Lost Heaven (lub inna) vs Empire Bay

Witam/ Wpadłem na pewien pomysł, jeszcze przed premierą. Czy można by było obliczyć długość dróg na mapie Lost Heaven, potem obliczyć długość ulic z Empire Bay (lub inną), dorównać skalę i porównać rozmiar map? Coś mi się zdaje, że mącą nam, gadając o tym, że to 3/4 nowego Liberty. Mam wątpliwości, czy ta mapa będzie większa od tej z pierwszej części. Czy jest możliwe zrobienie takiego czegoś? Przy znalezieniu odpowiednich map z gry można tam znaleźć skalę w jej rogu, tak więc być może uda się coś takiego zrobić. Potrzebna jest tylko osoba znająca się na np. Photoshopie i na geografii xD

Na udowodnienie wielkości mapy załączam porównanie samego Las Venturas z GTA San Andreas (wyd. 2004!!) z Empire Bay City:

http://img248.imageshack.us/img248/931/120100509190739.png

Pozdrawiam!
lol
Las Venturas Bay ;>

A może tylko mapka jest tak mała, odpowiada za podręczną w kieszeniach Vita, a na ogół, ulice stają się dłuższe, kiedy poruszamy się jakimś pojazdem lub pieszo?
https://www.youtube.com/watch?v=6u0yfmnArpM

:)
Też mi się wydaje że to tylko taka mała podręczna mapka, a jeżeli nie to jestem zawiedziony, myślałem że będzie to coś większego.
Lubisz grać ? Interesują Cię komórki ? Jesteś ciekawy co kryje w sobie Technologia ? Zobacz ---> http://www.tcnblog.info
Empire Bay jest stanowczo większe od Las Venturas. W EB jest więcej ulic.
Obrazek
Ja również tak uważam. Empire na pewno będzie większe! Ale z tą skalą to nie głupi pomysł ;-)
Większe bo tak chcecie, czy ponieważ tak jest? Przecznica nie jest kilometr przecież, a średnia szerokość ulicy z GTA chyba nie będzie się różnić od tej z Mafii (czy odwrotnie :D). W każdym razie te dwie mapy nie różnią się zbytnio skalą, tak więc widać jej wielkość. Po za tym w GTA nie wspominałem o San Fierro, Los Santos i terenach wiejskich, co stawia Mafię daaaaleko od 6 -letniego hitu. Mam nadzieję, że to będzie jedyny minus gry.
lol
Boże piksel, ogarnij się. Ciągle tylko jęczysz i wyliczasz jak to będzie źle w Mafii 2

piksel169 napisał(a):
średnia szerokość ulicy z GTA chyba nie będzie się różnić od tej z Mafii

Będzie. Nawet w Mafii 1 ulice były szersze niż w GTA 3, miało to zmniejszyć skalę wypadków i sprawić by gracz co chwila nie zmieniał samochodów. W dwójce prawdopodobnie będzie tak samo
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
Moim zdaniem, tak jest, że LV jest większe od Empire Bay. I wcale się nie dziwię, bo w San Andreas twórcy skupili się na świecie (co widać, bo fabuła jest słabawa). A w Mafii 2 odwrotnie - skupili się na fabule, świat stawiając na drugim miejscu. Zresztą, co z tego, że Empire Bay jest mniejsze, jeśli jest mistrzowsko zrobione - tj. jest bardzo pięknie odwzorowane (vide news, w którym twórcy mówią o niezwykłej dbałości o szczegóły). Czyli dla mnie, lepiej, żeby świat był mniejszy, ale dokładniejszy.

czapel007 napisał(a):
Boże piksel, ogarnij się. Ciągle tylko jęczysz i wyliczasz jak to będzie źle w Mafii 2

Nie no jasne, lepiej wychwalać ją pod niebiosa, w ogóle nie zauważając wad.
Nivener masz całkowitą rację. Niech EB będzie rozbudowane np.: mężczyzna naprawiający samochód, kłótnia małżonków :-P itp.
Obrazek
nivener, ja nie mówię że ta gra nie ma wad, ani jej nie wychwalam, ale pod newsami naczytałem się tyle biadolenia, jego własnie autorstwa, że to zaczyna denerwować, bo on widzi tylko wady niestety.

