Ciekawostki w grze...

Chyba znowu zainstaluje Mafię i poeksperymentuje z tym Lasitterem ale mam teorię.

Za pierwszym razem otwarty, potem nie - może gra uaktywnia policjantów wraz z początkiem misji (wcześniej niewidzialni?) po czym wsiadają i w danym momencie ruszają z oskryptowaną ścieżką? Samochód otwarty by mogli wsiąść. Skoro silnik gry nie pozwalał na zrespienie samochodu tylko postawienie to może podobnie było z policjantami?
Sama dziura w płocie logiczna - gdzieś musi wyjechać z ukrycia.
A może po utopieniu auta policjanci po prostu stoją w miejscu samochodu? Albo biegną w kierunku domu?Inne misje mogą mieć podobnie. Wycieczka na wieś, Odwiedziny u bogaczy, z Frankiem na lotnisku... Najpewniej wszystkie samochody NPC stoją ukryte w jakimś miejscu zanim nastąpi punkt startu.
Dziś eksperymentowałem z mafiaconem. Oto co odkryłem:

W misji Wszystkiego najlepszego statek wcale nie płynie tylko to my razem z krajobrazem przesuwamy się. Tak samo kołysanie - kołysze się Tommy. Statek stoi nieruchomo.

Postanowiłem zniszczyć tego policyjnego Lassitera z misji u Lucasa przed jej rozpoczęciem. Potem rozpocząłem misje i oto co się wydarzyło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak oto policjanci biegli od miejsca spawnu aż do domu kolegi którego mieliśmy ostrzec. Potem było już po staremu.
To trochę inaczej jak u mnie. Ciekawe skąd ci policjanci startują, czy z stamtąd gdzie schowany jest Lassiter, czy z jakiegoś innego miejsca.

Co do misji Wszystkiego Najlepszego to krajobraz jakoś się tam zmienia, bo jest wrażenie, że odpływamy od miasta, ale po jakimś czasie znów pojawiamy się jakby przy miejscy od którego zaczynała się misja,jakoś to tak było.
Postanowiłem odkopać troszkę temat. Siedzenie w domu sprzyja nudzie, a nuda sprzyja zabawom z Mafią. Bawiłem się troszkę MafiaConem i Mafia World Editorem i znalazłem kilka pozostałości z bety i nie tylko, postanowiłem się nimi podzielić.

1.Ukryte postacie
Jak wiadomo, w grze nie wszystkie postacie zostały wykorzystane. Można znaleźć chociażby schowanego gangstera w samouczku. Jest też kilka postaci, które są ukryte, niektóre z nich można zobaczyć chociażby MafiaConem, a niektóre tylko w MWE. To kilka z nich.

Policjant z misji ,,Sarah"
W wersji beta, co możemy przeczytać w pliku z tekstem Mafii - texdb_pl, gdy musimy rozprawić się z bandytami miał nam pomóc policjant. W MWE możemy zobaczyć, że jego model znajduje się trochę dalej w uliczce, jednak w misji jest on niewidoczny. Oto jego lico:
https://zapodaj.net/31f87e08ea8c1.bmp.html

Gangster z misji ,,Lepiej do tego przywyknij"
W przedpremierowych pokazach gry, w trakcie odprawy u Salieriego możemy zobaczyć nieznanego nam gangstera, nie widzimy niestety jego twarzy. Oto on:
https://zapodaj.net/3443e35775079.bmp.html

Facet z misji powyższej.
W tej samej misji, w pobliżu stacji, w której musimy paru panów ,,wyjaśnić" znajduje się model, którego również w grze w tej misji nie uświadczymy. Tak wygląda:
https://zapodaj.net/ec377c3fa7a86.bmp.html

Kolega Lucasa z ,,Wycieczki na wieś"
Tutaj z kolei możemy znaleźć przyjaciela naszego Mechanika, którego mamy ostrzec przed przyjazdem policji.
https://zapodaj.net/744f2d0673d55.bmp.html

Gangsterzy ze ,,Śmietanki na kawie"
Jak wiadomo, jedna z cutscenek z wcześniejszej wersji gry przetrwała w plikach. Jest to moment, w którym nie udało nam się pozbyć Morello na ulicach Lost Heaven i jego ludzie zabijają nas na terenie jego willi. To modele dwójki z tych gangsterów:
https://zapodaj.net/c6fb71f921b67.bmp.html

Nieznany(chyba) mężczyzna z ,,Kampanii wyborczej"
Tak jak wspomniałem, chyba jest to nieznana postać. Możliwe, że jest jakiś detektyw, który przyjeżdża, gdy zabijemy strażnika więzienia, ale że nigdy prawie tego nie robię, to zwyczajnie nie pamiętam. Jest skryty w niewczytanym jeszcze budynku więzienia. Oceńcie sami:
https://zapodaj.net/e435c5888d0ac.bmp.html

2.Troszkę mniejsza ciekawostka.

