Ikarus Mod 3.0; kilka pytań zasadniczych

Dla zainteresowanych, na owym forum istnieje stabilny link do Ikarus Mod 3.0 [potrzebna jest rejestracja]: http://www.mafiascene.com

I mam kilka zasadniczych pytań; na pewno ktoś go testował bądź jest obeznany z moddingiem tego silnika.

1. Gdzie znajduje się sklep z przedmiotami do domu?
2. Ktoś zajmuje się spolszczeniami modyfikacji? Do tej bardzo by się przydała [dla przykładu, wybór ubrań albo kupno pojazdu ma puste linijki].
3a. Czy możliwe jest zaimpletowanie CityBars Mod do tej modyfikacji [za pomocą rzecz jasna moddingu].
3b. Bądź skryptu który pozwala na szybki zapis bez potrzeby płacenia w barze Salieri'ego i wracania przez całe miasto?
3c. Albo skryptu pozwalającego na wejście do baru Salieri'ego gdzie można było zmienić porę dnia, zapisać się, składować pojazdy [prawdopodobnie modyfikacja "Lost Heaven 1932"]?
4. Oraz optymalizacja gry, gdyż przy wszystkich teksturach i dużym natężeniu ruchu, nowy PC ma problemy z płynnym działaniem?

Pozdrawiam serdecznie :D

P.S.: Posiadałem tu konto, lecz jest prawdopodobnie zdeaktywowane [Drakar_149@].
Witaj na forum :)

Co prawda za długo nie grałem w Ikasus Moda 3.0, ponieważ działał mi strasznie niestabilnie, ale miałem trochę do czynienia z modowaniem, toteż postaram się coś Ci pomóc :)

1. Nie mam pojęcia gdzie się znajduje, myślę, że gdzieś w Hoboken, ponieważ jak zdążyłem zauważyć to ulubiona dzielnica twórców, którą na prawdę nieźle zrobili.
2. Było tutaj kilka osób, które się tym zajmowały, ale ostatnio coś ucichło. Jeśli nie chcesz mieć pustych linijek, to musisz zmienić sobie język gry. Wejdź w folder tables, tam powinien być plik, bodajże "textdb_en" albo "textdb_cz" lub jakiś inny język. Jeśli korzystasz z polskiej wersji gry zmień jego nazwę na "textdb_pl".
3a. Niestety nie ma takiej możliwości. Można by to zrobić, ale kosztem, oryginalnej mapy z moda, więc wszystkie specjalne lokacje by przepadły. Gra czyta całą mapę jako jeden plik, który możemy edytować, ale wtedy byś musiał kopiować każde osobne krzesło czy stolik, czyli po prostu przekopiować zawartość City Bars Moda, element po elemencie.
3b. To jest już dużo łatwiejsze, wystarczy w dowolnym miejscu na mapie dodać ramkę do której przypisze się skrypt zapisu gry. Taki jak w barze Salierego lub zupełnie nowy np. bez opłaty.
3c. Co do wejścia do baru Salierego, to są dwie opcje. Jedna to "wyjęcie" lokacji z mapy z misji po czym wyeksportowanie jej do modelu, potem lekka edycja, na nowo dodanie tekstur itp. potem wrzucenie tego na mape freeride, ale to dość ciężka i czasochłonna robota. Druga opcja to dodanie ładowania osobnej mapy, po kliknięciu na drzwi. Dużo prostsze, ale mniej efektywne, bo mapa za każdym razem ładuje się od nowa i wszystkie bronie i samochody porzucone na mapie się tracą. Zawsze można by też wykorzystać ten fragment baru, który jest normalnie we freeride, ale jest strasznie mało szczegółowy i chyba nawet nie ma od środka jednej ściany. Nie pamiętam też jak to było z drzwiami, ale pewnie byłoby trzeba je wywalić i wstawić nowe. Lub zostawić otwarte na stałe. Co do zmiany pory dnia to w ten sam sposób jak z zapisywaniem w poprzednim punkcie. Z zapisywaniem samochodów to się nie da, a przynajmniej ja nie jestem w stanie ogarnąć jak, ale zawsze można je zostawiać normalnie, tak jak gdzieś na ulicy i nie powinny znikać ;)
4. Co do optymalizacji to już nie sprawa PC, bo stary silnik nie jest w stanie tego wykorzystać, po prostu mod jest "ciężki". Najprościej chyba wejść w folder "maps" i pozmniejszać ręcznie rozdzielczości tekstur. Mi tak kiedyś pomagało przy jakimś innym modzie.

Pozdrawiam również, możesz też sprawdzić jakieś z moich modyfikacji - linki poniżej :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Dziękuję za odpowiedzi :D A co do pytań, to z pewnością sklep z meblami znalazłem w dzielnicy gdzie znajduje się szpital [psia kostka, zapomniałem nazwy].

W tej chwili pobieram jedną z modyfikacji które posiadasz w opisie; a powiew czegoś świeżego z pewnością ucieszy starego gracza.

Ach, i ostatnie pytanie; czy ktoś zamyka wątki po rozwiązaniu problemu? Nie jestem pewien, czy ten temat będzie rozwijany przeze mnie, a szczególnie przez osoby trzecie.
Jeśli uważasz, że nie masz więcej pytań odnośnie tego problemu, napisz tu w temacie prośbę o jego zamknięcie, moderator z pewnością to zauważy.

DrakarPL napisał(a):
A co do pytań, to z pewnością sklep z meblami znalazłem w dzielnicy gdzie znajduje się szpital [psia kostka, zapomniałem nazwy].


Ta dzielnica to New Ark.
cron