Komputer nie widzi płyty z grą

Dziś kupiłem sobie grę MAFIA lecz gdy włożyłem płytkę CD do kieszeni napędu cd komputer w ogóle nie widzi (nie czyta) jej.

Ps. Płytka jest w nienaruszonym stanie mam na niej żadnej rysy więc stwierdzenie że jest zepsuta odpada (gra działa na innych komputerach).

Ps.2. Mój komputer spełnia wszystkie wymagania sprzętowe.
Nie widzi? To znaczy nie uruchamia się instalacja czy w ogóle jej nie ma w "(Mój) komputer"?
Tak . Nie wyskakuje okno instalacji ani nie ma jej w Mój komputer (komputer zachowuje się jakby w jego kieszeni cd - rom nie było żadnej płyty).

Ps.Komputer czyta inne gry .
No to jeśli nie widzi jej nawet w "mój komputer" to płyta jest na 100% walnięta. Idź z paragonem do sklepu i ci wymienią. Ja miałem tak samo jak nie wydrukowała mi cenega klucza do Battlestation Pacific . Bez problemowa wymiana :)) To jest masowe więc cóż, zdarza się :mrgreen:
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Ale na początku sprawdź na innym komputerze czy ją odpala.
Jeżeli tak to masz walnięty cd-rom
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Misiek12 napisał(a):
więc stwierdzenie że jest zepsuta odpada (gra działa na innych komputerach). [...]

.

Gra jest ok.
Misiek12 napisał(a):

Ps.Komputer czyta inne gry .

Więc DVD nie walnięty.
Spróbuj zgrać płytkę do "obrazu" np. iso. i zamontuj ją na wirtualnym napędzie ...
Alcoholem lub innym programem.
Miałem taki przypadek gdzie też Cd nie "widział" płytki... poczekałem ok 2 minuty- czytała czytał ... aż w końcu wczytał. Poczekaj jakiś czas niech wczytuje spokojnie...

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
cron