Grudek [logi]

Witam.

Mój problem z laptopem jest trochę złożony, przynajmniej tak mi się wydaje, opowieść będzie trochę przydługawa, także radzę przygotować popcorn :)
2 lata temu kupiłem laptopa i z początku wszystko było ok. Po ok. roku padła mi płyta główna, wysłałem laptopa na gwarancję i dostałem nową płytę. Od tego czasu laptop zaczął się dziwnie zachowywać. System strasznie długo się uruchamiał, czasem nawet parę minut. Oczywiście po wymianie płyty głównej wgrałem na nowo Windowsa Xp. Z początku myślałem, że pewnie coś mam namieszane w systemie. Nie wgrywałem na nowo windowsa, bo jako że pisałem pracę magisterską, nie miałem na takie zabawy czasu. Przed wakacjami wgrałem na nowo windowsa, ale problem pozostał dalej. Po wgraniu samego windowsa bez sterowników, po wgraniu sterowników czy po wgraniu wszystkich programów windows cały czas się powoli uruchamiał. Ponadto zamiast ekranu bootowania miałem istny pokaz slajdów, który trwał ponad minutę. Wysłałem laptopa więc na gwarancję. Po powrocie z gwarancji nie zauważyłem żadnej zmiany. Gwarant tylko zmienił mi biosa na nowszego i poprawił chłodzenie. Dzięki czemu teraz laptop chodzi strasznie głośno, bo wiatrak cały czas kręci się jak szalony. Ekran bootowania się nie zmienił, a ponadto gwarant powiedział, że tak powinno być...
2 miesięce temu wgrałem windowsa 7 z nadzieją, że może to coś zmieni. Z początku rzeczywiście laptop chodził o niebo lepiej, ale teraz znowu zaczyna mulić jak wcześniej na Xp. Ponadto na 7 nie chcą mi się wgrywać żadne gry, za każdym razem podczas instalacji wyskakuje błąd, że czegoś tam nie może skopiować albo znaleźć. Jakby tego było mało głos zaczął mi charczeć.
Nie wiem czy mogę pisać jakiej firmy mam laptopa, żeby później się mnie nie czepiali, ale mogę powiedzieć, że to nie jest laptop żadnej znanej firmy, bardziej taki składak:)

Dołączam pliki ze skanowania OTL:
OTL.txt
Extras.txt

Z góry dziękuję za pomoc :)
Cześć,

  1. Sprawdź wszystkie dyski programem chkdsk:
    1. Start -> Uruchom -> wpisz cmd i wciśnij ENTER (jeśli nie masz widocznego "Uruchom", komendę wpisz w pasek wyszukiwania Start).
    2. Wyskoczy czarne okienko. W nim wpisz chkdsk C: /f
    3. Przy pytaniu czy wykonać skanowanie przy uruchomieniu komputera, wpisz T i wciśnij ENTER.
    4. Zrestartuj komputer. Przy starcie CheckDisk wykona skanowanie dysku. Poczekaj aż skończy.
  2. Do pola Własne opcje skanowania / skrypt jeszcze wklej taki skrypt:
    Kod:
    :OTL
    PRC - [2010-10-22 16:47:26 | 000,524,288 | ---- | M] (Spigot, Inc.) -- C:\Program Files\Common Files\Spigot\Search Settings\SearchSettings.exe
    PRC - [2010-10-22 16:38:46 | 000,386,560 | ---- | M] (Spigot, Inc.) -- C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe
    SRV - [2010-10-22 16:38:46 | 000,386,560 | ---- | M] (Spigot, Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Application Updater\ApplicationUpdater.exe -- (Application Updater)
    IE - HKU\S-1-5-21-1437206113-788138073-2425496788-1001\..\URLSearchHook: {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\IE\4.1\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    FF - prefs.js..extensions.enabledItems: [email protected]:4.1
    FF - prefs.js..extensions.enabledItems: [email protected]:4.1
    O2 - BHO: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\IE\4.1\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\IE\4.1\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O4 - HKLM..\Run: []  File not found
    O4 - HKLM..\Run: [SearchSettings] C:\Program Files\Common Files\Spigot\Search Settings\SearchSettings.exe (Spigot, Inc.)
    [2010-11-01 12:55:34 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\pdfforge Toolbar
    [2010-11-01 12:43:20 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Common Files\Spigot
    [2010-11-01 13:07:32 | 000,001,339 | ---- | M] () -- C:\Users\Bazej\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Adobe Gamma.lnk
    [2010-10-22 16:38:46 | 000,386,560 | ---D | C] -- C:\Program Files\Application Updater

    :Commands
    [emptytemp]
    [emptyflash]
    [clearallrestorepoints]
  3. Kliknij Wykonaj skrypt. Po restarcie pojawi się log - wklej go na wklej.org i podaj link do odpowiedzi.
  4. Pobierz program do sprawdzania MBR na Pulpit, uruchom i wklej raport z pliku mbr.txt na serwis wklej.org, podaj link do raportu:
    - http://www2.gmer.net/mbr/mbr.exe
chkdsk nie znalazł żadnych problemów

OTL.txt
Extras.txt
mbr.log
Wkleiłeś nie ten log z OTL co potrzeba. Poszukaj w C:\_OTL pliku tekstowego z numerami i wklej go na wklej.org.
Po zrobieniu skana tym programem OTL na pulpicie pojawiają mi się tylko te 2 pliki tekstowe: OTL i Extras.

OTL.txt
Jeszcze raz - poszukaj w C:\_OTL pliku tekstowego z numerami i wklej go na wklej.org.
Aż wstyd się przyznać, zamiast kliknąć "Wykonaj skrypt" klikałem "Skanuj"... Sorki <wstydzioch>

11242010_175457.log
Być może dysk uległ uszkodzeniu, bo o ile dobrze zrozumiałem tylko on nie został zmieniany/modyfikowany/naprawiany. I nie ma tu co się kierować myślą "wszystko przecież działa, system się ładuje, dysk chodzi".
Płyta główna była wymieniana. Problem w tym, że jak wysyłam na gwarancję, to mi mówią, że jest wszystko ładnie pięknie...
Może nie szukają problemu tam gdzie potrzeba (czytaj - dysk). Bardzo często tak się zdarza w serwisach.