W ,,Chwili relaksu" błądząc MafiaConem po mieście odkryłem, że możemy otworzyć drzwi do teatru, w którym dwie misje wcześniej swój ostatni w życiu spektakl zobaczył Pan Morello. Nie możemy wejść do środka normalnie, ale w środku też nic ciekawego nie ma. Jest to o tyle dziwne, że w innych misjach poza ,,Śmietanką" ten interior nie występuje.
https://zapodaj.net/133ffe5f4c9c6.bmp.html

3.Wróćmy do ,,Śmietanki na kawie"
We wspomnianym pliku tekstowym możemy dowiedzieć się trochę o pierwotnym przebiegu tejże misji. Mieliśmy podjechać pod teatr i zgodnie z planem próbować sprzątnąć antagonistę przed budynkiem. Paulie mówi nam, żebyśmy zaparkowali pod teatrem. Policjant, który tam pilnuje stwierdza, że zaparkowaliśmy w niewłaściwym miejscu. Paulie idzie do niego przedstawić swój punkt widzenia w tej sprawie. Później bodajże Sam mówi nam, żebyśmy poczekali w samochodzie. Panowie idą pod teatr, zauważają wychodzącego Morello. (Chyba) Sam mówi ,,Pora umierać Morello!". Pan w białym garniturze odkrzykuje,że nie da się tu zabić i ucieka do swej limuzyny. Chłopacy wbiegają do samochodu i gonimy naszego przeciwnika. O tym możemy przeczytać. Możemy też tego posłuchać, ponieważ pliki dźwiękowe z tego etapu znajdują się nadal w grze, znajdują się w folderze ,,SOUNDS", który możemy wyciągnąć z gry za pomocą MafiaDataXTractora. Są one bardzo krótki - sekunda, dwie. W spoilerze wrzucam nazwy tych plików, ciekawi mogą je odsłuchać.
16990051, 16990061, 16990071, 16990081, 16990091, 16990461, 16990471, 16990481, 16990491, 16990511, 16990521, 16990531, 16990541, 16990551, 16990561, 16990571, 16990581
Jako ciekawostkę dodaję też zdjęcie, które miał prawdopodobnie mieć save z tego etapu misji:
https://zapodaj.net/d4b62710ea221.bmp.html

4. Ukryte pomieszczenie.
Na forum Mafiascene.com użytkownik AsaSK dodał temat o odnalezionej lokacji, którą możemy znaleźć w misji ,,Prostytutka"(nie przeklinam od pewnego czasu, ale wiadomo o jaką misję chodzi :D). Jest to wnętrze baru, prawdopodobnie baru Pompeje. Z plików gry wynika,że w tej misji miało znajdować się prawdopodobnie zadanie dodatkowe od naszych informatorów - Tony'ego i Biffa, możemy znaleźć nieużywane zapisy gry w pliku texdb_en.
https://zapodaj.net/545ed3452cbd3.png.html

Nie wiadomo na czym miała by ta misja polegać. Załączam zdjęcia tego baru, posiada on detekcje kolizji, możemy więc w nim chodzić.
https://zapodaj.net/781c58a6e53fe.bmp.html
https://zapodaj.net/98e946884956b.bmp.html
https://zapodaj.net/7c57a87f3afd6.bmp.html
https://zapodaj.net/93605d841f72a.bmp.html

Możemy się tam dostać MWE lub MafiaConem tylko w misji ,,Prostytutka" - rozmowa z Frankiem. Jako, że jest to wnętrze położone daleko od mapy, w MafiaConie możemy się tam przenieść za pomocą komendy : setpos -1 1344 0.4 776 .
Załączam link do oryginalnego tematu - http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?t=10533

To chyba wszystko, miłego czytania :)
"Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu" (Ferdynand Kiepski)
W folderze z teksturami znalazłem plik "I Prologue.tga". Jest to nieużyty ekran ładowania? Nigdy o nim nie słyszałem. Kiedy go w MLoadEditorze zamieniłem aby ten plik się wyświetlał w grze, to pasuje idealnie.
https://zapodaj.net/60017f6844e95.png.html
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Ciekawostką jest to, że pierwotnie w wersji beta gry Sarah miała inny wygląd – miała inną twarz z rudymi włosami:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cron