Mafia DVD 1.2?

Czy wersja Mafii na DVD jest od razu z patchem 1.2? Jak sprawdzić jaką mam aktualnie wersje gry? Wydań DVD było chyba kilka. Co w końcu z tym patchem 1.3? Niby na Wikipedii jest napisane, że istnieje, do wersji ang ściągnąłem patch (nazwa pliku niby 1.2 ale podczas instalacji napisane ze 1.3)? A na forum przeczytałem, że nie ma 1.3, a jeszcze gdzieś indziej, że ro był kawał na Prima Aprilis.
Tutaj możesz sobie sprawdzić jakie istnieją wersje Mafii oraz jakie są między nimi różnice.
Co do twojej wersji gry... O ile posiadasz oryginał, na pudełku powinny być zawarte informacje o wersji. Ponadto wystarczyło tylko napisać, czy posiadasz Mafię premierową czy z kolekcji klasyki. Napisz też do czego potrzebny ci jest Patch. Czy na aktualnej wersji występują jakieś problemy?
Nie mam pudełka wiec się nie dowiem tym sposobem :P Robię sobie obraz płyty z crackiem NoCD, ale wtedy w polskiej wersji językowej nie działa Jazda Ekstremalna, powalczyłem i wywalczyłem, że działa :) Ale mam taki nawyk, że jak już robię obraz jakieś gry to dorzucam do niego najnowszy Patch, teraz (a raczej wtedy gdy robiłem pierwszą wersje obrazu ze 2 lata temu, jeszcze bez działającej Jazdy Ekstremalnej) dodałem Patch 1.2 i teraz się tka zastanawiam czy sensownie go dodałem czy nie... No i czy nie powinienem tego zmienić na 1.3.
Patcha do wersji 1.3 nie ma sensu moim zdaniem instalować. Jest to tak naprawdę 1.2 z małymi poprawkami do wersji niemieckojęzycznej. Najlepszą wersją wg mnie jest 1.2 PL jaką oferuje nam Kolekcja Klasyki. Spolszczenie już jest, dobra optymalizacja. Jeżeli jednak zależy ci na elementach które usunięto lub zmieniono w 1.2, czyli np. zarysowania aut, inne oświetlenie w tunelu oraz masz zamiar modyfikować później grę, polecam spatchowanie do oryginalnej wersji 1.0.
Co do sprawdzenia aktualnej, możesz zobaczyć jeszcze we właściwościach pliku uruchamiającego grę: game.exe lub start.exe (czasami informacja o wersji jest tam zawarta) lub w folderze z grą poszukać pliku Redame. Ewentualnie uruchomić instalator Mafii i tam może coś pisać.
Chyba mam wersję 1.0 :) Teraz poszukuję plików które usuwają dym, zarysowania na autach i inne rzeczy na "+" skasowane wraz z tą poprawką, jeśli ktoś wie które do elementy pliku A8.dta to będę wdzięczny za informację :) I przy okazji, może ktoś się orientuję jak stworzyć plik *.dta? Bo zamierzam zrobić patch, który będzie brał to co dobre z każdego z nich :)
cron