Polski dubbing -Jak by wyglądał? -filmik podglądowy

Dubbing wykonany przez fanów:
13% (4)
27% (8)
27% (8)
33% (10)
Liczba głosów: 30
Obecnie pracuję nad modyfikacjami do Mafii na polski dubbing i na tekstury HD:
Obrazek
Patryk napisał(a):
Obecnie pracuję nad modyfikacjami do Mafii na polski dubbing i na tekstury HD:
Obrazek


Bardzo fajnie, jak myślisz ile tworzenie tej modyfikacji zajmie ci czasu ?
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
No kilka miesięcy się z tym zejdzie. Mafia ma prawie 10 tysięcy plików dźwiękowych, to spolszczenie tego wszystkiego trochę zajmie, zanim wydam moda gotowego do pobrania i zagrania. Natomiast w między czasie będę publikował filmiki na YouTube z cutscenkami z gry z polskim dubbingiem. To jest bardzo powolna syzyfowa praca, bo trzeba przepisywać dialogi bohaterów po polsku fonetycznie. Tak to wygląda „od kuchni”:
Obrazek

Do tego potrzebna jest dość spora moc obliczeniowa z kart graficznych z najwyższej półki cenowej, żeby zrobić taki pojedynczy głos. Na szczęście Google udostępnia karty graficzne za darmo do celów edukacyjnych w usłudze Google Colab. Przykładowo waveglow dla Tommiego Angelo robił się z 3 tygodnie, pół miliona iteracji.

roxxi napisał(a):
w sumie ciekawy pomysł z wykorzystaniem podobnych głosów, rzeczywiście dałoby to fajny efekt

No to zapraszam do oglądania. Na razie wersja alfa, będę musiał popracować jeszcze nad emocjami w głosach:
Obrazek
Na szczęście mam już pomysł jak można je zrobić. Jeden użytkownik pracuje nad modelem 0 języka polskiego dla Flowtrona.

W mojej amatorskiej wersji dubbingu do Mafii głosy większości głównych bohaterów będą takie same jak w oryginale. Natomiast postacie poboczne i epizodyczne będą mieli inne głosy, ze względu na zbyt małą liczbę próbek. Z Luigim będzie problem, bo ma mega mało próbek tylko 1 minutę i 14 sekund, na dodatek aktor głosowy go grający nie miał również większych ról w innych grach, filmach czy serialach, więc będzie problem. Ten sam problem jest z Michelle. Z Sarah też nie ciekawie, bo tylko 2 minuty i 22 sekundy, ale babka ją grająca jest znaną aktorką grającą w filach i serialach, więc w razie czego jest z czego wycinać. Być może będę musiał niestety zastąpić ich jakimiś innymi głosami. Próbowałem robić Detektywa Normana, który ma tylko 2 minuty i 34 sekundy próbek w grze, ale nie jestem zadowolony z efektu końcowego, brzmi trochę jakby nie miał zębów. 2 i pół minuty to zdecydowanie za mało, żeby zrobić dobrej jakości głos. Detektyw Norman podkładał głos jako lektor w 2004 roku, ale to chyba nie będzie pasowało, bo jednak styl mówienia i ton głosu jest inny. Być może niektóre głosy zrobię z czeskiej wersji, ale będę się starał, żeby jednak jak najwięcej było oryginałów.
Mafia Polski Dubbing AI to projekt, w którym pierwszy raz w historii polskiego dubbingu w grach komputerowych, główni bohaterowie mają takie same głosy jak w oryginale. Ciężka praca w ciągu ostatnich miesięcy zaowocowała, że teraz mogłem spolszczyć cały pierwszy rozdział. W filmie jest prototypowa wersja emocji w głosach (od momentu 4:00). W finalnej wersji chciałbym nagrywać wszystkie kwestie i nanosić emocje i intonacje na oryginalny głos, ale na razie jest z tym problem techniczny. W stosunku do poprzedniego filmu z przed miesiąca, została trochę poprawiona jakość głosu Tommiego Angelo. Jeśli chodzi o Detektywa Normana, to tutaj jakość głosu jest trochę słaba, ze względu na ekstremalnie mały zbiór uczący (2:34), ale chyba od biedy ujdzie. W każdym bądź razie, to na razie jest wersja alfa polskiego dubbingu, w finalnej w wersji możliwe są pewne zmiany.
Obrazek

Zapraszam również do obejrzenia mojego pobocznego projektu, gdzie przerobiłem dwa popularne głosy japońskie z popularnego anime JoJo – Dio i Jotaro, aby gadały po polsku. Te głosy zrobione przeze mnie, zarówno Dio i Jotaro, jak i te z Mafii udostępniłem dla strony Mekatron, co może się przydać do robienia amatorskiego dubbingu dla modyfikacji.
Niech zrobią dubbing byłoby super
Postanowiłem wziąć do serca komentarz Michała, który napisał pod filmem, że jakość głosów nie jest zbyt dobra i zrobiłem od nowa waveglowy dla Tommiego Angelo i Dona Salieri. W stosunku do wersji sprzed kilku miesięcy, w tej wszystkie kwestie Tommiego zostały podmienione na te w lepszej jakości dźwięku. Próbowałem również trenować własny model flowtrona, aby dodać emocję do głosów. Niestety, ale pomimo 2 tygodni intensywnego treningu, mój model na razie radzi sobie tylko z bardzo krótkimi wypowiedziami i trzeba generować jedną kwestię po kilka lub kilkanaście razy, zanim wygeneruje się coś sensownego. W tym filmie udało mi się dodać emocję za pomocą flowtrona jedynie do kilku krótkich wypowiedzi. Na szczęście mam jeszcze osobne modele zwykłego tacotrona na emocję wykrzyknik dla Tommiego, Pauliego i Sama, więc jeśli chodzi o ten film, to nie jest najgorzej pod względem emocji w głosach.
Obrazek
cron