Jakie wybrać chłodzenie procesora ??

Witam serdecznie. Przejdę od razu do rzeczy.
Nie dawno kupiłem nowy komputer z ośmiordzeniowym procesorem AMD FX8120 o taktowaniu 3.5 Ghz na każdy rdzeń, osadzonym na platformie socket Am3+.
Standardowe chłodzenie mi nie odpowiadało ponieważ było za głośne bo wentylator osiągał 6500 obr/min. Teraz włożyłem chłodzenie http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-silent ... 57362.html jednak to mi nie wystarcza bo temp. procka przekracza ponad 50 stopni.
Moje pytanie brzmi, jakie waszym zdaniem wybrać chłodzenie bo już przewertowałem kilkadziesiąt ofert, jednak nie wiem które wybrać.
Liczę na waszą pomoc.
serdecznie dziękuje i do usłyszenie.
50*C CPU osiąga w stresie czy w spoczynku?
W spoczynku 50 a w stresię jak to ładnie ująłeś dochodzi do 60*C
60*C to nie tak źle. Jaką masz obudowę? Jeżeli się zmieści, lepiej będzie włożyć radiator z 120mm wentylatorami. Możesz też po prostu zapewnić lepszy przepływ powietrza w budzie. Wentylator na przód wciągający i na tył wyciągający wystarczy.
Obudowa to AEROCOOL Strike X One a jeśli chodzi o wentylację to po prostu mam zdjęta boczną osłonę a komp lezy na biurki więc przepływ jest według mnie dobry.
Pomijają, że według mnie ta obudowa jest paskudna ( :-F ) spokojnie włożysz tam 120stke, a nawet niektóre 140. Podaj jeszcze budżet jaki możesz na to przeznaczyć to coś się wymyśli.
Myślę że 300 zł powinno wystarczyć.
W tej kwocie wszystko większość tego, co kupisz będzie bardzo dobre. Trudno wybrać, na szczęście mała ilość miejsca w budzie ogranicza krąg poszukiwań. W podobnej obudowie montowałem Thermalright Venomous X. Możesz się nim zainteresować albo poszukać dalej. Noctua NH-D14 może się do budy nie zmieścić, musiałbyś dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń.
Masz zamiar podkręcać procka? Jeżeli tak to proponuje http://www.agito.pl/thermalright-hr-02- ... 84096.html
Ponieważ temperatura 50 stopni nawet w okresie czuwania komputera na aktualne procesory jest temperaturą dopuszczalną uważam że nie musisz zmieniać chłodzenia ze standardowego. Wyczyść radiator z kurzu nałóż na procesor pastę termo przewodzącą i powinno wszystko prawidłowo hulać.
Możesz jeszcze sprawdzić obudowę czy masz jakaś konkretną czy standardową? Jak wygląda odprowadzanie powietrza z niej?
Eee, doceniam fakt, że chciałeś koledze pomóc, ale od założenia przez niego tematu minęło już półtorej roku i raczej była mała szansa, że przyjdzie żeby to przeczytać. Ostrożnie z odkopywaniem na przyszłość, ostrzeżenie słowne. Temat zamykam.