Dziwna aplikacja

Witam.
Od razu przejdę do rzeczy. Moja dziewczyna dostała na FB zaproszenie do jakiejś aplikacji/zabawy, która zwie się Find Your Top 10 Friends. Jako że ja styczności z Facebookiem nigdy nie miałem i nie mam, chciałbym zapytać, czy jest to jeden z tych syfów, o których się mówi, że są paszportem dla wirusów i keyloggerów. Chodzi o to, czy nie zagrażają one pracy i bezpieczeństwu w internecie. Nigdy nie miałem zaufania do reklam google i tym podobnych. Proszę osoby, które znają się na tego typu zabawach o rozwianie moich wątpliwości i o szybką pomoc. z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Tom
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Facebookowy wirus. Taki w którego się wejdzie to rozsyła innym znajomym lub wrzuca na tablicę czy zaspamowuje grupy. Po prostu olać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Dzięki wielkie za odpowiedź. Czy to jest groźne i jak bardzo?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Najlepiej zainstalować wtyczkę Adblock Plus i po reklamach ;-)
Obrazek
Groźne tyle, że poza Facebooka nie powinno wyjść, tak mi się wydaje, bo nie znam przypadku żeby tak się stało. W sumie to wszystko jest prawdopodobne, że jakiś szpiegujący syf przejdzie na komputer choćby do późniejszych celów marketingowych danej firmy. Ale to tylko moje przypuszczenia, najlepiej po prostu wiedzieć w co się wchodzi, pomyśleć przed kliknięciem i być świadomy, że takie coś istnieje :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za pomoc. :D
Temat do zamknięcia

Zgodnie z życzeniem autora zamykam - niv

Obrazek
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
cron