Henry i bład...

Hej czy ktoś zauważył że gdy Henry mówi co cytował Bruno mówi KSIĘGA WYJŚCIA ROZDZIAŁ 22 WERSET 24 a tak na prawdę jest to werset 23.Tak z ciekawości pytam czy wy myślicie że to jest celowe ze strony twórców? :shock:
O JEZU! Na pewno twórcy chcieli nam przez to przekazać kiedy nastąpi koniec świata! Trzeba zaraz sztab ludzi zatrudnić, żeby odgadli dokładną datę. Bójcie się, koniec jest blisko!
Obrazek
Celowe co?dobrze by było napisać co mówił i dokładniej o co chodzi bo wiele osób nie pamięta co mówił. Co do ksiąg- Lepiej żeby nie mieszali do tej gry religii :P

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
To dla mnie nie jest do końca pewne bo jeżeli twórcy chcieli coś tym przekazać to niby co , że jednak Bruno tak dobrze nie zna Biblii?Ja nie czepiam się do detali ale jednak chciał bym to wyjaśnić bo to dla mnie nie jasna sprawa.
Poważna sprawa. Myślę, że ten detal, jakże, wydawałoby się, nieistotny, znacząco powinien wpłynąć na istotę poprawnej interpretacji zarówno postaci Henry'ego i Bruna, jak i całości fabuły. Wielkie brawa za spostrzegawczość, stary, dzięki Tobie zyskałem nowe, świeższe spojrzenie na tę grę!
Ja może sprostuje zdanie wszystkich Panów Kardynałów powyżej.
Vito13 napisał(a):
Hej czy ktoś zauważył że gdy Henry mówi co cytował Bruno mówi KSIĘGA WYJŚCIA ROZDZIAŁ 22 WERSET 24 a tak na prawdę jest to werset 23.Tak z ciekawości pytam czy wy myślicie że to jest celowe ze strony twórców? :shock:

Również to sprawdzałem i twoja wersja się zgadza, aczkolwiek na 99,9% sprawdzałeś w tzw. "Biblii Tysiąclecia", jest ona opisana swoim przekładem który prawdopodobnie jest inny niż Biblia którą czytał Henry pół wieku temu. Nie jest to błąd, ale ciekawostka gdyż wersji Biblii było już wiele. Równie dobrze możemy się czepiać że Bruno nie cytował po hebrajsku...

A co do tego że twórcy zastosowali inny przekład Biblii sugeruje byście powołali komisję Macierewicza.

Amen.
Obrazek
Hmm no właściwie to może twórcy mieli coś w tym jednak że się może pomylili lub lichwiarz nie znał bibli a po za tym czy Bruno nie był żydem?
Panie władzo, ja pierwszy raz tą dziewczynkę widzę na oczy, a po za tym ona się na mnie rzuciła.
cron