dziwna grafika + nie pełny mod

siema zainstalowałem MM2 musiałem do tej modyfikacji zmienić wersje gry z 1.2KK na 1.0 i mam problem gra działa ale:
1. mój komp ma rozdziałkę 1280x800 i taką mam ustawiona w opcjach komputera i w konfiguracji gry ale gdy opalam grę to rozdzielczość samoczynnie cofa sie do 640x480
2. mam moda MM2 i są nowe auta owszem i może 2 nowe budyki ale wczoraj wgrałem tego moda u kolegi którego kompa ma bardzo zbliżone parametry do mojego i tam zmienione było wszystko łącznie z osiągami aut i ich nazwami.
może mi ktoś pomódz w tym jak naprawić tą rozdzielczość i żeby MM2 był zainstalowany w pełni ?
masz-problem-z-modem-najpierw-przeczytaj-to-t31.html

Czytał kolega ten temat? truecolor zaznaczony? Nie może być tak ze 2 modele chodzą a reszta nie .Jak działa to wszystko albo nic.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
jest mały problem- nie mam konfiguracji :oops: zawsze była ale teraz nie ma
Aaa... no to pozostaje Ci reinstalacja gry i będziesz miał go. Tam ustaw to co podałem .Od tego musimy zacząć bo to jest powodem najprawdopodobniej .

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
ok robie reinsal ale reszte zrobie jutro bo musze isc spac bo jutro do szkoły i musze przed wstać
i dzieki za pomoc ;)

EDIT:

a wiec zrobiłem tak jak napisłaeś i efekt jest taki że jest tak samo jak było. może przyczyną jest to że wczesniej instalowałem SnowMod i ikarus mod?
co się zmieniło w stosunku do oryginału :
-wygląd aut - są nowe
- skórki i ekrany ładowania
- może 2 budynki w miescie są nowe
co jest dziwne :
- zrobiłem reinstal gry a i tak jak najdadę na trawnik to są jakby płatki śniegu
- grafika sama zmienia się jak odpalam grę
może to coś z kartą graficzną
proszę o pomoc ;(


Post pod postem, łączę. - niv
Jak zrobiłeś reinstalace to jak możesz mieć śnieg? :P
Zrób jeszcze raz reinstal... tylko usuń wszystko czyli snow mod i ikarusa też.
I spróbuj ponownie. A jeśli chodzi o kartę do wgraj najnowsze sterowniki. I podaj jakiego masz windowsa. Jak win 7 to uruchom grę w trybie zgodności w Xp.
Możliwe że ustawienia się restartują przez stare mody. Wiec usuń wszystko i zainstaluj na nowo grę i MM2 a patha 1.0 to spróbuj tylko game.exe wgrać. Możliwe że ten path usunął konfiguratora wcześniej.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
zainstalowałem nowe sterowniki usunołem wszystko co było związane z mafią zrobiłem reinstal ale nadla jest to samo ;/
pafel napisał(a):
2. mam moda MM2 i są nowe auta owszem i może 2 nowe budyki ale wczoraj wgrałem tego moda u kolegi którego kompa ma bardzo zbliżone parametry do mojego i tam zmienione było wszystko łącznie z osiągami aut i ich nazwami.
może mi ktoś pomódz w tym jak naprawić tą rozdzielczość i żeby MM2 był zainstalowany w pełni ?


Jaką on ma wersję też KK czy instalowałeś u niego ze swojej płytki? nie może być tak że połowa Ci modu chodzi a połowa nie. A odpalasz freeride? czy misje?

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
ma KK i działa wszytsko ok włączam freeride i misje i jest to samo
Wrzuć screeny z folderu z gry (katalog główny) z folderu models. Z konfiguratora. i najlepiej jakbyś nagrał gameplayer.Bo to coś nie tak masz.Spróbuj również wgrać moda na oryg. wersje z KK czyli 1.2 on zawiera nowe tekstury i modele wiec na 1.2 powinien tez chodzić.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
więc tak : przegladam teraz foldery i mam pomieszane MM2 z norlanymi plikami z mafi... da się coś zrobić żeby usunąć te pliki z MM2 i potem zainstalowac MM2 żeby wszystko było tak jak trzeba ?
Usuń foldery "maps" "models" i "missions" i zainstaluj moda. Tylko nie rób tak jak niektórzy że pierwsze wypakowują wszystkie foldery. Nie jest to potrzebne do działania. Po prostu wgrywasz moda choćbyś w folderze models miał 5 modeli to one i tak będą działać.Gra pierwsze używa plików z folderu a tych których tam nie ma dobiera z plików spakowanych czyli A1 czy tam A2.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
zrobiłem tak ale nadal to samo ;(
daj screeny z folderów. Bo Twój przypadek jest naprawdę wyjątkowy.Pół modu chodzi a pół nie...A może jednak mod działa tylko tego nie wiesz. Może kolega miał pomieszany Ikarus z MM2? W tedy na pewno będziesz miał więcej nowych budynków.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
zaraz dodam screeny nie kolega miał tylko MM2

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek