Poznaliśmy prawdopodobnie aktorów głosowych remake'u Mafii

Obsada została dodana na imdb: https://www.imdb.com/title/tt12354406/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast
Nic nie jest potwierdzone, ale niemal każdy z wymienionych aktorów wprost informuje na swoich social mediach, że pracowali nad Mafią DE.
Tutaj macie filmik z dwojgiem z nich z maja tego roku, gdzie odgrywają scenkę w stylu "Chłopaków z Ferajny" - https://www.youtube.com/watch?v=9oBtlmn9wVU
Glenn Taranto brzmi na nowego Salieriego, resztę nazwisk z imdb możecie sprawdzić we własnym zakresie.
Andrew Bongiorno to prawdopodobnie nowy głos Thomasa Angelo, co słychać dobrze tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=w-eJZl0Z2mI&feature=youtu.be&t=64, https://www.youtube.com/watch?v=2ZD_l2ZxjJk
Co sądzicie? Osobiście nie mam nic do nowych aktorów głosowych, jeśli zrobią to dobrze. Taka zmiana była wręcz oczywista.
Najważniejsze to żeby nie zniszczyli całej reszty za którą pokochaliśmy Mafię, a można mieć niestety co do tego obawy...
No i nie wyobrażam sobie Mafii bez oryginalnego soundtracku!
Moje zdanie jest na ten temat złożone, mam mieszane uczucia. Z jednej strony jak fan serii, co przechodził tę grę po kilkanaście razy, a także ograł i oglądał na YouTube liczne modyfikacje fabularne uważam, że najlepiej byłoby jakby postacie, przynajmniej te główne, miały w miarę możliwości identyczne głosy i twarze jak w oryginale. Nie uważam tej zmiany głosów wcale za oczywistą, bo w przypadku reaktywacji wielu kultowych produkcji po kilkunastu latach, ekipy je produkujące często czynią starania, aby ściągnąć oryginalnych aktorów z pierwowzoru. Takim przykładem jest np. kultowy japoński serial animowany Drogan Ball, gdzie emisja serii GT została zakończona w 1997 roku, zaś kontynuacja Super miała miejsce w 2015 roku, czyli minęło 18 lat, czyli taka sama liczba lat jak w przypadku wydania Mafii Definitive Edition względem pierwowzoru z 2002 roku. I mimo tak długiego okresu lat udało się pościągać większość oryginalnych aktorów głosowych, chyba jedynie aktorzy, którzy umarli zostali zastąpieni przez nowych. I co w tym przytoczonym przykładzie istotne, to że jak ktoś ogląda sobie Super od razu po GT, to nie słychać, żeby te głosy jakoś się zmieniły. W przypadku wielu postaci praktycznie nie ma żadnej różnicy w głosie, np. Freeza, Son Gokū, Son Gohan, zaś w przypadku niektórych jest minimalna, np. Vegeta w niektórych momentach troszeczkę słychać, że głos aktora jest leciutko starszy, ale na prawdę bardzo nieznacznie. Myślę, że w przypadku Mafii powinni postarać się postąpić tak samo. Wielu fanów właśnie tego by najbardziej oczekiwało. Udało mi się znaleźć nagranie Michaela Sorvino z 2015 roku, czyli oryginalnego Tommego Angelo i jego głos na szczęście mu się nie zestarzał, na pierwszy rzut ucha taki sam jak oryginał. Paulie w grze jest facetem po 40-tce, zaś William Demeo w 2002 roku mając 31 lat świetnie go zagrał, a teraz w 2020 roku sam ma 48 lat, więc to już w ogóle w niczym by nie przeszkadzało. Na nagraniu z 2018 roku słychać, że jego głos wciąż brzmi świetnie. Matt Servitto jako Sam nadal jego głos by się nadawał. Niestety głos Salierego George DiCenzo umarł w 2010 roku, więc tutaj musiał by być nowy aktor, ale pozostałych powinni postarać się ściągnąć oryginalnych. Być może mógłby to być pewien kłopot organizacyjny, ponieważ mają teraz inne prace, nie wiadomo jak u nich z grafikiem, ale myślę że jakby się postarać to można by to jakoś zorganizować. Chociaż wydaje się, że Hangar 13 najpewniej całkowicie olał sprawę i nawet nie próbował się z żaden sposób kontaktować ze starą obsadą, tylko poszli najprostszą drogą ściągając sobie z bazy nowych aktorów.

