mimo wszystko prosił bym aby go nie usuwać ponieważ skłania mnie do jego napisania grubsza intencja ;).

Mianowicie chciał bym zacząć od tego że Mafia TCOLH to jedyna gra w moim życiu która jest zainstalowana na komputerze bez przerwy i do której chętnie wracam nawet kilka razy do roku, jestem w niej po prostu zakochany od wielu lat i sam nie wiem za co ja kocham, przecież wyszły już gry które mają lepszą fizykę, grafikę itd. Okej to sa fakty ale pierwsza Mafia ma jednak w sobie dusze której brakuje w innych grach i wielu z was na pewno sie ze mną zgodzi. To też dlatego że tak bardzo ukochałem tą gre a także ze względu na swoje zainteresowania i hobby narodziła sie w mojej głowie myśl że może warto by sie nauczyć obsługi tych wszystkich skomplikowanych (jak dla mnie) programów dzięki którym można grę modyfikować wedle uznania i to że pisze tego posta to właśnie pierwszy krok do realizacji tej myśli.

Mianowicie postanowiłem połączyć moją miłość do tej gry z miłością do historii i swojego miejsca zamieszkania i stworzyć mod który przenosił by gracza do niedużej wsi (mojej rodzinnej wsi) w Polsce, w latach międzywojennych. Zakładam że jeśli udało by mi sie stworzyć mapę to zrobił bym też kilka misji z jakąś ciekawą fabułą ponieważ wyobraźnia mi dopisuje ostatnio wydaje mi sie że nie było by nudno.

To też ze względu na swoje plany postanowiłem że po zrobieniu formata zabiorę sie za naukę obsługi programów i tworzenie mapy i z tego miejsca chciał bym prosić aby każdy kto ma chęci, z własnej woli podsyłał jakieś poradniki, nazwy programów i tak dalej, wszystko co mogło by mi pomóc. Wiem że wielu z doświadczonych kolegów wydaje sie że ktoś kto kompletnie nie ogarnia tych wszystkich programów nie będzie w stanie nauczyć sie ich obsługi i stworzyć własnej mapy i byś może całego moda ale moge obiecać że ten plan to nie efekt nudy tylko przemyślana akcja której będe starał się nadać poczatek i koniec.

Z góry dziękuje wszystkim chętnym do udzielenia pomocy, pozdrawiam i zapraszam w przyszłości na oglądanie efektów mojej pracy ;)
Polska wieś w latach międzywojennych! Cudo, to będzie musiało być piękne. Sam osobiście mogę się zająć teksturami, jeśli jakieś będą potrzebne, a na dodatek znam osobę, która ma na YouTube największy kanał o Mafii, przez co mogłaby nagrać z gotowego moda gameplay z komentarzem :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ciesze sie że pierwszy komentarz jest pozytywny i nie zostałem wciśnięty w błoto :D
Na pewno jeśli już zacznie sie coś dziać w kierunku tworzenia mapy to napisze to na forum i chętnie przyjmę każda pomoc. Póki co tak jak mówiłem czekam na format i muszę trochę zacząć ogarniać programy i obiecuje że jeśli zacznę to skończę tego moda.

A co do fabuły to wymyśliłem wstępnie coś takiego:

Młody chłopak pracujący jako kierowca w sadzie jabłkowym rozwozi mała ciężarówką owoce do sklepów w pobliskim mieście, tam jest świadkiem napadu na jubilera, przestępca uciekający grozi mu bronią i każe pomóc mu w ucieczce, nasz bohater nie mając wyboru zgadza sie i łatwo udaje im sie uciec do bezpiecznej kryjówki i podobnie jak w oryginale gry bohater dostaje propozycje przyłączenia się do małej szajki złodziejaszków głównie napadającą na sklepy, rywalizujących z innymi złodziejaszkami i policją. Koniec fabuły miał by miejsce 1 września 1939 roku w dniu rozpoczęcia II wojny światowej.

Może mało oryginalne i może kojarzyć się z fabułą Mafii TCOLH ale to na razie tylko przymiarki, najważniejsze jest stworzenie mapy a potem można dopieszczać ;)