Aktualizacja Java Problem

Witam ma taki nietypowy problem z aktualizacją Java. Gdy sobie serwuje po internecie to po kilku odpalonych stronach pojawia się na środku mały biały komunikat informujący mnie, że nie mam aktualizacji oraz, że jej potrzebuje. Gdy zamknę lub wcisnę "ok" to przenosi mnie po ten adres:
http://s2.pssyn.com/5036052B094349FB40D ... 1413886022
Tam mam kliknąć pobierz, jednak on sam się po chwili ściąga i instalując go zgodnie ze wskazaniami zamiast Javy pojawia mi się masa dziwnych programów. Teraz ich nie wymienię gdyż po tym jak się zainstalują to internet na złość sam się wyłącza. Bardzo bym prosił o wszelką pomoc w tym temacie bo teraz nie mogę normalnie nic zrobić w internecie :(
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
1. Pobrać AdwCleaner: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
2. Przeskanować i usunąć wszystko co znajdzie.
Dzięki Maf za program ale niestety to nic nie pomogło... :cry: Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę pisać.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Jeśli to sprawka jakiegoś wirusa, warto przeskanować system przez HitmanPro: http://www.surfright.nl/en/hitmanpro
Na moje nieszczęście to nie pomogło. Teraz oprócz tego co wcześniej pojawia się jeszcze "Komunikat ze strony s4.vobser.com" Gdzie piszę coś w rodzaju Twoja wersja Java jest przestarzałą i może powodować kłopoty z systemem. A powoduje mi tylko taki problem, że nie mogę swobodnie poserfować po internecie.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Miałem kilka dni temu podobny przypadek. Przez pomyłkę próbowałem ściągnąć program Media Player Classic z pewnej szemranej strony. Ściągnąłem go, ale instalator wzbudził moje podejrzenia, bo po każdym kliknięciu "next" pytał mnie o kolejne dziwne programy do zainstalowania (toolbary i inne takie syfy). Kiedy przebiłem się już do końca instalacji to okazało się, że zainstalowało się wszystko poza Media Player Classic. Jakieś dziwne programy, które strasznie spowalniały komputer - szybko zorientowałem się, że są to jakieś syfy, które mogą mi załatwić komputer. Złapałem szybko za AdwCleaner, ale nie pomogło.

W moim przypadku pomogło coś innego. Oto czynności jakie wykonywałem po kolei:

1. Pousuwałem te dziwne programy przez CCleaner (ma on narzędzie do deinstalacji)
2. Za pomocą CCleanera wyczyściłem błędy w rejestrze
3. Przeskanowałem komputer przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware (program wykrył mi około 39 różnych trojanów, wirusów i innego badziewia które od razu za pomocą programu wykasowałem)
4. Potem jeszcze przeskanowałem kompa Avastem i on również wykrył kilka syfów, które również usunąłem

Później już wszystko było w porządku, ale trzeba uważać, jedyną moją radą jest by ściągać programy (jak na przykład w Twojej sytuacji z Javą) ze strony producenta. Takie wyskakujące okienka często zawierają różne dziwne rzeczy i czasem wejście w jakąś dziwną witrynę może się źle skończyć dla naszej maszyny. Poza tym jak już ściągniesz taki program i go zainstalujesz to robisz nic innego niż to, że wpuszczasz syfy do swojego kompa.
cron