Ciekawe miejsca w waszych miejscowościach

Tu piszemy co ciekawego można zobaczyć w waszych miejscowościach (zabytki itp.). A jak, trzeba promować swoją małą ojczyznę :mrgreen: Obowiązkowe umieszczanie screenów z tymi ciekawymi miejscami. Ja zacznę:

Jako że mieszkam w pięknym Szczecinie, to moim ulubionym zabytkiem jest Zamek Książąt Pomorskich. Bardzo ładny, a zwiedzać jest co.

Obrazek

Baszta Siedmiu Płaszczy. Też ważny znak rozpoznawczy Szczecina.

Obrazek

I znana i lubiana Kamienica Loitzów

Obrazek

Jeszcze jest parę zabytków, ale wymieniłem te najważniejsze. No to teraz wy coś zapodajcie ;-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Ja mieszkam w nysie, zabytkami sie zbyt nie inreresuje, ale oczywoscie wiem co nieco o mojej miescinie. a wiec tak: mamy tu dwie stare wieze, niegdys krance murow obronnych, katedre z dzwonnica (dzwonnica nigdy nie zostala do konca wybudowana, mmiala byc chyba ponad 2 razy wieksza niz jest teraz,w srodku znajduje sie skarbnica z zabytkmi ze zlota, katedra kilka razy splonela, podczas 2ws zostala zniszczona, nastepnie odbudowana, z tego co sie orientuje to ma najstromszy dach w europie). jest tez duzo ciekawych fortyfikacji. pisze z telefonu, jak siade na kompa to wrzuce zdjecia í poprawie posta

Edit: zdjęcia:
Katedra:
Obrazek
Forty:
Bastion św Jadwigi
Obrazek
Fort wodny (w trakcie remontu kilka lat temu, nie chce mi się iść do parku żeby zdjęcie zrobić :-P )
Obrazek
Jest jeszcze kilka fortów ale nie będę wrzucał zdjęć ich wszystkich
W mojej miejscowości dużo nie ma. Ale zawsze można "zwiedzić":

Rynek
Obrazek

Ruiny Zamku:
Obrazek

Planty:
Obrazek

Skansen oraz obrzeża miasta (W końcu znajduję się w górach):
Obrazek
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
cron