Z drugiej strony Ci aktorzy, których tu wkleiłeś czyli Andrew Bongiorno jako Tommy Angelo i Glenn Taranto jako Don Salieri nie brzmią jakoś źle. Mają bardzo ładne głosy, również w pewien sposób pasujące do wyglądu i charakteru postaci, dobre zdolności aktorskie, więc produkcja jakoś bardzo nie ucierpi na tej podmianie. Mimo wszystko najbardziej mile widziałbym oryginały i myślę, że większość fanów tej produkcji także.

Obrazek
Również twarze bohaterów uległy drastycznej zmianie. Te koleś po prawej w ogóle nie przypomina Tommego Angelo. Gdyby mi ktoś pokazał wcześniej to zdjęcie, to bym się nie skapnął, że to on. Twarze bohaterów powinny być takie same jak w oryginale, tyle że z większą liczbą poligonów i teksturami w wysokiej rozdzielczości, ale to co oni zaprezentowali to całkowicie inne twarze. Najprawdopodobniej grafik, który to tworzył widział oryginały, ale postanowił zrobić je całkowicie na nowo bez patrzenia się na pierwowzór. Przy takiej pracy powinien mieć na osobnym oknie screena z oryginalnym wyglądem i zerkać co pewien czas czy za bardzo nie odbiega, tutaj tego zabrakło i wyszły inne postacie. Są rzeczy przy robieniu remaków, które można sobie luźno interpretować, jak np. wygląd i wielkość miasta, a są też takie, które powinny na tyle na ile to możliwe być wierne oryginałowi.

Natomiast ta podmiana twarzy i głosów to nie jest aż taki problem. Pliki z modelami 3D i dźwiękowe chyba nie powinno być aż taki problem podmienić. Pewnie z upływem czasu pojawią się modyfikacje przywracające klasyczne wersje.