A LV moim zdaniem wcale większe nie jest. Ba jest dużo mniejsze. Sprawdź sobie SA i zobacz, że w LV była droga jakby w poprzek całego miasta. Pokonanie jej całej zajmowało naprawdę mało czasu. Poza tym Empire wydaje się być "gęstsze" w każdym tego słowa znaczeniu. Zresztą nawet jakby było mniejsze niż LH, to nic nie szkodzi
'Masz pit bulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak pi#%ny rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz scieżkę towaru mojemu kumplowi, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce

-No właśnie kim ty w ogóle k&^a jesteś, pajacu?'
czapel007 napisał(a):
nivener, ja nie mówię że ta gra nie ma wad, ani jej nie wychwalam, ale pod newsami naczytałem się tyle biadolenia, jego własnie autorstwa, że to zaczyna denerwować, bo on widzi tylko wady niestety.

A LV moim zdaniem wcale większe nie jest. Ba jest dużo mniejsze. Sprawdź sobie SA i zobacz, że w LV była droga jakby w poprzek całego miasta. Pokonanie jej całej zajmowało naprawdę mało czasu. Poza tym Empire wydaje się być "gęstsze" w każdym tego słowa znaczeniu. Zresztą nawet jakby było mniejsze niż LH, to nic nie szkodzi

Dokładnie! Porównywanie LV do EB to chyba jakaś kpina, Las Venturas jest malutkie. Może przytoczę pewien cytat osoby, która w Mafię II już GRAŁA (beta-tester z portalu Gry-Online):
Co prawda miasto nie poraża swoim ogromem jak Liberty City w Grand Theft Auto IV, ale i tak jest dużo, dużo większe niż sugeruje mapa.

Moim zdaniem miasto będzie około 3 razy większe od LV z San Andreas. Zresztą, dowiemy się wszystkiego jak zagramy.

Edit: Zapomniałem o jeszcze jednym - Empire Bay będziemy przemierzać w dwóch okresach czasowych i o dwóch różnych porach roku. Będzie to zima w latach 40 i lato w latach 50. Inne samochody, inna muzyka, inny ubiór ludzi na ulicach - dwa całkiem różne obrazy miasta.

@Down - no może troszkę przesadziłem z tym "malutkie". Po prostu przegrałem w San Andreas masę godzin, znam to miasto na pamięć i może dlatego wydaje mi się takie małe ;)
Nawet jeśli samo LV nie jest większe, to dodajcie do tego SF, LS i setki kilometrów kwadratowych terenów pozamiejskich. W porównaniu świata San Andreas i Mafii 2, nie chodziło mi o samo LV, ale o cały świat. O to mi chodziło, że twórcy SA skupili się na świecie, a Mafii 2 na fabule.
Adam Sz napisał(a):
Las Venturas jest malutkie

Malutkie nie jest. Aż tak w porównaniach bym nie przesadzał, bo było całkiem duże. To, że było trochę monotonne to już inna sprawa.
Miejmy nadzieję, że twórcy nadrobią to fabułą i klimatem, bo patrząc na mapę to DRUGIE miejsce się mapie raczej nie należy.
lol
A niech mają większe mapy ,światy i wsie za miastem - Mafia tego nie potrzebuje. Z pamiętnika twórców zapamiętałem obraz ekranu jednego z twórców: Empire Bay podzielone na centymentrowe kawałeczki. Mam nadzieje ,że szczegółowość miasta będzie niesamowita. Przechodnie ,gameplay swoją drogą ,ale ja czekam na prawdziwe ,amerykańskie miasto.
Fan of Tommy Gun :D
Kto robił takie debilne porównanie map?

Skala tych map jest różna. Rockstar nie wiem czy podaje skalę, ale na zdjęciach które oglądam, nie widać jej. Na mapie Empire Bay skala jest w czym? bo ja tego nie widzę, chodzi o wartości nad skalą liniową. Chciałem porównać mapy M1 i M2.
http://www.myspace.com/thorbdg

zapraszam.
cron