Easter Eggi & Ciekawostki

Wrzucajcie Wasze znaleziska:

Obrazek

Edycja: Myślałem, że to Easter Egg, jednak to są liski do zebrania ;-)
Ze swojej strony mogę dodać kilka rzeczy, które znalazłem sam lub zobaczyłem na Youtubie.

1. W misji Fair Play, gdy przejeżdżamy przez most Giuliani znajdziemy słynnego samobójcę. Gdy zatrzymamy obok niego wyścigówkę lub wysiądziemy i podejdziemy skoczy do wody, a my zgarniemy dwie gwiazdki policji. Obok miejsca, z którego skacze znajduje się list o treści (widziałem to na YT po angielsku, ale tłumaczenie polskie oficjalne powinno być podobne) : ,,List pożegnalny. Mówią, że gdy życie daje nam cytryny, powinniśmy zrobić lemoniadę. Mi życie dało syfilis. Adieu."
2. Niektóre z gazetek, które możemy znaleźć w grze nawiązują (umyślnie lub nie) do misji z oryginalnej jazdy ekstremalnej. W Terror Tales jest komiks z niewidzialnym mężczyzną na okładce, w innym jest potwór morski trochę podobny do nam znanego, a jeszcze w innym jest ufo nad latarnią morską.
3. W grze znajduje się ten sam Titanic, który możemy zobaczyć w Mafii 2. Tutaj najlepiej go widać z klifu przy latarni morskiej.
4. Jak pewnie wiecie, w misjach dodatkowych w swobodnej jeździe można zdobyć kilka dodatkowych strojów. Jednak poza nimi na mapie znajduje się kilka innych, ukrytych kostiumów. Na stole przed domem Tommy'ego i Sary jest piżama, na podwórku jednego z budynków na wsi (nie pamiętam którego, bo zrobiłem objazd wszystkich domków na wsi :D) jest strój kowbojski. Jest ich więcej, ale na razie znalazłem tylko te dwa.
5. W misji Święty i grzesznik, w pokoju obok gabinetu dyrektora jeden z gości hotelowych siedzi przywiązany do krzesła, ubrany tylko w majtki i perukę clowna, a w pomieszczeniu jest włączone dziwne, czerwono-niebieskie światło.

To na razie tyle, jeśli znajdę coś więcej, to nie omieszkam napisać :)
"Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu" (Ferdynand Kiepski)
Ciekawostka. Po przejściu gry podczas ponownego ogrywania misji można się przebierać (tzn szafa jest możliwa do otwarcia) i można zabić Morello na przykład jako stary Tommy/policjant lub jak w pierwowzorze w płaszczu.
Jednym z sekretnych ubrań jest ubranie policjanta ale pewnie już to wiecie
Obrazek
„Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.”

Thomas Angelo
Jeśli chodzi o ukryte ubrania to jest ich sporo, najciekawszy to chyba strój człowieka z głową psa, fajne nawiązanie do oryginału :D
Jeszcze jest ubranie kowboja , Toma w bokserkach , windziarza i pewnie jeszcze więcej.
„Rozumiecie, ważne jest, aby umieć zachować równowagę. Równowaga – to dobre słowo. Bo facet, który chce zbyt dużo od życia ryzykuje, że straci absolutnie wszystko. Natomiast facet który zbyt mało chce, może w ogóle nic nie dostać.”

Thomas Angelo
Na tym kanale są poradniki dotyczące tych wszystkich ubrań, ukrytych misji itp. https://www.youtube.com/c/MafiaGameVideos/videos
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Gdy odwozimy Pauliego po wyścigu ten majaczy, że chce na panienki. Możemy go tam zawieść! Wystarczy, że zboczymy z trasy a Pauli będzie dawał wskazówki dojazdu. Jest za to osiągnięcie ;)

Obrazek
W radiu możemy usłyszeć reklamę o wódce z Polski, a mianowicie z Krakowa jako najlepsza wódka z Polski :D
Przejeżdżając na rondzie w Oakwood obok kościoła, niekiedy można usłyszeć bijące dzwony na wzór melodii z menu głównego oryginalnej Mafii, fajny smaczek :)
To już chyba w 100% potwierdza teorie ze szofer Leo Galante w Mafii 3 to Joe Barbaro. Spójrzcie tylko na to skin i model Joe z remak’u jest identyczny do tego z M3.
https://youtu.be/aNstcLvh5aw
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
cron