[Paulie's Stories : Historia Lost Heaven [Cz. 1-4]

Fajnie. A kiedy można się spodziewać wydania moda ?
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Nieprędko, za to będzie niedługo niespodzianka :)
I got used to it.
Aktualizacja 3 części!
Przepraszam, że tyle to trwało (i że to tylko aktualizacja), ale w końcu wydaję łatkę do dotychczasowej części moda.
Co w niej najważniejszego? Aktualizacja dubbingu - w końcu nie mówią maszyny, tylko prawdziwi ludzie. Kilka postaci także zostało podmienionych - pełna lista aktorów dostępna w grze.
Dziękuję Jakubkowi i Asasynkowi, którzy załatwili ludzi oraz Patrykowi, który dokonał poprawek z plikami dźwiękowymi.
Co jeszcze? Dodałem łatwy poziom w 4 rozdziale (strzelanina w hotelu) - rozmowa z Tommym doda tyle HP, że nikt już nie powinien mieć problemu z przejściem gry.
Do tego naprawa kilku pomniejszych bugów.
Wielkie podziękowania należą się także Patrykowi, który wykonał wielką pracę, w tym:
-obróbka dźwięku,
-nowy model Sama dla 3 części,
-usunięcie interfejsu w trakcie dialogów,
-poprawa kilku bugów i błędów graficznych.

Cały czas nie zapomniałem o 4 części, oceniam stan prac na 30-40%, co nie jest wbrew pozorom źle. Doktorat spowalnia moje prace nad modem, ale i on zbliża się ku końcowi :)

Dziękuję wszystkim graczom i zainteresowanym i mam prośbę, abyście jeszcze troszkę na mnie poczekali, a mam nadzieję, że dostarczę wam kilka kolejnych dobrych misji :)

LINK
https://www.dropbox.com/s/8zdgmvcfh6bfvxq/mod.rar?dl=0
CAŁY FOLDER DROPBOKSA (znajdziesz tam inne przydatne pliki)
https://www.dropbox.com/sh/jwbn569bhsb3 ... mU1Fa?dl=0
I got used to it.
Modyfikację Paulie's Stories oceniam bardzo pozytywnie. Ciekawy scenariusz z głębszym przekazem, ciekawe pomysły na misje. W jednej misji pojawia się chyba nawet nowa mechanika, której nie było w oryginale – mianowicie z tym śledzeniem samochodu. Pamiętam, że w oryginale śledziliśmy przechodnia, a śledzenia samochodu nie pamiętam. Bardzo pomysłowa i oryginalna misja z tym, że śledzimy ciężarówkę i na mieście także w ruchu ulicznym pojawiają się czasem ciężarówki, więc w efekcie może się okazać, że jak się zagapimy, to będziemy śledzić nie ten pojazd co trzeba. Zatem w modyfikacji nie uświadczymy tylko misji o podobnym schemacie co z oryginału, ale również całkowicie nowe i świeże pomysły. Na duży plus w tej trzeciej części należy zaliczyć to, że pojawiają się nowe lokalizacje, a nie tylko te z oryginału. Właśnie tego mi brakowało w poprzednich częściach. Moim zdaniem jedna z najlepszych modyfikacji do Mafii. Myślę, że pomysł tej modyfikacji nadawałby się po pewnych przeróbkach do wykorzystania jako DLC do Mafii Definitive Edition. Ja osobiście grałem mając dodatkowo wgrany mod Remastered HD, moim zdaniem poprawia to wrażenia wizualne – najpierw należy zainstalować mod Remastered HD, a później dopiero na to Paulie's Stories.
4 część wyjdzie już niedługo. Zostało mi poprawić tylko kilka małych bugów i dubbing - to właśnie od aktorów zależy, kiedy to wszystko będzie gotowe.
Mały teaser: https://www.youtube.com/watch?v=-DwsKMlWboE
I got used to it.
Kiedy można spodziewać się 4 części ?
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
4 część „Paulie’s Stories – Historie Lost Heaven” w końcu dostępna (przepraszam za długi czas oczekiwania)!
DOWNLOAD
https://www.dropbox.com/s/ce562hbtj4h1nhd/mod.rar?dl=0
TRAILER
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=30LqCNoNWvY[/youtube]
Co nowego?
5 nowych misji rozgrywających się w II połowie lat 20. XX w.
Nowe modele dla głównych postaci.
Poprawka setek mniejszych bugów z poprzednich części.
Czego nie udało się zrobić? Niestety, na ten moment dla 4 części nie ma prawdziwego dubbingu – tylko dwie postacie mają nagrane głosy, reszta jest wygenerowana przez AI (a wszelkie prace nad nim wykonał Patryk, któremu bardzo dziękuję nie wiem już który raz).
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne (szczególnie na początku ciężko się przyzwyczaić do nowych głosów), ale bez tego nie wiem ile byście jeszcze czekali na wydanie tej części.
Możecie mi pomóc poprzez zgłaszanie się do dubbingu – z tym, że wiele ról trzeba nagrać od samego początku moda (na ten moment dostępnych jest już 16 misji). Zgłaszać można się w tym miejscu, na mafiatown i mafiascene. Dla tłumaczących sobie na inne języki – niestety, planuję tylko dubbing po polsku, ale jeżeli w swoim zakresie ktoś robi w swoim języku – z mojej strony nie ma absolutnie problemu.
Szczerze mówiąc, od samego początku prac nad modem, była to moja najmniej ulubiona część. Tak jest do tej pory, pracowało mi się nad nią najgorzej. Nie znaczy, że jest zła – ale podszedłem do misji nieco inaczej niż poprzednio. Część 3 oceniam jako nieco przegadaną, dlatego tu jest dużo mniej dialogów, za to więcej krótkich, bardziej intensywnych misji. Jak to wyszło? Nie mnie to oceniać, ale z całą pewnością nie wydaję chałtury ;). Problem z tą częścią polega na tym, że fabularnie przedstawia długi okres czasu, w którym nie ma większego przełomu, a konflikt Salieri – Morello/Guidi dopiero się kształtuje… Siłą rzeczy nie mogłem budować akcji tak, jak w poprzednich misjach, co miało wpływ i na dialogi, i na samą rozgrywkę.
Co pozostało? Oprócz podmiany dubbingu, co mam nadzieję nastąpi do wydania 5 części, zostały mi już do wydania tylko 3 misje. 2 już są gotowe jeżeli chodzi o skrypty. Przy wydaniu 5 części planuję niespodziankę, więc to może spowolnić moment wydania. Nie chcę już nic obiecywać, bo pewnie sami zauważyliście, że trochę to trwa, zanim wydam kolejną część, ale stan prac oceniam bardzo pozytywnie i, przede wszystkim, chce mi się „bawić” w Mafię.
Jeszcze raz wszystkim Wam dziękuję i bardzo proszę o dawanie znać jak oceniacie kolejną część.
Jak zawsze, wszelkie bugi opisane są w folderze moda (…), ale jeżeli są jakieś problemy – dajcie mi znać, a pomogę.

