Dodatkowe chłodzenie - jakie?

Witam! Kilku z Was wie o moich ostatnich problemach z komputerem (wieszanie się podczas używania niektórych gier). Już CHYBA wszystko wiem - chłodzenie procesora i kart graficznych jest niewystarczające. Kiedy komputer jest włączony na czas, który pozwala mu się w pełni rozgrzać (bez grania) temp. na GPU wynosi ok. 50 stopni, a na procesorze średnio 68 (I rdzeń ~63, II ~70). Udało mi się ją trochę zredukować dzięki zastosowaniu wiatraka stojącego (taki "normalny", używany np. w pokojach xD). Średnia temperatura kart graficznych spadła do 43 stopni, a procesora do ok. 54 (I rdzeń ~50, II ~59). Mimo wszystko nie jest to wystarczające. Przechodząc do setna sprawy: jakie chłodzenie wybrać? Co polecacie? Chłodzenie wodne czy wentylatory? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam!
Jeżeli chodzi o chłodzenie, to na tym polu liczy się tylko Pentagram. Łączny koszt dla proca i karty, to około 140-180zł zależny gdzie kupisz. Ja od razu przy kupnie proca zakupiłem alternatywne chłodzenie. To fabryczne zawsze po jakimś czasie okaże się niewystarczające.

karty graf.
http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=6765

proc
http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=11412

Oczywiście można kupić coś tańszego, ale tu zasada jest podobna do zasilaczy, każdy noname kiedyś pada a razem ze sobą może pociągnąć resztę bebechów.
Obrazek
Zmień obudowę, ja mogę Ci polecić:
Cooler Master Elite 334 ~ 140 zł
Ale możesz wybrać inną z serii Elite, wszystkie chłodzą bardzo dobrze, tu chodzi tylko o wygląd.

Obrazek

http://img395.imageshack.us/img395/6651/cm330333dk2.jpg
http://images.amazon.com/images/G/01/el ... QK98.2.jpg
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Używaj wiatraczków które wsysają zimne powietrze do obudowy, a z tyłu takie, które wysysają powietrze i już :)

Na przód jakąś 80x80 a na tył 120x120 :)
http://gameplay.pl/barth89 | https://www.facebook.com/barth89pl <-------- ZAPRASZAM :)
W poniedziałek sąsiad przyniesie mi jakieś wentylatory i się zobaczy :)
Uuuu Kevin widzę, że dopadło Cię to samo co i mnie. W zimie było ok, ale teraz jak jest ciepło moja karta się cholernie grzeje przez co podczas grania wyświetla artefakty. Jak gram po necie w COD4 temperatura GPU dochodzi do 100 stopni (SIC!!!) - o procek się nie martwię bo mam na nim dobre chłodzenie Noktua i nawet po podkręceniu ma góra 40 stopni w stresie. Oj chyba czas wymienić moją ATI 4870x2 na jakiegoś GIGABYTE GeForce GTX 295...No i rzecz jasna zamontować chłodzenie cieczą :-)
wojtas022 napisał(a):
4870x2


Na ch*j Ci takie bydle? :shock:
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Paziu napisał(a):
Na ch*j Ci takie bydle? :shock:


Lubię grać komfortowo i nie martwić się o wymagania ;-)
wojtas022 napisał(a):
Paziu napisał(a):
Na ch*j Ci takie bydle? :shock:


Lubię grać komfortowo i nie martwić się o wymagania ;-)


Rozumiem, ale nie lepiej konsole kupić?
Nieźle to musi prądu ciągnąć.
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Paziu napisał(a):

Rozumiem, ale nie lepiej konsole kupić?
Nieźle to musi prądu ciągnąć.


Rachunki za prąd miesięcznie wynoszą 60 zł :-D razem z TV, światłem itd.

A konsolę miałem. Dostała RROD i podziękowałem :-P
wojtas022 napisał(a):
A konsolę miałem. Dostała RROD i podziękowałem :-P


Jeden z moich kumpli miał xboxa. Nawet przez chwilę sam chciałem go nabyć, ale po tym jak zaświeciły mu się te trzy magiczne diody podziękowałem za sprzęt microsoftu. Wole jeszcze trochę poczekać i kupić sobie trzecią generacje playstation.
Extreme napisał(a):
wojtas022 napisał(a):
A konsolę miałem. Dostała RROD i podziękowałem :-P


Jeden z moich kumpli miał xboxa. Nawet przez chwilę sam chciałem go nabyć, ale po tym jak zaświeciły mu się te trzy magiczne diody podziękowałem za sprzęt microsoftu. Wole jeszcze trochę poczekać i kupić sobie trzecią generacje playstation.


Nom, jak ją złamią :evil:
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
Extreme napisał(a):
Jeden z moich kumpli miał xboxa. Nawet przez chwilę sam chciałem go nabyć, ale po tym jak zaświeciły mu się te trzy magiczne diody podziękowałem za sprzęt microsoftu. Wole jeszcze trochę poczekać i kupić sobie trzecią generacje playstation.


Nie chcę żeby tutaj zaczęła się jakaś wojna, ale powiem jedno...Microsoft wydając Xboxa 360 chyba nie zdawał sobie sprawy, że ma on w sobie taką dużą wadę konstrukcyjną :-/ mam nadzieję, że poprawią swój wizerunek z wyjściem następnej generacji ;-)

Paziu napisał(a):
Nom, jak ją złamią :evil:


Ojjj to chyba tak szybko się nie stanie ;-)

Wracając do tematu. Kevin, jeżeli masz odłożoną większą kwotę to ja bym proponował zainwestować w chłodzenie cieczą. Niestety jest to wydatek rzędu 1000 zł. Jednak postanowiłem, że sobie takie coś zmontuję z czasem, bo wkurzają już mnie te temperatury i wszechobecny hałas :!:

Jeżeli będziesz chciał zmontować chłodzenie wodne to podam Ci przykładowy zestaw:

1) blok wodny na kartę - tutaj musisz dopasować do swojej karty graficznej - ? zł
2) wąż - 2x Tygon R3603 11,1x14,3mm przezroczysty - 1m - 35 zł
3) Płyn chłodzący - 1x Feser One 1L UV Blue - 49 zł
4) Pompa WC - 1x Laing DDC 12V 1T - 249 zł
5) Złączka choinkowa - 4x NK12 gwint 1/4" - prosta - 14 zł
6) Zbiornik wyrównawczy - 1x Swiftech MCRES-MICRO - 119 zł
7) Chłodnica - 1x Black Water Ultimate 123 rev. 3.0 - 249 zł

Razem: 715 zł + koszty za blok wodny na GPU
Ja za 300 zł kupiłem zasilacz od Be quiet! Karta graficzna z nie referencyjnym chłodzeniem, Box'owe chłodzenie procesora. I wszystko chodzi cichutko ;-)
"Świat należy do Ciebie." - Scarface [Film]
"Chcesz skończyć jako ten co nic nie miał? Więcej ruchów, a mniej pierdo*enia." - WFD [Zespół]
"W końcu zabije Cię Twój najlepszy przyjaciel." - Mafia [Gra]
cron