Mafia - Did You Know? - Następna porcja ciekawostek :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZxCaJKbk070

Następny filmik ukazujący rzeczy o których możecie nie wiedzieć :)
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Widziałem, świetny materiał, jeszcze lepszy niż poprzedni bo prezentuje naprawdę ciekawe informacje o różnych drobiazgach usuniętych z pierwowzoru - a przecież wydawało się, że jedynka nie była tak okrojona z zawartości, jak potem sequel. Ciekawe czy któraś z tych rzeczy pojawi się remake'u, np. dodatkowe bronie, wnętrze baru Pompeii czy możliwość otwierania i zamykania dachu. Całkowitą nowością jest dla mnie informacja, że najwyraźniej już przy pierwszej Mafii planowano dodać pełnoprawne radio z prowadzącym, wiadomościami i reklamami. Z całą pewnością tak to będzie zrobione w Edycji Ostatecznej, więc niech wezmą to pod uwagę Ci, którzy przyzwyczajeni do systemu "jednej piosenki na dzielnicę" będą to rozwiązanie krytykować.
Właśnie jak kiedyś grałem w Mafię II, to zastanawiałem się czy takie radio byłoby lepsze od „jednej piosenki na dzielnice” w I. No i w sumie sam nie wiem, bo z jednej strony tak, bo byłaby większa różnorodność, a z drugiej niekoniecznie, bo wybrane pojedyncze melodię na dzielnicę były naprawdę świetne i bardzo charakterystyczne. Tak jakby mi ktoś puścił piosenkę z radia z II, to nawet mógłbym się nie skapnąć, że to z Mafii II, a jakby pościł z I to od razu po pierwszych sekundach by człowiek rozpoznał i jeszcze podał nazwę dzielnicy. Podobno w Mafii Definitive Edition wiele opcji ma mieć możliwość wyboru trybu klasycznego z myślą o starych fanach. Potwierdzone jest to w przypadku możliwości wyboru aktywności policji w mieście oraz sposobu prowadzenia samochodów. Moim zdaniem fajnie jakby również w przypadku muzyki w mieście była możliwość opcjonalnego wyboru włączenia trybu klasycznego – aby można było ustawieniem w menu lub klawiszem na klawiaturze wybrać czy chce się radio czy żeby grała domyślna melodia danej dzielnicy. Z programistycznego punktu widzenia bardzo prosto byłoby coś takiego zaprogramować i nie zajęłoby to dużo czasu.
Racja, jeśli powróci większość utworów licencjonowanych z jedynki, to byłoby świetnym dać możliwość ustawienia muzyki po staremu. W jednym z wywiadów ktoś z Hangar 13 powiedział, że "With over twice the number of songs as Mafia, the soundtrack features jazz and swing music from well-known artists like Duke Ellington, Django Reinhardt, and Louis Armstrong", a więc wnioskując po nazwiskach, przynajmniej niektóre z nich powrócą. Chociaż ja, mimo że z pewnością wybiorę tryb klasyczny, raczej nie mam nic przeciwko jakimś nowym piosenkom. Muzyka radiowa była świetnie dobrana nawet w III, więc pewnie pod tym względem nie będzie problemu. Bardziej martwi mnie oryginalny soundtrack. Wiemy, że powróci główny motyw, ale niestety może to być jedyna kompozycja Simunka, którą usłyszymy w remake'u. Bardzo liczę, że się mylę i że nowy score będzie chociaż często nawiązywał do znanych melodii. Czym by była Mafia bez tej kultowej muzyki?
Ja jestem za pełnoprawnym radiem w remake oraz wzbogaceniem go o nowe piosenki. Jak juz wcześniej kiedyś pisałem Mafię 1 znam na pamieć i za granie jej jeszcze raz tylko z nową grafika raczej mnie nie interesuje. Chcę jak najwięcej nowości i mam nadzieje ze się mile zaskoczę.
Moim zdaniem w jak najwięcej kwestiach powinna być możliwość wyboru, aby każdy gracz mógł dopasować pod własne preferencje. Genialnie rozwiązali sprawę z policją, gdzie można zarówno grać po staremu, gdzie policja realistycznie jak w oryginale z 2002 ściga za przekroczenie prędkości, przejechanie na czerwonym świetle czy wyciągnięcie broni, jak również jak ktoś woli można grać w stylu GTA, gdzie jest większa wolność i policja się nas prawie w ogóle nie czepia. Każdy może dopasować pod własny gust według tego co osobiście bardziej woli i to jest najlepsze rozwiązanie, bo każdy jest zadowolony. Tak samo powinni zrobić też z innymi rzeczami, np. właśnie z muzyką. Czyli oba te rozwiązania - zarówno radio, jak i jedna piosenka na dzielnicę powinny być wprowadzone tak jakby jednocześnie. Można by zrobić w ten sposób, że np. domyślnie gra radio, ale przyciśnięcie R na klawiaturze powoduje przełączenie na odtwarzanie piosenki danej dzielnicy, ponowne wciśnięcie wyłączenie całkowicie muzyki, a jeszcze raz z powrotem znowu radio itd. Ewentualnie zamiast klawisza do przełączania można by to też dać jako ustawienie w menu. Programistycznie takie przełączanie stosunkowo łatwo zaprogramować.
Tylko że radio ma być wzbogacone o ponad 2 razy więcej utworów niż w oryginalnej mafii więc taki zabieg nie miał by sensu. Ograniczać specjalnie zawartość do 8 utworów? Bez sensu zwłaszcza że muzyka pewnie będzie często oskryptowana do danej sytuacji. Nie widzę w tym nic pozytywnego poza nostalgią, co swoją drogą nie podobało mi się już 2002 roku, po połowie gry monotonia straszna. Poza tym moim zdaniem gra powinna budować własną tożsamość A nie bawić się we wszystkich elementach wyborami co gracz preferuje, to nigdy nie wychodzi grze na dobre. Co innego oczywisce wybór trudności gry
cron