CAŁY FOLDER DROPBOKSA (znajdziesz tam inne przydatne pliki)
https://www.dropbox.com/sh/jwbn569bhsb3 ... mU1Fa?dl=0" rel="ugc nofollow
TEMAT NA MAFIASCENE
http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?t=10136" rel="ugc nofollow
I got used to it.
Właśnie przeszedłem czwartą część i mam dwa zastrzeżenia. Nie mam pojęcia jak w przed ostatniej misji uciec przed policją. Zawsze jak wjeżdżam na wskazane miejsce to misja zostaje przerwana z komunikatem że nie uciekłem przed policją a nawet gdy pasek poszukiwania spadnie to pokazuje się na nowo, więc nie mam pojęcie jak przed nimi uciec(musiałem tą misję przejść drugim sposobem). A po drugie w ostatniej misji gdy trzeba uciec przez okno to gdy nikogo nie zaatakuje to nikt do mnie nie strzela i wystarczy, że zbiegłem na dół nie strzelając się z nikim.
A tak ogólnie to bardzo fajna ta część i czekam z niecierpliwością na ostatnią.
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Co do ucieczki przed policją, jakby co jest to opisane w plikach z folderu. To, że pasek "powraca" jest zrobione na tej samej zasadzie co jedna z misji u Lucasa, kiedy trzeba spuścić samochód do wody. Należy zrobić tak, żeby wjechać do tej uliczki, najlepiej od południa, kiedy wiesz, że policja cię nie widzi i nie ma jej w pobliżu. Poczekać na moment np. przy "zakręcie" w uliczce i jak pasek zacznie maleć, to wtedy dojechać do celu. Bez tego gra myśli, że policja jest tuż przy tobie, więc uznaje, że ją doprowadziłeś do celu.
Co do tego, że uciekłeś bez strzelania - no, to to już jest bardzo dziwne. Czy miałeś spatchowaną grę do 1.0? Testowałem to miliony razy, jest zrobione specjalne rozwiązanie, żeby właśnie tak nie było... Jeszcze zerknę, czy na pewno jakieś złej wersji nie wgrałem, ale wątpię, bo wszystko też testowałem i to na różnych komputerach. Nie mam pojęcia co się mogło w twoim przypadku stać...
Mimo to cieszę się, że Ci się podobało, szkoda tylko, że nie udało Ci się doświadczyć ostatniej misji w lepszy sposób...

PS: Jeżeli chcesz zagrać w ost. misję tak, jak "należy", to w drzwiach na samym korytarzu (jak już wyszedłeś z gabinetu), przy zabitym ciele jest rewolwer. Podnieś go i zaatakuj wrogów, a wtedy już reszta będzie Cię atakować. Rozegrałem misję raz jeszcze i u mnie i na jeszcze jednym kompie wszystko działa...
I got used to it.
cron