LHRR

Postanowiłem dzisiaj przyjrzeć się trochę LHRR.

1.Pewnie każdy zauważył że wagony kolejki nadziemnej mają drzwi po 2 stronach. Ale otwierają się tylko te z prawej strony.
Ktoś wie czy może twórcy planowali stacje z peronem wyspowym?

2.Krańce ("Winslet Ave" i "Market Ave") mają po dwa perony boczne a w rzeczywistości używany jest tylko jeden z nich. Wzdłuż drugiego nic nie jeździ więc jest nie potrzebny...

3.Tramwaje ruszają płynnie ale hamują w miejscu przy prędkości ok. 25 mph :shock:
Górnik napisał(a):
1.Pewnie każdy zauważył że wagony kolejki nadziemnej mają drzwi po 2 stronach. Ale otwierają się tylko te z prawej strony.

Bo oryginalnie wagony metra i tramwajowe w stanach w tych czasach były dwukierunkowe, bo nie było końcówek takich, jak w Mafii (które zapewne wzorowali Czeskimi realiami). Do tego pewnie mieli problem z opanowaniem skryptu, który by odpowiadał za zawracanie przy braku typowej pętli.
Zawsze jest jakiś pierwszy raz. - Don Salieri
Brakuje jeszcze torów odstawczych.
Co do drzwi - można było dosyć łatwo zrobić żeby otwierały się po obydwu stronach:
Wszystkie stacje w LH wyglądają tak:
(tory pośrodku, ludzie po bokach)
Obrazek
A niektóre mogłyby wyglądać tak:
Obrazek
Przepraszam za fotki z metra ale to działa na tej samej zasadzie.

Jednak twórcom pozostała kwestia doprowadzenia schodów do peronu znajdującego się nad środkiem ulicy i to pewnie było przeszkodą...

W Mafii jest określona ilość składów i częstotliwość kursowania czy jest to losowe?
Górnik napisał(a):
W Mafii jest określona ilość składów i częstotliwość kursowania czy jest to losowe?


Jak mogłeś nie zauważyć, że PED-y CZEKAJĄ na pociąg. Pasażerowie i składy są dokładnie zaplanowane i zsynchronizowane.

Może napiszesz artykuł o kolejce na Główną?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
W LHRR NIC nie jest zsynchronizowane :-F
Pasażerowie czekają ale chyba tylko dlatego bo znają ten porąbany rozkład.
Stałem sobie na Market Ave i jeden pociąg był po minucie od poprzedniego (czas zrobienia tej pętli) a następny musiał czekać aż ten pierwszy odjedzie bo przyjechał dosłownie po paru sekundach :shock:
Potem nastała cisza... Najbliższy skład a za nim drugi stały na Giuliano Street i czekały nie wiadomo na co :o--
Dopiero jak podleciałem tam Tommym to ruszyły.
Ciekawa sytuacja miała miejsce na tej samej stacji tzn. jechałem i nagle pociąg zatrzymał się ok. 0,5m od miejsca w którym powinien dlatego bo na drugim torze inny zabierał pasażerów. Mój znudzony czekaniem otworzył drzwi i zabrał pasażerkę tylko po to żeby po chwili przejechać 0,5m i otworzyć się ponownie :-F

Pociągi w LH nigdy nie przejadą obok siebie na łuku więc jeden stoi żeby przepuścić drugiego...

Stwierdzam: w LHRR jest wielki burdel :-F

Artykułu nie ma co pisać ale mogę podać przybliżone czasy przejazdu pomiędzy stacjami. Podać?
Oczywiście, podaj. Ale lepiej jakbyśmy założyli o tym nowy temat, bo Niv się wkurzy za offtop. :-F

Dobry pomysł z tym założeniem tematu :P - niv

Nie jest zsynchronizowane? Może ty masz jakieś bugi po prostu (albo ja mam pierońskie szczęście). Za młodu duuuuużo jeździłem LHRR i tylko raz czekałem długo.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
To tylko u mnie pociągi zatrzymują się dlatego bo jedzie jakiś z przeciwka a zaraz jest zakręt?

