Nowa Aktualizacja

https://www.youtube.com/watch?v=n3oYxmKhnbI

Nie dodali w sumie nic wielkiego, małe smaczki dla fanów serii :)
Bardzo ciekawa sprawa. Tak jak napisałeś - niby nic wielkiego - ale jednak. Zawsze jakieś ciekawe fakty :) A co do tej foty Tommyego , Paulie i Sama to chyba jest w Menu Głównym gierki....
Obrazek They never fight alone...
Zgadza się, jest. Ogólnie śledzę sobie ten kanał Mafia Video Games na bieżąco, widziałem linka do twittera czy czegoś innego gdzie twórca owego kanału napisał o dodatkowe zawartości do gry, na co oni w odpowiedzi napisali, że Ci, którzy dalej zachwycają się przejażdżkami po Empire Bay lub Przedmieściach Lost Heaven neich nie tracą zapału i czekają z cierpliwością
W sumie to dodali 4 zdjęcia, może 5, które są dostępne tylko podczas misji Śmierć Sztuki. Nie możemy wejść do naszego domu w swobodnej jeździe, ale przez okno widać znaczniki zdjęć. W jednym miejscu możemy nawet zrobić "wallhacka" i podejrzeć jedno zdjęcie bez wchodzenia do domu.

Ciężko to nawet nazwać aktualizacją.
Najbardziej dziwne, że ta aktualizacja waży aż 3 GB, a dodaje tak mało rzeczy. Dla porównania oryginalna Mafia z 2002 roku ważyła niecałe 2 GB. Przecież te kilka zdjęć i notatek to maksymalnie powinny ważyć kilkadziesiąt MB, a nie aż 3 GB. Najprawdopodobniej oprócz tych widocznych zmian w postaci zdjęć i notatek, ten patch poprawia też jakieś bugi i błędy i stąd tak duża jego waga. Podejrzewam, że właśnie taki był główny cel tego patcha, a te zdjęcia i notatki to dorzucili jako dodatek, aby gracze widzieli, że coś dodaje nowego. Ciekawe czy będą jeszcze jakieś aktualizacje. Najbardziej przydałaby się aktualizacja dodająca wsiadanie do tramwajów i metra nadziemnego jako pasażer. No tak około 80% pracy jest już wykonane, żal by było tego nie dokończyć. Ktoś powiedział, że gra już jest martwa i nie warto robić do niej aktualizacji, ale przecież jeżeli Twórcy by się na to zdecydowali, to ich praca nie uległa by zmarnowaniu, bo przecież mogło by to być wykorzystane także do Mafii 4. Może nowych misji się nie opłaca dodawać, ale poprawiać silnik o nowe mechanizmy moim zdaniem tak, bo ta praca może się równolegle nadać także do 4. Można by oprócz tych tramwajów i metra nadziemnego, poprawić także uzupełnianie paliwa na stacji benzynowej, obecnie jest to bardzo uproszczony system – jedynie wyświetla się kamera na samochód, zamiast kolesia nalewającego szlaufem do baku, jak w oryginale I i II.
Tak, wprowadzono również optymalizacje do gry, naprawiono bugi, prowadzenie pojazdów również zostało zmienione z tego co zauważyłem tzn w moim mniemaniu czuć, że są "cięższe" na drodze, polecam sprawdzić na poziomie klasycznym na przykładzie misji Lepiej do tego przywyknij :) albo i nawet samym wyścigu hehe
Mafia 4 jeśli powstanie to nie wcześniej niż za 5 lat wcześniej Hangar ma w planach swoja własna produkcje z tego co rozumiem poza tym będzie to rozkwit nowych konsol wiec Mafia 4 będzie wymagała juz kompletnie nowego silnika zbudowanego od zera wiec raczej żadne zasoby się przydadzą. Osobiście bardzo bym chciał dostać jeszcze jakieś nowości może nie koniecznie tramwaje, bo poza skorzystaniem ich raz nigdy wiecej bym ich juz nie używał ale jakieś fabularne DLC czy nawet kilka misji pobocznych to cos co bardzo by mnie ucieszyło ale prawda jest taka ze gdyby były one w planach to juz byśmy wiedzieli
