Mafia IV - co oczekujecie?

Co prawda Mafia III miała niedawną premierę i są zapowiedziane dodatki, także łatki usprawniające rozgrywkę. Chciałbym jednak wyjść nieco w przyszłość z tym tematem.

Jak wiemy Mafia III zakończyła pewien etap, ciągnący się od drugiej odsłony. Mafia IV będzie działa się gdzie indziej, z innymi bohaterami. Twórcy mogą wrócić do korzeni, czyli lat 1920-1950 z klimatem mafii sycylijskich/włoskich co zadowoli każdego fana serii, ale mogą pójść w lata 1970-∞(aż do naszych czasów). Powrót do korzeni wydaje się najrozsądniejszy, gdyby jednak twórcy zdecydowali się wybiegać bardziej bliższe naszym czasom to jak widzielibyście fabułę. Według mnie jest kilka rozwiązań, lata 70 można byłoby spokojnie zainspirować III częścią Ojca Chrzestnego, bądź Chłopcami z Ferajny, lata 80 Człowiekiem z Blizną, bo te lata kojarzą się z kubańskim gangsterstwem, w samowolkę, czy w gangu, lata 90 do współczesnych są skomplikowane, ale można pochylić się tutaj na gangami motocyklowymi, bo one mają swój specyficzny kilmat, innego rozwiązanie nie widzę.
Myślę, że jeżeli w ogóle powstanie Mafia 4, w co wątpie, to nastąpi restart serii i powrót do lat 30.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Czego oczekuję? Dobrej fabuły i powrotu do korzeni serii. Nie muszą to być koniecznie lata 30 i Lost Heaven, ale ma być konkretny gangsterski klimat, i bohater - imigrant z Włoch, bądź syn imigrantów, będący w mafii albo dopiero aspirujący do tego (fajnie byłoby zacząć cywilem i dołączyć do Rodziny tak w połowie albo 1/3 gry). Oczywiście dobra, długa fabuła nie wyklucza pewnej sandboxowości tj. pewnej swobody w podróżowaniu po mieście, kupowania aut i ciuchów, inwestycji w różne biznesy itd. Zdecydowanie zależałoby mi znów na namolnej, fanatycznie praworządnej policji (oczywiście do czasu otrzymania łapówy), sensownej SI tj. reakcja na leżącą na ziemi broń, szukanie intruza/źródła hałasu/zaginionego kumpla w grupach, alarmowania kompanów w razie odkrycia czegoś podejrzanego (patrz: seria "Batman Arkham ..." - tam to nieźle rozwiązali, oczywiście zachowując pewne realia). Z grubsza tego bym oczekiwał.
"Ekspert to ktoś, kto popełnił wszelkie możliwe błędy w konkretnej dziedzinie."
W sumie dużych wymagań nie mam, ważne by nie zrobił jej Hangar13. Tak naprawdę wystarczy zebrać wszystkie błędy i niedociągnięcia z 3 i naprawiając je stworzyć Mafie 4. Chętnie bym znów zobaczył Donovana,bo gościu jest bardzo charyzmatyczny.
Czego oczekuje od Mafii IV? Przede wszystkim dobrego klimatu , fabuły , ciekawego bohatera nie musi być on wcale Włochem jak na ironię większość kultowych filmów mafijnych wcale nie miało głównego bohatera z Włoskiego pochodzenia zresztą to nie Lincoln był problemem Mafii 3. Chciałbym aby gra znowu przybierała większą uwagę do szczegółów takich jak benzyna w samochodzie czy przede wszystkim powrót mandatów. Fajnie by było gdyby akcja była osadzona w latach 20 - 50 w mieście wzorowanym np na Atlantic City albo Boston. I co najważniejsze pozbyć się tych głupich powtarzalnych zadań albo niech zrobią przyzwoity otwarty świat a jeśli tego nie potrafią to niech skrócą tą fabule do 8 godz bez tych debilnych zdań
Myślę ze mafia IV wyjdzie tak czy inaczej czy to za 6 lat czy 8. Nie jestem z tych osob co narzekali na zle warunki atmosferyczne, wyblakle kolory bo sa ważniejsze rzeczy "wedlug mnie " do poprawy.
1 to powtarzalnosc powtarzalnosc i jeszcze raz powtarzalnosc czyli wiekszosc misji polega na przesluchiwaniu zabijaniu soldati niszczeniu konfrontacji i wreszcie pokonaniu porucznika lub capo
2 to to ze wszystkie dzialania to samowolka a Lincoln jest jak rambo ktory zawsze sam wpada z gnatem i rozwala kolesi. Niby mamy współpracowników czyli Vita Burke'ya i Cassandre ale tak naprawde nam nie pomagaja. Ja bardzo liczylem na to ze bedzie wiele misji w których razem z cala ekipa wymierzymy sprawiedliwości.
