Kradzież danych użytkowników Playstation Network

Jeśli jeszcze o tym nie wiecie:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=58708

Jest to bodajże największa kradzież danych w historii. Dla bezpieczeństwa jeśli mieliście jakieś karty kredytowe, debetowe czy inne w PSN - radzę zadzwonić do swojego banku i je anulować. Jeśli używaliście tego samego hasła i do PSN, i do swojego powiązanego e-maila - też radzę je zmienić.

Dyskusja mile widziana ;-)
Z hakerami żadna firma nie wygra a jak wygra to inni zrobią tak żeby znów jakoś firmę oskubać.
Jednak moje zdanie jest takie że nie wydaje mi się żeby używali kont użytkowników wykradli tylko i wyłącznie po to by pokazać że nie warto się z nimi sądzić. Bo jeśli zrobili to to pokazali że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. A z drugiej strony jak odbije komuś kasa to będzie wiedział co zrobić z tymi danymi.
Hakerzy będą zawsze dlatego należy ograniczać do minimum podawanie swoich danych w internecie.
Co z tego jak wystarczy wejść na Facebook czy NK i już mamy dostęp do kilki informacji. Nawet fotkę mamy do tego.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Najgorsze jest to, że Sony poinformowało klientów dopiero tydzień po zajściu. Tak jak kolega wyżej uważam, że hakerzy zrobili to tylko po to, żeby pokazać, że z nimi nie ma żartów. Pamiętam taką sytuację chyba kilka miesięcy temu, czytałem to chyba na onecie, że jacyś hakerzy bodajże z Ameryki Południowej wykradli dane użytkowników The Pirate Bay, po wszystkim zgłosiła się do nich nawet organizacja muzyków broniąca praw autorskich w celu wykupienia informacji, jednak hakerzy odpowiedzieli, że informacje te nie są na sprzedaż i nie mieli celów zarobkowych gdy je wykradali.
Myślę, że na tej sytuacji najbardziej skorzysta Microsoft i Xbox, bo dla wielu osób zamierzających kupić konsole może to być argument przeważający szalę na stronę Xboxa.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=58746
GRY-OnLine napisał(a):
Pojawiają się niestety doniesienia o pierwszych kradzieżach, dokonanych przy pomocy danych uzyskanych z włamania. Czy są prawdziwe, na razie nie wiadomo.

Jednak coś chcą zrobić z tymi kartami.
cron