Blended

Pozwolę sobie tutaj napisać jako, że ostatnio zainteresowałem się Blenderem.

Anyways - na razie bawię się w modele lowpoly, być może będą one zaimplementowane do gry MMO "Fonline 2238" (Każdemu kto tak jak ja pokochał Fallouta oraz Fallouta 2, polecam wygooglować).

I tak oto mamy:

Obrazek

Magnum oraz Magnum Speed Loader (różnią się jedynie teksturą) - 210 polys o ile mi pamięć nie szwankuje.

Obrazek
14mm pistol - 206 polys.

Obrazek
223 pistol - 204 polys

Obrazek
H&K CAWS - 192 polys

Założenie jest takie, że szczegóły i tak raczej nie będą zauważalne, stwierdziłem jednak, że ~200 poly to i tak mało, więc modele są na tyle szczegółowe na ile to możliwe przy takim ograniczeniu. Tak na wszelki wypadek. Jak graliście w Fallouta to powinniście kojarzyć przedstawione modele. Dla innych tylko Magnum i CAWS będzie rozpoznawalny, z czego ten drugi niepoprawny ;)

Anyways - Każdy komentarz będzie mile widziany.

Również jeżeli posiadacie ciekawe tutoriale do tego programu (teraz mam zamiar zainteresować się głównie modelowaniem postaci i ich animowaniem) będę wdzięczny za linki ;)
Obrazek
- M a f i a P B F -
Niezła sprawa z tym programem. Znacie może jakieś programy do modelowania postaci? Przy okazji jakiś drobny tutorial by się przydał :-P Rzecz jasna wszystko darmowe bo do zabawy i użytku własnego.
muore il bandito, la mafia vive
I to jest całe piękno, że Blender jest darmowy. Modelować możesz w nim wszystko :p A jeżeli chodzi o modelowanie postaci? Cóż. Najpierw proponuję nauczyć się podstaw Blendera (tutaj na przykład Tutorial, który nazywa się bodaj "Noob to Pro" - sam z niego korzystałem i uważam, że jest dobrze napisany). Jak już ogarniesz co i jak, można zainteresować się postaciami. Na razie najciekawsze co znalazłem to:

http://montagestudio.org/
Obrazek
- M a f i a P B F -
Okej, dzięki Tommy ;-)
muore il bandito, la mafia vive
Sam robię w Blenderze i polecam zakup książki Blender Kompendium.
Chociaż za niedługo wychodzi wersja 2.5 to i tak warto zakupić tą książkę :)
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
A co do tutorialków to może ktoś sprawił by nam malutkiego pdf'ika ;) Tutorialiki z podstawami są wspaniałe ;)
Obrazek
Say Hello, to Mr. Tommy †
Ja nie moge czegoś tu nie napisać :]
Sam się tym zajmuje. Twoje prace są gitesik. Nie mam Ci czego wytknąć :P To modele do gier więc szczegóły nie są potrzebne.
Po za tym miło widzieć, że dużo osób na MT zajmuje się 3D.
Obrazek
cron