3 te wszystkie drobne szczegóły ktore cieszyły w mafi 2 czyli :odkrecanie wody, jedzenie, picie w knajpach, souszczanie wody w kiblu,tankowanie czy mycie samochodów-tego bardzo brakuje .
W mafi IV dobrze by bylo by akcja rozgrywala sie w pielnym miescie w ktorym w wolnym czasie mozna robic duzo rzeczy. Jesli chodzi o glownego bohatera to rzeczywiście moglby byc ktos kto dopiero wstępuje do mafijnego swiata i stopniowo zdobywa wyższe szczeble. Lub buloby cudownie gdyby znow glownym bohaterem byl VITO tym razem jako starszy np o 12 lat (55) i znow wpada w jakies tarapaty, dowiadujemy co dokladnie stalo sie z joe ale mysle ze tworcy raczej nie posuna sie tak daleko. Nie wiem ale ja jestem na maxa związany gdzies ta postacią dlatego tak pisze.chcialbym zobaczyc tez w 4 Burke'ya ktorego bardzo polubilem. Na pewno powrot do tych dodatków: duzo ubran itp powinny byc i oczywiscie rownie genialne Cat scenki, dialogi i nie gorsza fabuła. Polaczenie kilku bohaterów z nowymi postaciami w otwartym swiecie w ktorym mimo wysokiej pozyci woadamy w tarapaty lub stopniowo zdobywamy szczeble byloby nie głupie. Piszcie co wy o tym sadzicie i jak to widzicie wogole :)
1. czas i miejsce akcji - południowe Stany USA (wcześniej mieliśmy zachodnie i wschodnie wybrzeże, na północy w sumie nic ciekawego nie ma), lata 60 XX wieku
2. główny bohater - potomek włoskich imigrantów lub rodowity Włoch, który sam wyemigrował
3. fabuła - może coś takiego: główny bohater był członkiem lub współpracował z miejscową włoską mafią, jednak pewnego dnia został zdradzony; planuje zemstę i tworzy swoja własną rodzinę, składającą się z osób tak samo oszukanych przez lokalną mafię, jak on sam
4. oczekiwania od rozgrywki - duża ilość dobrze oskryptowanych misji fabularnych plus losowe misje poboczne, które mogą np. zwiększać zarobki naszej rodziny, zwiększać respekt i tym samym zmieniać zachowanie przeciwników i przechodniów
5. wprowadzenie dwóch kompanów, którzy będą tak samo nam towarzyszyć, jak Paulie i Sam, czy Joe i Henry.
6. świat - jak najbardziej otwarty, jeszcze większa ilość interakcji, jak w II, możliwość kupowania domów, jedzenia, picia, tuningowania pojazdów, jazdy z kompanami - coś, jak free ride mode do Mafii II
7. klimat - zachowanie klimatu oryginalnych poprzedniczek, ale może tym razem jakieś odejście od modelu "dołączenie do mafii nie popłaca i może cię zdradzić najlepszy przyjaciel", niech zakończenie nas zaskoczy
8. pojazdy, bronie, detale - jak najwięcej nawiązań do Mafii I i II, zachowanie nazw pojazdów, duża różnorodność marek i modeli, postawienie na realizm
9. Sztuczna inteligencja - rozszerzenie tego, co widzieliśmy w Mafii II, nowe sytuacje, bardziej przebiegli i przewidujący nasze ruchy wrogowie. Ciekawą rzeczą byłby np. poziom respektu i zaufania u określonych grup - jakiegoś gangu, policji, przechodniów. Jeśli pomożemy policji w ujęciu rabusia, ci będą patrzeć na nas łaskawszym wzrokiem, od mniejszych łapówek przy złapaniu do ignorowania nas, gry używamy broni palnej (tak długo, jak nie celujemy czy strzelamy w ich stronę)
10. co za tym idzie - więcej interakcji z NPC. Możliwość przeciągania rannych i leczenia apteczką podczas walki, dodanie więcej elementów z gier co-op, tylko w kontakcie z botami
11. oficjalny multiplayer - coś, co sprawi, że ta gra dłużej będzie się cieszyć popularnością
12. płatne DLC - ok, ale tylko z dodatkami, samochodami czy bronią, wszystkie misje fabularne muszą być w podstawowej wersji gry, lub udostępnione za darmo
13. muzyka z lat 50 i 60 w radiu - twórcy mieliby duże pole do popisu
Co oczekuję? Uważam, że najlepszym sposobem na "nową" część Mafii IV, był by remake kultowej Mafii The City Of Lost Heaven, zostawić fabułę bez zmian, dodać kilka smaczków jakie występowały w Mafii II (Wiadomo o czym mówię), i to wszystko :) Jak dla mnie był by to Najlepszy pomysł.
cron