Intrygująca ciekawostka

Odkryłem ją jeszcze gdy na forum nie można było pisać postów. Dlatego tam nie mogłem się tego doczekać :-)
A teraz do tematu. Ostatnio oglądałem świetny film: Chłopcy z ferajny. Zaintrygowała mnie od razu pierwsza scenka filmu. Mianowicie: Jakąś drogą w nocy jechali 3 mężczyźni. Jimmy, Henry oraz Tommy.
Gdy to zobaczyłem niby jednak nic a jednak...przypomniała mi się scenka z pierwszego trailera Mafii II. Gdy to Vito Scaleta, Joe Barbaro oraz ich kumpel Eddy, jechali sobie samochodem i coś tam gadali. Najlepsze jednak było to że filmowi bohaterowie zatrzymali się i otworzyli bagażnik. A jak było w Mafii II?? Również zajrzeli do bagażnika.
Coś się mi wydaje, że twórcy Mafii II pobrali ten pomysł z ''Chłopców z ferajny''.
No i to wszystko...bardzo fajny film dlatego musiałem napisać tą ciekawostkę :-)
I kółko się zamyka. (1:42)

http://pl.youtube.com/watch?v=8NHU0X3CzoA
Obrazek
Tutaj macie wstęp do filmu.

http://pl.youtube.com/watch?v=QBohe2dezjM

Bardzo podobny do tego z Mafii II :-)
muore il bandito, la mafia vive
Ogladalem ten film i mialem podobne skojarzenie, Grisha wlasnie chcialem napisac o tej piosence :mrgreen:
Murphy był optymistą.
Dan Vavra dużo czytał książek i oglądał filmów o mafii. Pewnie jest to inspirowane tą scenką z "Chłopców z ferajny".
Czyli piękna ciekawostka na moim koncie :mrgreen:
muore il bandito, la mafia vive
Zaraz po premierze chyba Grisha napisał o tym, jeszcze użył słowa "przekalkowane" pamiętam, także nie jesteś taki szybki Bill :-P . Ostatnio na TVN leciało tak? Włączyłem w połowie także darowałem sobie dalsze oglądanie.
Mi wydaje się to zwykłym zbiegiem okoliczności. ;-)
Kto wie, kto wie...

Obrazek Obrazek
Obrazek
Uderzające podobieństwo ;-)
Jak widać nawet wygląd postaci jest odwzorowywany z filmów :mrgreen:
W wersji alfa lub beta Paulie miał wygląd Joego Pesci lecz w końcowej fazie wymieniony aktor nie dał zgody na wykorzystanie wizerunku w grze.
Nie zmienia, to faktu, że finalna postać Pauliego i tak przypomina tego aktora. :-)
Obrazek
Może to i dobrze, że nie wyraził zgody ;-) Nie lubię jak tak kogoś odwzorowują w grze.

Ale jakby mi zaproponowali, żebym był jedną z głównych postaci w Mafii 2 to bez wahania bym się zgodził i to za darmo :-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Rzeczywiście jest podobieństwo, nawet troszkę w zachowaniu. Już nie pamiętam jak zachowywał się Paulie w Mafii, ale ten aktor w filmie "Chłopcy z ferajny" był narwany, żartował i gdy miał okazję kogoś zabić to robił to. Po prostu wykonywał zlecenia... A co do tego trupa w bagażniku to ja to wiedziałem już od długiego czasu, ale jednak że jestem na forum od niedawna nie wiedziałem czy jest ten temat, czy nie ma. Teraz wiem i dobrze że ktoś o tym napisał :mrgreen:
"Najlepszym wypowiedzianym słowem jest milczenie..."