Dubbing i muzyka z oryginału

Patryk napisał(a):
Sherlock Holmes napisał(a):
P.S.3 Jedyne co mnie nie pasuje to ostatnia scena, jak Sam szedł wręczyć Tommiemu zapłatę to było chyba bardziej zwolnione tempo :)

Akurat nie zmieniałem tempa video, tak było w oryginale. Dziwne, że wydaje Ci się to wolniejsze, być może właśnie przez starą muzykę, która zmienia odbiór tej sceny.


Chodziło mi o to, że w starej wersji było bardziej zwolnione tempo :)
Niestety, ujawniono muzykę licencjonowaną, oprócz The Mooche nie ma nic z oryginału, wielki błąd twórców :( Myślę, że świadoma decyzja, bo utwory Django Reinhardta są, ale inne..
To dziwne, bo kilka miesięcy temu mówili, że większość utworów ma wrócić, a tu teraz okazuje się, że są tylko dwa utworu z oryginały - motyw główny i jedna licencjonowana. Ale nie ma się co martwić - kwestia miesiąca, może dwóch i powinien pojawić się mod na te brakujące utwory.
Jeśli ktoś nie chce sobie popsuć zabawy z odkrywania remake'u to zalecam nie przeszukiwać zbytnio internetu, wyciekły pełne gameplaye z kolejnych rozdziałów od Sarah do Księdza, a być może i więcej..
Nie mam pojęcia z czego wynika brak praktycznie całej listy utworów z oryginału tym bardziej ze nowych też nie jest znowu tak dużo. Ścieżka dźwiękowa jest bardzo dobra ale brak kultowego Belleville czy Chinatown jest dotkliwy. Modów nie uznaje w grach, bo mają się nijak do mojej ostatecznej oceny danej gry, bo to tylko wizja fanowska a nie prawdziwy obraz gry wiec jestem trochę zawiedziony tym soundtrackiem
Ja gdybym był twórcą remaku i nie mógł z powodów licencyjnych umieścić oryginalnych utworów, to zrobiłbym dwie rzeczy: umieściłbym w grze funkcję w menu, która pozwalałaby dodawać do radia własne pliki WAV i MP3, a także w folderze gry cały soundtrack byłby wrzuconym luzem w plikach WAV, aby można było go banalnie prosto sobie podmieniać.

Chociaż wydaje mi się po tym, że utwory Django Reinhardta są, ale inne, że to celowa decyzja twórców, aby gra się bardziej różniła się od oryginału.

