LS3D engine & Init error.

Po uruchomieniu gry wyskakują dwa okna, których nie można otworzyć, jedno nazywa się: LS3D engine, a drugie: Init error.
Mój system: Win XP. Co robić?

A, no i problem dotyczy laptopa HP Compaq 6820s
1. Nie piszemy posta pod postem

2. LS3D Engine to silnik Mafii. Włącza się przy każdym uruchomieniu.

3. Init error - podaj DOKŁADNĄ treść komunikatu w oknie.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Sorry, faktycznie powoduje to zwiększenie chaosu.
Nie da się odczytać dokładnej treści Init error. Blokuje się cały komp i trzeba użyć świętej trójcy, aby go ruszyć.
Po odpaleniu gry jest okno Kolekcji Klasyki - Piotr Fronczewski poleca. I zamiast uruchomić się gra, to wyskakuje Init error, który jest przysłonięty oknem Kolekcji :/
Poszperałem jeszcze na innych forach i udało się odnaleźć rozwiązanie. Cytuję użytkownika NebooX:

"Spróbuj zrobić tak: Odpal grę nie z ikonki na pulpicie, a z płyty CD. Następnie w okienku wybierz Setup lub Opcje bądź Ustawania (po prostu konfigurację). W tych ustawieniach wybierz RĘCZNIE rozdzielczość ekranu i odświerzanie ekranu (resolution - rozdzielczość i refresh rate - odświerzanie). Zatwierdź i powinno działać. Dlaczego? Otóż generic error oznacza iż program nie mógł odczytać Twojej konfiguracji sprzętowej i dlatego musisz ustawić to sama. PS Jeśli nie wiesz jaka jest rodzielczość Twojego ekranu po prostu na pulpicie kliknij prawy przycisk myszy, wybierz Właściwości i zakładkę Ustawienia, tam znajdziesz rozdzielczość. Odświerzanie powinno wynosić 60 Hz, jednak możesz je sprawdzić klikając na Zaawansowane w zakładce Ustawienia i następnie wybranie zakładki Monitor. Pozdrawiam"

Wstawiam rozwiązanie, gdyby ktoś miał podobny problem. I proponuję, aby zmienić tytuł tematu i usunąć LS3D engine.
Ja proponuję szukać na forum ponieważ taki temat już był i został rozwiązany. Nazwa tematu też wskazywała ten problem. ale jak obserwuje forum to nikt nie czyta starych tematów :-/
oto link.

http://mafiatown.gram.pl/forum/mafia-blad-przy-uruchamianiu-init-error-4205-t3618.html

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I