Jak zrobić model 3D i w jakim programie?

Mam do was pytanie w jakim programie robić modele 3D bo dotychczas pracowałem na AC3D ,który troszkę jest nie dopracowany i nie wiem jak zrobić np znaki drogowe,budynek,itp..
Gdyby ktoś się orientował w tym temacie to proszę aby pomógł.
Pozdro =)
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
ZModeler może? Bo jest też Blender..
Obrazek
Nieeee:/ Blender odpada jak zobaczyłem jego interfejs na oczy to prawie poleciałem jak Mietek Żulll xD
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
ja polecam ZModeler sam w nim tworzę. i jest kilka samouczków. np. na stronie gry emergency czy GTA.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
A w tym ZModeler'rze mona zapisywać do formatu .i3d bo do mafii robię właśnie te obiekty??
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
Można, można. Wysłałem Ci na PW, bo jakbym tu umieścił link, to bym dostał...
Wiem, że wiele aut do Mafii powstało właśnie na ZModelerze. Masz tu Hillbilly, to chyba jednoznaczna odpowiedź na to, że można :->
Ale wiesz, że to nie takie hop-siup z tym modelowaniem?
Obrazek
Wiem ,że to nie hop-siup sam modelowałem w AC3D mino ,że był prosty w obsłudze ale żeby stworzyć w nim model nadający się do użytku trzeba było ciężkiej orki.
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
Bo auto cad to program przeznaczony dla architektów :) W nim się robi dokładniejsze modele :)
Poza tym co ty widzisz w blenderze złego ? ;] Sam w nim pracuje i jak dla mnie jest najłatwiejszym programem do 3d. Poza tym masz inne programy typu 3dsmax albo cinema 4d (do obu są pluginy exportu do 4ds)

I co ty widzisz w nim takiego złego ?
Obrazek
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
A w Blenderze da się zapisywać do .i3d bo właśnie do Mafii robię te obiekty i jeszcze jedno czy są tutrioale do tego programu?
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
nie zapisujesz do .i3d tylko .4ds tylko potem w edytorze wpisujesz nazwę z .i3d i on tak czyta obiekty. w blenderze zapisujesz do z3d potem otwierasz to z zmodeler 2.0 bo 1.07b nie czyta zapisujesz chyba znów do z3d potem otwierasz to w zmodeler 1.07b i exportujesz do 4ds. z tego co mówił cukier tak to wygląda. ponieważ blender nie zapisuje do 4ds.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Może jakiś plug jest żeby w Zmodeler nie trzeba było konwertować.Wejdżcie se na:http://www.youtube.com/watch?v=cCJVaMzXB4E&feature=related (fajna muza xD)
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
jak chcesz do mafii od razu bez innych programów to zmodeler 1.07b. tak jak mówiłem w innych trzeba potem i tak sprowadzić do w/w programu bo tylko on zapisuje do 4ds. jakby był "plug" to byśmy od razu napisali o tym..

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
A ty robert w Zmodelerze robisz??A tak propo to słuchaliście tej muzy?? xD Gdzie jest krzyż??????!!!

Ostrzeżenie +1 - M.
Sprzęt

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz
RAM: 3GB
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 9600M GT
System: Windows VistA HomE PremiuM
cron