Co do modów to się zgodzę, ale tylko w drobnej części. Moim zdaniem pierwsze przejście gry warto zrobić w oryginalnej wersji, aby móc dobrze ocenić produkt przygotowany przez twórców, a dopiero jak ktoś zamierza grać więcej niż raz, to przy kolejnych podejściach warto poprawić sobie rozgrywkę przez modyfikacje. Co do modyfikacji, to oprócz tych poprawiających oryginalną rozgrywkę są też takie, które dodają całkowicie nową oś fabularną i misje, można by wręcz je uznać, że są to wręcz prawie nowe gry na starym silniku, więc całkowite odrzucanie modyfikacji jest dla mnie bezsensowne. Jak najbardziej warto w nie grać. No jeśli chodzi o Mafię, to nie jest to aż taka popularna gra, więc takie modyfikacje są tworzone przez przeważnie jedną osobę, więc jakość wykonania jest średnia z racji, że jedna osoba nie jest w stanie czasowo ogarnąć wszystkiego i musi iść na pewno ustępstwa. Znacznie lepsza sytuacja jest jeśli chodzi o Gothica, który jest o wiele bardziej popularny w naszym kraju. Warto wspomnieć o takich projektach jak Kroniki Myrtany czy Dzieje Khorinis, gdzie nad tymi modyfikacjami pracuje kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt osób i mają one dodać całkowite nowe miasta z nowymi budynkami 3D stworzonymi przez grafików, całkowicie nową oś fabularną, nowe postacie, nowe mechaniki , nowe animacje, profesjonalny dubbing aktorski. Nasze mafioskie projekty typu np. Commision mod czy Paulie Storie's są nieporównywalnie skromniejsze i amatorskie, ale to wynika, że są tworzone przez głównie tylko jedną osobę. Gdyby w te projekty zaangażowała się większa liczba twórców, którzy zaczęli by poprawiać poszczególne elementy, to miałaby one szanse tak samo dorównać nawet oryginałowi gry.
Nie mam nic przeciwko grania z modami jeśli ktoś lubi chodzi mi o to ze jakbym sobie nie poprawiał danej gry, to wciąż nie będzie to soundtrack z gry mafia definitive edition tylko jakaś moja własna fanaberia, dlatego żałuje ze te najbardziej kultowe utwory nie znajdą się w tej edycji. Warto też zwrócić uwagę ze na konsolach modyfikacje nie są możliwe wiec gracze muszą się zadowolić tym co dostaną od twórców. Dlatego dla mnie taki ruch ze strony Hangar 13 jest jak na razie dosyć sporą wadą. Chociaż kto wie może kiedyś twórcy zdecyduja się na przywrócenie oryginalnej ścieżki dźwiękowej zarówno jak i do remake oraz oryginalnej gry, być może faktycznie jest jakis problem z tymi utworami, pamiętajmy ze wersja na Gog jest bez muzyki
Jestem niemal pewien, że nowa muzyka licencjonowana jak i na nowo nagrany soundtrack to świadomy zabieg twórców, a nie kwestia praw autorskich. Bardzo zły pomysł z niemal całkowitym odcięciem się od oryginalnej ścieżki dźwiękowej. W przypadku utworów w radiu, to kwestia ledwie kilku piosenek, wystarczyłyby przecież motywy głównych dzielnic LH, a jakże zmieniłoby to odbiór całości.. W przypadku score'u rozumiem, że do nowo reżyserowanych scen nie można było dodać dawnej muzyki 1:1, ale liczyłem na jakieś nawiązania do kultowych Fighting Theme'sów czy utworów pościgowych w nowych kompozycjach - wygląda jednak na to, że powróci jedynie motyw główny. To bardzo dziwna decyzja, przecież muzyka jest tak ważna w odbiorze, to jedna z pierwszych rzeczy, która pojawia się w głowie, gdy wspominamy klasyczną Mafię. Przywrócili przecież parę detali z dzieła Illusion Softworks, których niektórzy nie spodziewali się w nowej wersji - mapa miasta jest bardzo oparta na tej z 2002 roku, jest manualna skrzynia biegów, tryb klasyczny i parę innych detali, nie robią z gry na siłę sandboxa, generalnie czuć, że chcieli w jakimś stopniu udobruchać miłośników oryginału. A tutaj taka pozornie niemała, a jakże znacząca zmiana. Zapewne w ich mniemaniu zabieg ten ma na celu, by remake był jednak pewnym nowym doświadczeniem, te piosenki co wybrali rzeczywiście nie są złe, ale przemierzanie Wyspy Centralnej bez kultowego "Belleville" (które nawiasem mówiąc znajduje się w Mafii 2, także w Edycji Ostatecznej, więc raczej mają do niej prawa) to nie będzie to samo.. trudna do przełknięcia decyzja:(
Zrozumiał bym nawet ruch twórców z odcinaniem się od oryginału i zaoferowaniem czegoś nowego gdyby nie to że [spoiler][/spoiler] Patrząc na różne wycieki rozgrywki, nowa mafia z wyjątkiem rozbudowania dialogów oraz paru nieważnych zmian w detalach w fabule jest wręcz kalką z oryginału nie dodając jednoczenie praktycznie nic nowego, może poza motorami [spoiler][/spoiler] Wiec tym bardziej dziwi mnie taki zabieg z muzyką skro nawet mapa jest niemal identyczna. Nowe utwory sa na prawdę dobre ale przy takim dokładnym odwzorowaniem oryginału ten jeden element trochę boli mimo wszystko
Powstał filmik, w którym podstawiono pod sceny z Mafii Definitive Edition stary klasyczny soundtrack:
Obrazek
Patryk napisał(a):
Powstał filmik, w którym podstawiono pod sceny z Mafii Definitive Edition stary klasyczny soundtrack:
Obrazek


Ja za to znalazłem coś takiego:
https://youtu.be/tlK0d1k6xno
Czech napisał, że ma zamiar zrobić modyfikację ze starym soundtrackiem ale ma z nią problemy.
Czeska Kristýna Sulková robi moda na oryginalny soundtrack, a ja może zrobię moda na oryginalne głosy, już sobie posortowałem większość:
Obrazek

Obrazek
cron