Błąd aplikacji | ścinanie się gry

[I PROBLEM]
Ostatnio nieco zaktualizowałem sobie komputer i zacząłem przygodę z Mafią II, ale do rzeczy. Pod koniec 4 Rozdziału (Prawo Murphy'ego) w momencie, gdy już nie pozostaje mi nic innego jak dotrzeć do domu Joe wyskakuje błąd widoczny na poniższym screenie. Błąd wyskakuje w różnych momentach, czasem od razu po wczytaniu historii (kontynuacja), czasem zaraz po wbici się do jakiegoś pojazdu, czasem w momencie jazdy.
Dodam, że gra jest oryginalna. Próbowałem kombinować z trybami zgodności, ale nie pomogło. Wgrałem także UPDATE 4 i nic.
Dodatkowo dziwnym jest fakt, że przed wgraniem patcha czasem (nie zawsze) wyskakiwał inny błąd związany z biblioteką C++.
PS: Próbowałem także przechodzić dział od początku i zawsze błąd się pojawiał.
@UP: Reinstall gry nie pomógł.

Obrazek Obrazek


II PROBLEM:
Według wymagać zalecanych Mafia II powinna mi śmigać bez problemowo, tymczasem sama gra się dość tnie. Raz mniej, raz więcej, no ale praktycznie zawsze (ustawienia w grze mam na minimalnych, mam najnowsze stery do karty).
Mój sprzęt:

System: Windows 7 Ultimate SP1
Grafika: Nvidia GeForce 210 1GB
Procesor: Intel® Pentium® D CPU 2.80GHZ (2 CPUs)
Ram: 2GB
Podaj link do Twojego konta Steam.
Jeżeli grę masz oryginalną, to po co wgrywałeś update? Steam automatycznie aktualizuje grę. Pirackie update tylko pogarszają sprawę.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Najnowsze sterowniki do karty graficznej + lekkie ściągnięcie z detali w ustawieniach i sprawdź czy będzie hulać.
Ja pomimo mocnej karty (jak na Mafię II) tak zrobiłem i przestał się błąd pojawiać.
Btw. proponuję nieco dołożyć RAMu.