Najbardziej martwię się o tramwaje i metro nadziemne. Z racji, że w II i III ich nie było, to twórcom mogło się nie chcieć tworzyć nowych mechanik specjalnie pod Remake, ale niestety bez nich klimat miasta Lost Heaven ulegnie drastycznemu pogorszeniu. W tym wypadku moderzy raczej nie pomogą, bo to jest zbyt skomplikowane, żeby coś takiego dodać nie znając kodu źródłowego aplikacji. Mniejszą stratą będzie brak otwierania się mostu przed nadjeżdżającym statkiem. Najprawdopodobniej wyleci też Jazda Ekstremalna, ale tego najmniej szkoda, bo to nie jest aż takie ważne, choć oczywiście miło i fajnie byłoby, gdyby jednak była.
To jest reamke, nie widzę żadnego sensu żeby zbierać polowe starej obsady, szczególnie ze gra aktorska nie była jakaś wybitna. Twarze wiadomo ulegną zmianie, to będzie zupełnie nowy silnik, nowa wizja itp Tommy jest dla mnie dosyć podobny, myślę ze to tez kwestia przyzwyczajenia . Gdzieś wyczytałem ze zarówno tramwaje oraz paliwo będzie w grze. Co do modów to nigdy nie byłem ich fanem wole sie cieszyć grą taką jaką przygotowalni nam twórcy o ile faktycznie bedzie dobra niż bawić sie jakieś pseudo modyfikacje kosmetyczne . Ogólnie liczę na duzo zmian, Mafie 1 znam juz na pamieć wiec zagranie tego samego tylko w nowej grafice raczej średnio mnie interesuje
https://m.imdb.com/title/tt12354406/ Znamy już tą główną obsadę, co myślicie?
Dla mnie bardzo na plus. Widać po komentarzach aktorów na różnych forach ze są bardzo podekscytowani rola w tej grze, cieszę sie ze twórcy zdecydowali się na nową obsadę w końcu to remake, zbieranie tych samych aktorów po 20 latach nie miało by dla mnie poza sentymentem żadnego sensu zwłaszcza ze gra aktorska pozostawiała wiele do życzenia momentami
Obrazek
Właśnie widziałem to tez. A skąd to w ogóle wyciekło? Jakiś Steam/Microsoft shop/strona czy gdzie dokladnie?
Zwiastun owszem wygląda całkiem nieźle ale jakoś brakuje mi głosu Michael'a Sorvino użyczającemu głosu Tommy'emu z mafii 1 z 2002 roku ja rozumiem że to remake a nie kopia oryginału ale jakoś na chwilę obecną nie mogę się przekonać do głosów aktorów z trailera co prawda nie są źli ale jakoś tak dziwnie to wygląda wiem że może to dziwnie zabrzmi i że odklejam się zupełnie od tematu ale to wygląda trochę jak z nowymi autami dziś są fajne ładne naszpikowane elektroniką i mnóstwem bajerów a jednak są jakieś takie byle jakie bez duszy niżeli stare auta o których można by powiedzieć że to są samochody z duszą dokładnie o to mi chodzi także w przypadku nowej zremasterowanej mafii 1 według mnie powinni jedynie nowych aktorów znaleźć dla postaci takich jak Don Ennio Salieri gdzie aktor głosowy niestety nie dożył remake'u
Ktoś zrobił faceswapa z twarzą Tommyego z jedynki, wolelibyście żeby model w remake'u wyglądał tak? :D
Obrazek
Odp początku byłem przeciwny upodobaniu postaci po pierwowzoru pod względem wyglądu. Ważne zeby zahcowały one swój charter oraz elementy charakterystyczne a nie bazowanie na aktorach sprzed 20 lat którzy nawet nie biora udziału w tej produkcji
Mafia Definitive Edition oprócz angielskiego dubbingu będzie miała też dubbing francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski i czeski. W Czechach się postarali, bowiem większość bohaterów ma mieć oryginalne głosy, np. Tommego Angelo ponownie zagra Marek Vašut, a Pauliego Petr Rychlý. Czeski Salieri, czyli Antonín Molčík podobnie jak angielski również niestety już nie żyje, więc ta rola ulegnie zmianie. Także Hiszpanie będą mieli swój oryginalny głos Tommego Angelo w postaci Richarda del Olmo. W pozostałych wersjach językowych wymieniono aktorów na nowych.

Tutaj możecie posłuchać głosu Tommego Angelo dla Mafii Definitive Edition w różnych wersjach językowych:
Mafia: Definitive Edition (2020) | New Voice Cast - Tommy Voice Actors [all language versions]
Nowy aktor Andrew Bongiorno nie brzmi źle, ale i tak szkoda, że nie wzięli Michaela Sorvino, tym bardziej, że w maju jak jeszcze nie była znana obsada udostępniał na twitterze posty osób, które pisały, że chcieliby go ponownie jako głos Tommego Angelo, więc gdyby mu zaproponowali, to najprawdopodobniej by się zgodził zagrać, a dodatkowo jego głos pomimo upłynięcia 18 lat nie uległ na szczęście zauważalnej zmianie.

Ciekawe porównanie dubbingu angielskiego i czeskiego z oryginalnej Mafii z 2002 roku:
Mafia: The City of Lost Heaven | English vs. Czech dubbing
W sumie ciekawe, jest tu ktoś fanem czeskiej wersji językowej? U naszych sąsiadów jest ona kultowa, ale ja nigdy nie umiałem się do niej przekonać, niewątpliwie była mniej "drewniana" niż wersja angielska w niektórych momentach, ale sama barwa głosów mi zawsze niezbyt pasowała, dubbing angielski był dobrany perfekcyjnie i idealnie pasował do charakterów postaci.
Gra aktorska na pewno była lepsza, ogólnie z perspektywy czasu uważam ze angielski wersja jest do kitu nawet Sorvino wypada dosyć przeciętnie, bez emocje ciesze sie ze go wymienili. Co do barw głosu to jest jednak zbyt przyzwyczajony do tej angielskiej zeby to obiektywnie ocenić
cron