Inne kraje na tle Polski [ciekawostki]

Temat w którym możemy pisać o różnych ciekawostkach z innych krajów. Obyczaje, kultura i zachowania...

Zacznę pierwszy. Być może niektórzy z Was zastanawiali się kiedyś jak długie wakacje mają dzieciaki z innych krajów, a przyznać trzeba, że niektórzy mają sporo lepiej od nas!
Stan na 2010 rok

Litwa
od 31.05 do 31.08 !!!!!!!

Łotwa
od 1.06 do 31.08

Austria
I rejon od 3.07 do 4.09
II rejon od 10.07 do 11.09

Francja
od 2.07 do 1.09

Węgry
od 16.06 do 31.08

Polska dla porównania
od 26.06 do 31.08

Czyli jak widać, najlepiej urodzić się na Litwie. Opalacie się tam cały czerwiec, lipiec i sierpień!!!


Jeżeli znacie jakieś fajne ciekawostki podzielcie się nimi.
Obrazek
Nie widzę tu nic nadzwyczajnego, może tylko w porównaniu z wakacjami w naszym roku szkolnym. Natomiast w roku akademickim wakacje również trwają 3 miesiące (lipiec, sierpień oraz wrzesień).
Ponoć w najbliższej przyszłości w Polsce ma być podobnie co w Niemczech. Czyli więcej dni wolnych podczas roku szkolnego, ale za to jakoś krócej wakacje. Za to Litwa ma bardzo ciekawie :-) Ale z drugiej strony to u nas w czerwcu do szkoły się chodzi aby chodzić.
"Next time... There'll be no next time"
Nie bardzo mi się podoba ten pomysł. Miesiąc to jest nic, a jeżeli ten drugi miesiąc mają porozdawać tu tydzień, tam tydzień, tam dwa tygodnie to to wolne się tak po prostu rozpływa i ani gdzieś na dłużej jechać ani nic. Szczególnie, że po każdym troszkę dłuższym weekendzie trudno mi się zawziąć z powrotem do nauki :-P
Cpt napisał(a):
Ponoć w najbliższej przyszłości w Polsce ma być podobnie co w Niemczech. Czyli więcej dni wolnych podczas roku szkolnego, ale za to jakoś krócej wakacje. Za to Litwa ma bardzo ciekawie :-) Ale z drugiej strony to u nas w czerwcu do szkoły się chodzi aby chodzić.


U nas w czerwcu, ale u nich jest tak w maju, a więc wiesz ;-)
A jeśli chodzi o te dni wolne zamiast wakacji to DUPA nie pomysł! Nie podoba mi się to.... I Sorry za tą dupę :->
Dla mnie to GÓWNO a nie pomysł i nie przepraszam za "gówno". :mrgreen:
W sumie ciekawe fakty, zapodajcie więcej.
cron