Mafia Racing Mod - Problem z jedną trasą...

Ostatnio zacząłem bawić się w modyfikowanie mojej ulubionej gry. Przetestowałem wiele dostępnych modów. Inne były dopracowane bardziej, inne mniej jednak zabawa z nimi zapewniła mi wiele godzin poznawania Mafii z zupełnie innej strony.

W oko ostatnio wpadła mi bardzo fajna modyfikacja o nazwie Racing Mod autorstwa prawdopodobnie naszych ruskich przyjaciół.
Gdyby ktoś jej nie znał, dodaje ona nowy tryb rozgrywki do menu głównego Mafii Zawody/Wyścig znany z konsolowych wersji gry. Tryb obejmuje Mistrzostwa, które składają się z czterech rund. Naszym zadaniem jest ukończyć wszystkie wyścigi osadzone w różnych terenach miasta, oraz na torze, aby ostatecznie odblokować wszystkie trasy. Możemy również w trybie Pojedynczy wyścig samemu wybrać parametry wyścigu takie jak trasa, auto nasze lub rywali, poziom trudności oraz ilość okrążeń. Tryb zapewnia wiele frajdy, został bardzo dobrze wykonany. Jak widać na poniższych screenach jest w pełni spolszczony, ale przede wszystkim nie usuwa żadnego z oryginalnych trybów rozgrywki.


Przechodząc już jednak do sedna tematu, ukończenie trybu mistrzostw jest niemożliwe przez brakującą trasę Down Town. Wszystkie trzeba było zainstalować osobno:

Obrazek

Jak widać brakuje instalatora odpowiadającego za trasę w Down Town. Szukanie jej w internecie okazało się bezowocne. Na forum znajdują się osoby, które są mocno zaangażowane w modyfikowanie gry. Być może ktoś będzie bardziej zorientowany w tym temacie. Gdzie jest dostępna do pobrania? Czy ma ją ktoś w swoim posiadaniu? czy w ogóle powstała? Mod ma według mnie duży potencjał. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;-)

Screen z menu wyboru wyścigu. Ukończenie trasy Down Town oraz odblokowanie Little Italy niemożliwe:
No nie wiem, u mnie po instalacji każdej trasy, Downtown jest dostępny bez instalacji.
Poszukaj downgrade Mafii do 1.0, dopiero wtedy może cyknąć.
Nie trzeba szukać, mogę podrzucić: http://www.mediafire.com/download/0nyka36yyn8yig6/mafia10patch.exe
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Po spatchowaniu Mafii do v1.0 tryb wyścigu w menu głównym w ogóle się nie ukazywał. Sprawdzałem to już wcześniej na innym patchu jak i teraz na tym zaproponowanym przez Dona.

Drako_Schiffer napisał(a):
No nie wiem, u mnie po instalacji każdej trasy, Downtown jest dostępny bez instalacji.

A mógłbyś opisać swój przebieg instalacji wszystkich tras? Skąd je pobrałeś? Możliwe że ja coś źle robię.


Najpierw za pomocą programu MafiaDataXTractor rozpakowuję folder missions po czym instaluje wszystkie trasy.
Zauważyłem, że po instalacji już na czystej Mafii bez innych modów nadal nie mam trybu mistrzostw.
Doszedłem w końcu do wniosku, że o dziwo za tryb mistrzostw odpowiedzialna jest zupełne inna modyfikacja, którą za pierwszym razem instalowałem wraz z powyższymi trasami - Dr.EvilTag's Mafia Total Conservation v4.0. Nieumyślnie chcąc zainstalować tryb mistrzostw do Mafii posłużyłem się wtedy obiema modyfikacjami. Powyższa z osobnymi instalatorami (zapewne przez moją nieumiejętność) nie działa mi wcale, zaś ta z moda autorstwa Dr.EvilTag (gdzie pliki są już w dołączonym folderze missions) już tak, lecz brakuje wspomnianej już wcześniej trasy - symbolizuje to powrót do menu głównego po kliknięciu w rozpoczęcie wyścigu.
Wiem wiem, skomplikowałem sprawę oraz wprowadziłem w błąd.

Jedyne na czym mi zależy, to poprawna instalacja moda dodającego tryb wyścigu, oczywiście Single-player i z kompletem tras. Za wszelką pomoc będę wdzięczny ;-)
Pobrałem i zainstalowałem tego moda (dr Evil conversion v4) ten tryb wyścigu jest super, tego brakowało mi w mafii ale też nie mam jednej trasy :/ i na polskiej wersji (mam kk) zawiesza grę przy drugim wyścigu, na angielskiej mafii jest wszystko ok.
Grucha napisał(a):
ten tryb wyścigu jest super, tego brakowało mi w mafii ale też nie mam jednej trasy :/

No właśnie i w tym problem. Modzik bardzo fajny, szkoda że nie dane nam go podziwiać w pełnej okazałości. Po przejściu kilku tras również uznałem, że trochę tego trybu w wersji pecetowej brakuje. Zdecydowanie wolę Jazdę Ekstremalną za jej złożoność, lecz przechodząc ten wyścig na PS2 również dobrze się bawiłem. Fajnie że powstał taki mod dodający tryb Racing na pecetową wersję Mafii i w dodatku nie odejmuje on żadnego oryginalnego trybu.
Nie wiadomo tylko czy ten mod został dokończony, a wszelkie znaki na niebie na to wskazują. Nigdzie nie mogę znaleźć downloadu czy chociażby informacji na temat trasy w Downtown, a tylko jej brakuje do ukończenia całych mistrzostw. Jest ona przedostatnia i blokuje Little Italy :-|

Chociaż my używamy gotowego moda bo już w folderach (z dr. EvilTag Conversion) być może przyczyną niedoczytywania trasy jest jakiś błąd. Najlepiej gdyby odnaleźć instalator z jakiego wprowadzono pierwotnie do tego moda dodatkowy tryb. Początkowo myślałem że to są te ukazane na pierwszym screenie, zmylił mnie również brak trasy w Dt, lecz albo są one odpowiedzialne za jakieś inne wyścigi (multiplayer) lub nie potrafię tego zainstalować.
Znających się na rzeczy w dalszym ciągu proszę o nowe posty.
cron