OT:
Prośba do Nivenera:
Założysz nowy temat o tytule LHRR i przeniesiesz tam te wszystkie posty?
Zrobione - niv
Dzięki ;-)

Przybliżone czasy przejazdu pomiędzy stacjami:

Winslet Ave :arrow: Little Italy
    1.40
Little Italy :arrow: Central Island
    0.42
Central Island :arrow: Giuliano Street
    0.52
Giuliano Street :arrow: New Ark
    0.43
New Ark :arrow: Downtown
    1.00
Downtown :arrow: Central Hoboken
    1.02
Central Hoboken :arrow: Market Ave
    0.37

Winslet Ave :arrow: Market Ave
    8.53


Nazwa tematu uniwersalna więc proszę tu pisać swoje uwagi i ciekawostki o Lost Heaven Rail Roads ;-)
U mnie w ogóle się coś pokrzaczyło. Najechały na siebie trzy składy i stoją, stoją, stoją... Żaden się nie rusza, nawet po zrestartowaniu gry. Z tramwajami mam podobnież.
Zawsze jest jakiś pierwszy raz. - Don Salieri
No to ciekawy bug :-F Mi tramwaje normalnie chodzą, ale dziwi mnie jedno w kolejce naziemnej, bo jak dwa pociągi mijają się, to staje zawsze ten, w którym ja jestem. Nawet na prostej, jak niema zakrętów. Jak nie siedzę w wagonie, tylko np. stoję na ulicy i patrze na tory, to podczas mijania nie zatrzymuje się żaden :k
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Może tu chodzi o to że wagony są za blisko siebie (w dodatku się rzucają na boki) i twórcy nie chcieli żebyśmy widzieli prześwitujące przez siebie wagony :k
To co mówisz jest chyba niemożliwe, bo wagony mają pliki kolizji.

Nie zaobserwowałem tego zjawiska (chyba), bo gdy jestem w wagonie zawsze patrzę w prawo. Mie się wydaje, że w fazie testów pociąg bugował w czasie mijania (jak Tom jest w wagonie).
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Jako ciekawostkę dodam, iż amerykańskie tramwaje wyglądały trochę inaczej, niż w grze i nie jest od odpowiednikiem żadnego realnego tramwaju:
Wpierw konstrukcje amerykańskich tramwajów nie różniły się zbytnio od konstrukcji europejskich.
Były to dwuosiowe, dwuprzedziałowe (klasa pierwsza i druga, jak w pociągu), z nie zabudowanymi pomostami (później zaczęto zabudowywać pomosty na własna rękę).
http://www.rynek-kolejowy.pl/foto_news_ ... dfa1_d.jpg

W późniejszych czasach, po rosnącym popycie na komunikacje miejską, zaczęto stosować w Ameryce tramwaje czteroosiowe, z uwagi, iż nawet przy dużo większych obciążeniach, nie niszczyły torowiska. Konstrukcyjnie były podobne do tych dwuosiowych. A przy okazji, by odciążyć wagony i polepszyć przewiew, zaczęto stosować otwarte lub półotwarte przedziały pasażerskie.
http://www.sandiegohistory.org/journal/ ... age34a.jpg

Jeszcze przed śmiercią techniczną (i kulturową) tramwajów w USA, powstawały tramwaje dalekobieżne zwane lekką koleją miejską. Działało to na zasadzie EKD w Warszawie (a i wagony były podobne).

A i co mnie rozwaliło: Wozy zamiast sprzęgów, posiadają... Zderzaki od Bolta i pantograf "Lirowy", których Amerykanie nigdy nie stosowali.
Zawsze jest jakiś pierwszy raz. - Don Salieri
Skąd ty to wszystko wiesz? :k Według mnie, autorzy Mafii stylizowali tramwaje z tego drugiego zdjęcia co dałeś.

Faktem jest też to, że twórcy nie mieli licencji, więc pozmieniali trochę modele i wyszły im zabudowane :-|
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Pantograf tego typu widziałem jedynie na trolejbusach :mrgreen:

DonMateo07PL napisał(a):
Skąd ty to wszystko wiesz? :k


Jak ktoś się czymś interesuje to wie ;-)
Mnie zawsze ciekawiło w tych kolejkach naziemnych iż nie widziałem tam żadnych kierowców. W tramwaju widać murzyna który steruje tramwajem :-> (tak steruje, że czasami to ja muszę znaleźć się pod jego kołami :-F )
Obrazek They never fight alone...
cron