Internet na dwóch komputerach

Proszę o drobną pomoc (tak Maf, Ciebie najbardziej). Postaram się jak najszybciej. Otóż za kilka dni będę miał nowego kompa, no i moja siostra chcę zabrać do siebie do pokoju stary komputer, no i już szczytem marzeń byłoby dla niej, gdyby można było podłączyć tam internet. Internet mam z Multimedii Polska, stałe IP, prędkość 1MB. Jako, że nie jestem specem w dziedzinie technicznych związanych z siecią moje pytanie brzmi - czy da się poprzez router coś takiego wykonać? Czy nie będzie z tym problemu? A jeśli się da, to rozumiem, że jak obie osoby będą używały jednocześnie internetu to prędkość będzie się dzieliła na pół, czy stale prędkość będzie wynosiła 512kb/s dla jednego kompa? Czy jak to by wtedy było?

tak wygląda mój obecny modem, czytałem coś, że jeśli mam to wejście ethernet to nie powinno być z tym problemu, tylko żeby router miał funkcję klonowania adresu MAC, zależy mi na przewodowym routerze jeśli już, bo wiem, że są też bezprzewodowe z Wi-Fi, ale z tym jest zawsze jakiś kłopot, więc wolałbym po kablu - jeśli taka opcja w ogóle jest możliwa.

Przód modemu:
http://images3.souq.com/uploaded/0510/3325948991fa851348b00fbbd0a75ca0_81400197191272962532.jpg

Tył modemu:
http://img202.imageshack.us/img202/3069/dsc00468u.jpg

Z góry dzięki za pomoc - w imieniu siostry.
Obrazek
Problemu to na pewno nie będzie i jest takie coś możliwe, wystarczy tylko dobrze dobrać sprzęt. Zakupujesz router ( o ile się nie mylę musi być) z wbudowanym ADSL . Zależy też ile możesz przeznaczyć na taki router. Załączasz modem poprzez ethernet do złącza WAN - z tyłu routera. No i pozostaje skonfigurowanie routera wg instrukcji, chyba tyle :-D

to rozumiem, że jak obie osoby będą używały jednocześnie internetu to prędkość będzie się dzieliła na pół, czy stale prędkość będzie wynosiła 512kb/s dla jednego kompa? Czy jak to by wtedy było?

To będzie wyglądać tak, że jeśli 1. komp będzie potrzebował np. te 756kb/s to router mu tyle da, a resztę 2. kompowi. Jeśli dwa komputery będą jednocześnie potrzebowały 1MB, to router jakoś to sobie podzieli mniej więcej po pół. O ile się nie mylę, jest na pewno taka możliwość, aby móc podzielić łącze na tyle ile się chce, ale to drożej może wyjść cenowo zapewne.

bo wiem, że są też bezprzewodowe z Wi-Fi, ale z tym jest zawsze jakiś kłopot

WIFI to przyszłościowe rozwiązanie, a kłopoty z przerywaniem sieci nie powinny występować o ile zakupi się dobry router i poprawnie skonfiguruje.

Dokładnego modelu takiego routera nie jestem w stanie ci napisać, bo nie wiem czy ten ADSL jest naprawdę konieczny, a nie chciałbym wprowadzać zamieszania. Zresztą twój modem wygląda zupełnie inaczej niż mój. Ty posiadasz internet i tv na jednym kablu?
"Next time... There'll be no next time"
Dzięki za opis Cpt. Nie internet mam w ogóle oddzielnie, w swoim pokoju, a TV jest w salonie i nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.
Obrazek