Hmmm... już prawie połowa grudnia a do Mafii od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne dodatkowe zawartości :/ Miałem cichą nadzieję że od czasu do czasu będą nam umilać czas mini dodatkami chociażby w postaci jakiegoś nowego pojazdu czy aktywności. Ta gra w dalszym ciągu ma gigantyczny potencjał i jestem nawet w stanie zapłacić za jakieś DLC.
"Lepiej umrzeć młodo, ale z kupą kasy w kieszeni. " ~ Thomas Angelo
Wątpię aby cokolwiek jeszcze dodali do tej gry. DLC na pewno nie będzie, ponieważ gdyby miało być to by je dawno zapowiedzieli.
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Mafia III doczekała się swojego DLC grubo kilka miesięcy po wydaniu jej na rynek, także jest szansa, że twórcy zaskoczą nas czymś po nowym roku. Mafia I ma zbyt duże grono fanów i jest zbyt kultową grą, by ją tak sobie całkowicie olali. Jeżeli to zrobią to będę mega rozczarowany, bo tak samo jak moi przedmówcy uważam, że ma ogromny potencjał na dodatkowe zawartości.
Tylko ze mafia 3 miała zapowiedziane juz Dlc na grubo prze premierą podstawki. Nie jestem pewny czy Mafia ma tak liczne grono fanów, trzeba też pamiętać ile tych fanów wciąż zostało i gra dalej w gry przez te 20 lat. Na pewno przy remake przybyło nowych graczy ale większość z nich juz pewnie o tej grze zapomniała, Sama pierwsza część zresztą nie byla jakimś hitem w Stanach Zjednoczonych, ogólnie jak przeglądałem różn zagraniczne e fora to jednaj głownym odbiorcą byli fanii Mafii 2 którzy bardzo ciepło ją wspomniali a 1 nigdy nie gra ze względu na mechanikę, jednak pozycja wciąż kultowa i zasługuje na coś więcej. I Tu pojawia sie mój główny zarzut co do Remake ze był on zbyt bezpieczny i wierny oryginałowi tylko po to zeby przypodobać się tej gardze fanów którzy wciaż zostali. Kiedy zapowiadali grę, myślałem ze dostaniemy wielka produkcję z masą nowych misji głównych, pobocznych, nowymi postaciami, mechanikami a gra będzie tylko inspirowana orginalną historią, a a dostaliśmy tylko bardzo dobrą mało odważną kalkę z oryginału. Uwielbiam pierwszą mafie ale o dziwno najbardziej w remake podobały mi się lementy które odbiegały jak najbardziej oryginału jak np Kampania wyborcza , misja z cygarami , postać Pauliego, Dona itp i takich zmian powinno być znacznie więcej. Co konsekwencją takiego bezpiecznego remaku jest ze nie można już z tym zorbić wiele więcej niestety, bo jest nieopłacalne po prostu, bo lepiej sie juz skupić na ewentualnej Mafii 4
Wydaje mi się że skoro 2K od dłuższego czasu "milczy" to być może dopieszczają Mafię DE na PS5 i XBOX Series X/S. Jak czytałem różne opinie o Mafii DE (Metacritic, GryOnline.pl, facebook.com) to dużo ludzi pisało, że czeka z przejściem gry aż wyjdzie jej lepsza graficznie wersja. Mam nadzieję że wtedy też doczekamy się zapowiedzi jakiegoś DLC.
"Lepiej umrzeć młodo, ale z kupą kasy w kieszeni. " ~ Thomas Angelo
Też z niecierpliwością czekam na jakieś DLC, wczoraj odpaliłem grę i chciałem ją poraz 4 przejść, ale jakoś brak mi weny, jakiejś dodatkowej zawartości :D