Instalacja Mafii bez Steama

Mam 2 kompy
Na jednym mafię 2 ze steam (oryginalną jakby co)
A na drugim na razie nie. Chcę ją zainstalować bez steama, bo do dłuższego czasu coś się z netem dzieje (to nie miasto, gdzie mieszkam) i sobie nie mogę pograć. Znalazłem ten program Phoenix, skopiowałem z DVD wszystkie pliki i rozpakowałem ten plik *.sim tym programem (jak w poradnikach pokazują). Wgrałem crack'a, próbuję odpalić grę i OSTRZEŻENIE "nie wykryto pliku DX.......dll" nie pamiętam nazwy "ponowna instalacja rozwiąże problem"

Czy robię coś źle, może nie mam dobrego crack'a, albo coś innego.
Mam grę taką jak w Polsce sprzedają. Wersja językowa: Polska, Czeska, Rosyjska
Obrazek
Z tego co mi wiadomo, to jak masz oryginalną płytę to możesz pobrać pirata danej gry, i jest to zgodne z prawem, ale co ja tam będę gadał jak się nie znam :k Pobierz piracką wersję i wtedy cracka zainstaluj na tamtym komputerze, jak się nie mylę to crack nie będzie działał z wersją steamową ^^ Nie jestem pewien, staram się pomóc, ale co ja tam wiem o piraceniu gier :-F
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Wiem, że można mieć pirata jeśli się posiada oryginał to wtedy zgodne z prawem. Wolałbym wgrać Mafię z mojej płytki bo jest tam wersja językowa polska, a jak bym ściągał z neta jakąś inną to od 1 tygodnia do 2 miesięcy bym ściągał bo mam super neta i nie używam tych torrentów i innych.
Obrazek
Zrób kopię wersji steamowej i ja skrakuj. I tyle.

@DOWN Nie rozumiem tego zdania jest niegramatyczne
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dałoby się ten plik co wyskakuje Ostrzeżenie, że go nie ma z innego kompa skopiować i czy to by działało?
Obrazek
cron