Mafia II: Special Extended Edition - problem z instalacją

Witam!

Mam następujący problem z instalacją Mafia II: Special Extended Edition, kupioną w sklepie:
Po zainstalowaniu z DVD uruchamia się Steam i pobiera wymaganą aktualizację. Po skończeniu pobierania klikam "instaluj" i po skończeniu instalacji znów zaczyna się pobieranie na nowo. Tak to trwa cały czas. W katalogu "common" z grą znikają pliki z grą, pojawiają się w "downloading".

Bardzo proszę o pomoc. Co zorbić, żeby w końcu zagrać? :-)
Profil steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198118907426/
Gra pojawiła już się w Twojej bibliotece Steam, czy nie?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Tak, pojawiła się.

Naciskając "graj" zaczyna pobierać się aktualizacja, cała gra chyba, bo 7,8 GB łącznie do pobrania. I proces się powtarza nawet po pobraniu, bo potem wyskakuje "instaluj" w miejscu "graj". Po instalacji pojawia się znów "graj" i po naciśnięciu znów pobieranie.
Dziwna sprawa, sprawdzałeś czy spełniasz wymagania systemowe?
Szczerze przyznam, że na Steamie się nie znam, więc jedyne co mogę poradzić poza tym to spróbować odpalić w trybie offline. Wiem, że istnieje taka opcja, jednak nigdy z niej nie korzystałem i niestety nie wiem jak do niej dojść, ale wydaje się, że wystarczy odłączyć internet i odpalić z ikonki w folderze.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Odplając steam w trybie offline i próbując uruchomić Mafię, wyskakuje info, że gra nie może być uruchomiona w tym trybie.
Mam Win8 - czy to może być problemem?
Wymagania spełniam zalecane z naddatkiem. Z resztą nawet nie miałem możliwości odpalić gry, bo cały czas zatrzymuję się na Steamie.

Dzięki anyway za próbę pomocy!
Spróbuj ewentualnie jeszcze odpalić w trybie zgodności z Win. 7 lub XP oraz jako administrator.
Lub jeśli masz dostęp to też możesz sprawdzić na jakimś innym komputerze, czy będzie działało.
Więcej pomysłów już nie mam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Problem był chyba po stronie kompatybilności Steama. Zmieniłem na zgodny z win7 i po pobraniu aktualizacji poprawnie ruszyło.
Dzięki! Pozdrawiam!