Awaryjne usuwanie "wzorkowej" blokady na telefonie

Ostatnio bawiłem się telefonem i mnie pokusiło. Ustawiłem wzorek, ale go zapomniałem. Nie mam śladu na ekranie. Wyczytałem, że można
ANG:
Step 1: First turn off your SONY XPERIA M2 smartphone.
Step 2: Release any SIM CARD AND SD CARD on your SmartPhone.
Step 3: Press and Hold VOL+ KEY and POWER KEY 10 seconds. When you see in your mobile screen SONY logo release all hold key.
Step 4: After sometime you got RECOVERY MODE, Use VOL- KEY select WIPE DATA/FACTORY RESET and press POWER KEY to confirm.
Step 5: Use VOL- KEY to select YES — DELET ALL USER DATA and press POWER KEY to Confirm.
Step 6: Wait until complete RESET YOUR PHONE, select REBOOT SYSTEM NOW and press POWER KEY.
Step 7: Now your Smartphone will reboot.
Step 8: Now Update SONY Xperia M2 is Successful!!

POL (moje tłumaczenie)
Krok 1: Wyłącz swój smartfon Xperia M2
Krok 2: Wyciągnij kartę SIM i SD
Krok 3: Wciśnij i przytrzymaj VOL+ i Power KEY przez 10 sekund. Gdy zobaczysz napis SONY puść klawisze.
Krok 4: Masz już Recovery Mode, użyj klawiszy dźwięku do wybrania WIPE DATA/FACTORY RESET i zatwierdź za pomocą Power KEY
Krok 5: Użyj w/w klawiszy do wybrania YES - DELET ALL USER DATA i zatwierdź POWER KEY
Krok 6: Poczekaj do końca resetowania telefonu, wybierz REBOOT SYSTEM NOW i zatwierdź POWER KEY
Krok 7: Twój telefon został zresetowany.
Krok 9: Aktualizacja telefonu jest skończona

Pytanie 1: Czy to zadziała?
Pytanie 2: Czy to bezpieczne? (Wiem, że usunie pliki, ale nie mam nic ważnego, a numery mam w starym telefonie)
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Ta instrukcja to z jakiegoś oficjalnego źródła (Instrukcja obsługi dołączona do telefonu, oficjalna strona producenta), czy przypadkowe znalezisko w internecie?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Przypadkowe znalezisko. Zaraz przegrzebię pudełko.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Nie ma co ufać przypadkowym znaleziskom w internecie. Raz naprawiałem czajnik razem z YouTube i bezpieczniki wywaliło. Zrób to, co jest napisane w instrukcji obsługi.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Nic nie tam nie. Chodzi mi tylko o to, jak włączyć Recovery Mode przyciskami fizycznymi. Wyczytałem też, że można włożyć inną kartę, ale czy to pomoże?
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Takie działanie usunie wszystkie twoje dane z telefonu, czyli przywróci do stanu fabrycznego. Osobiście nie znam innego sposobu na usunięcie blokady. I tak, to bezpieczne o ile będziesz uważał i robił wszystko zgodnie z instrukcją.
Dzięki, Maf. Uspokoiłeś mnie. Jutro może jakoś pod wieczór to zrobię.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
UWAGA!
Team proszę usunąć, gdyż nie działa to na telefonie, który chciałem odblokować. Użyłem PC Companion.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
cron