Jak wyciąć fragment filmu z... filmu? :/

Zanim opiszę swój problem na innym forum, bardziej zbliżonym informatyce, pomyślałem że zrobię to najpierw tutaj. Ktoś może będzie wiedział, a nigdzie nie mogę się doszukać rozwiązania. Otóż mam pewien film i chciałbym wyciąć z niego fragment obrazu, usuwając przy tym zbędną część filmu. Z resztą obrazek, jaki przygotowałem poniżej myślę, że w pełni ukazuje to, o co mi konkretnie chodzi:

Obrazek

Film w efekcie końcowym może pozostać w nowej, niższej rozdzielczości (jakość obecnie nie ma dla mnie znaczenia), zatem jeżeli wiecie coś na ten temat, jakie programy byście mi polecili?
Przeszukałem fora internetowe i jedynie do czego ograniczały się tematy "wycięcia fragmentu filmu" to zmiana jego początku i (lub) końca, ale to chyba każdy wie o co chodzi. Chyba że źle dobieram słowa...
Jeżeli chodzi o wydobywanie poszczególnych klatek z filmu, to polecam Free Video Editor
Można go stąd pobrać: http://www.dobreprogramy.pl/Free-Video- ... 33621.html
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Zrobisz to w każdym programie do nieliniowego montażu filmów. Może z jakimiś wyjątkami, pobierz triala Vegasa, Premiera, After Effects, Hit Filma, Camtasia chyba też da radę. Zależnie czy chcesz mieć białą ramkę jak na ostatniej ilustracji czy wycięty fragment bez ramki, szukasz narzędzia do kadrowania i przybliżasz lub dajesz na wyższej warstwie grafikę na kanale alfa z ramką w odpowiednim miejscu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Dzięki za odpowiedzi. Przetestuję kilka tych programów. Napiszę, gdy uzyskam zamierzany efekt.
cron