Jak usunąć cienie z gry ?

Witam ostatnio gram w mafie ale to co się dzieje to pojęcie ludzkie przechodzi w niektórych miejscach fps spada do 4 a w miejscach bez cienia wynosi 14-20 i teraz moje pytanie można usunąć cienie z gry jakimś programem,kodem,edycją pliku ini,modem? :) proszę o pomoc !
A nie masz przypadkiem za słabej maszyny? Jak sprzęt nie wyrabia to i usunięcie cieni nie pomoże. Podaj specyfikację kompa z ciekawości.
Na jakich ustawieniach graficznych jedziesz? PsychX wyłączony?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
rozdzielczosć 800
wszystko na minimalu Psyhik wyłączony
wiem tylko tyle że tam gdzie jest cień tnie i to mocno a tam gdzie nie ma nie tnie
Spróbuj ściągnąć update 5. Z tego, co wiem, to między innymi pomaga on udźwignąć Mafię na słabszym sprzęcie. To nic pewnego, ale może podziała. No i oczywiście spróbuj ściągnąć sterowniki do swojej karty graficznej. To chyba powinno pomóc. No i na Boga podaj parametry maszyny. Spotkałem już tutaj wielu, co chcieli, aby ktoś im pomógł, a sami nie chcieli sobie pomóc, podając parametry. Trzeba było im o tym przypominać. A parametry kompa to podstawa, jeżeli opisujesz problem z grą.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
A steam nie patchuje gry do wersji 1.5 ?
Tak. Kiedyś ten patch pobierałem przez Steam. Mi się wyświetlało, że jest potrzebny. (sprawdź, czy go masz) Podaj parametry komputera, żebym wiedział, w czym tkwi problem, bo tak, to jesteśmy w ciemnym lesie z rozwiązaniem go. Jak mamy ci pomóc, gdy nie podałeś, jaką masz kartę graficzną? Cudotwórcami nie jesteśmy - bez modelu i parametrów karty graficznej nie da się tego problemu rozwiązać.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Wydaje mi się że mam wersje 1.0 ^^
ps: Nie za bardzo pamiętam gdzie są parametry komputera,chętnie bym je wstawił ale nie wiem gdzie one są.
Skoro nie wiesz, jaką masz kartę, to sprawdz w panelu sterowania.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Celeron(R) Dual.Core CPU T3000 @1.80Ghz [1,79GHz]

Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family

Bawiłem się troche w kompie z poprawą wydajności i gra chodzi odrobine płynniej ale nadal tnie

Łączę posty, nie pisz jednego pod drugim - niv
Grasz na lapku... To wiele wyjaśnia. Poza tym Twoja karta jest za słaba na Mafię II. Spróbuj na mniejszych rozdzielczościach lub zrezygnuj z grania.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
No ja bym ci polecał kupić nowy PC, bo wymiana podzespołów się raczej mniej opłaca. Tak czy siak na takim sprzęcie raczej Mafia II nie będzie płynnie chodzić nawet na najniższej rozdzielczości i najniższych detalach. Sam musiałem 4 lata temu kompa wymieniać, nie ze względu na Mafię II, ale na inne gry, których nie potrafił udźwignąć. Po prostu M2 to wredna gra, której minimalne wymagania mogą się okazać wręcz nie do zniesienia, nawet dla mocniejszego sprzętu. Myślę, że za nie duże pieniądze możesz dzisiaj kupić o niebo lepszy sprzęt od tego, co posiadasz. Polecał bym ci to rozwiązanie, gdyż na takim sprzęcie nie tylko mafia II nie będzie śmigać.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi